WhatsApp Otomatik Resim İndirme Kapatma Nasıl Yapılır?

whatsapp-otomatik-resim-indirme-kapatma

Telefonun hafızası kısa sürede doluyor mu? WhatsApp’ın otomatik indirme özelliğini kontrol ettin mi? Whatsapp otomatik resim indirme kapatma işlemi yapmalısın. Bu sayede hafızan hızlı bir şekilde dolmayabilir. Ancak WhatsApp otomatik fotoğraf kaydetme kapatma nasıl yapılır öğrenmek için hemen okumaya başla!

WhatsApp Otomatik Resim İndirme Kapatmanın Yolu

Her ne kadar fotoğraf paylaşımı yapılabilen birçok sosyal ağ olsa da insanlar WhatsApp üzerinden sayısız resim paylaşıyor. Komik resimler, özel günlere ait kişisel fotoğraflar ve daha birçok görsel.

WhatsApp gelen fotoğrafları otomatik kaydetme özelliğine sahip. Bu da zamanla telefonunun hafızasının dolmasına sebep olur. Android’deki performans düşüklüğü de cabası.

Sen de ilgili, ilgisiz pek çok resim, fotoğraf veya görsel alıyorsundur. Bu resimlerin bilgin dışında indirilmesini engelleyebilirsin. Bunun için WhatsApp otomatik resim indirme kapatma özelliğini kullanabilirsin.

WhatsApp Otomatik Resim İndirme Nasıl Kapatılır?

Basit bir iki ayarlama ile bilgin dışında hiçbir resim uygulama üzerinden telefonunun hafızasına kaydedilmez. Böylelikle Android’de WhatsApp depoloma kullanımı kontrolü gerçekleştirebilirsin.

Aşağıdaki WhatsApp otomatik fotoğraf indirmeyi kapatma adımlarını izleyerek kendin bunu kolayca yapabilirsin. Bunun için:

1- Uygulamayı aç.

2- Sağ üst köşedeki üç noktalı menü simgesine tıkla.

whatsapp-otomatik-resim-indirme-kapatma

3- Ayarlar seçeneğine gir.

whatsapp-otomatik-resim-indirme-kapatma

4- Veri ve Depolama Kullanımı bölümünü bul.

whatsapp-otomatik-resim-indirme-kapatma

5- Medyayı Otomatik İndir kısmında üç tane seçenek göreceksin.

whatsapp-otomatik-resim-indirme-kapatma

  • Mobil veri kullanırken: GSM hattın üzerinden İnternet’e bağlı olduğunda
  • Wi-Fi’ya bağlıyken: Kablosuz ağ üzerinden İnternet’e girdiğinde
  • Dolaşımdayken: Telefonunu yurt dışında kullandığında

Yapabileceğin düzenlemeleri ifade eder. Her birinde Fotoğraflar, Ses, Videolar ve Belgeler olmak üzere 4 seçenek mevcut.

6- Otomatik resim indirmeyi her birinde kapatabilirsin. Mesela Mobil Veri Kullanırken sekmesine dokun. Açılan pencereden Fotoğraflar’daki seçimi (tik işaretini) kaldır ve TAMAM de.

whatsapp-otomatik-resim-indirme-kapatma

Diğerlerini de bu şekilde yapabilirsin.

WhatsApp otomatik resim indirme kapatmayı unutma! önce tekrar düşün. WhatsApp otomatik cevap nasıl gönderilir, biliyor musun? Konu ile ilgili farklı görüş veya önerilerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sayfamızdan uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi takip et!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesaj atabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sohbet edebilir ve arkadaşlarına videolar, resimler, sesli mesajlar gönderebilirsin. Yüzlerce ifade kullanabilirsin.

Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?
Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?

Paylaşım yaptığın hesabın gerçekten sana ait olduğunu herkese anlatmak mı istiyorsun? Hesabın için TikTok doğrulama talebinde bulunabilirsin. Hesabın doğrulanırsa mavi tikli bir rozet alabilirsin. Doğrulama işlemlerini adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…

WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?
WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?

Mesajlaşmalarını daha gizli ve güvenli hale getirmek ister misin? Sana iyi bir haberimiz var: WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme imkanı sunuyor. Bu yeni özellik sayesinde bireysel sohbetlerini meraklı gözlerden koruyabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…

WhatsApp silinen arama geçmişi geri getirme nasıl yapılır?
WhatsApp silinen arama geçmişi geri getirme nasıl yapılır?

Mesajlaşmak dışında arkadaşlarınla görüşmek için WhatsApp’ı mı kullanıyorsun? Yoksa arama geçmişini yanlışlıkla sildin mi? WhatsApp silinen arama geçmişi geri getirme adına deneyebileceğin bazı yöntemler var. Bu yöntemleri ve nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Instagram gönderi ve hikaye görünür yapma yolları
Instagram gönderi ve hikaye görünür yapma yolları

Paylaştığın hikaye ve gönderileri bazı takipçilerin için görünmez hale mi getirdin? Tekrardan görünür hale mi getirmek istiyorsun? Instagram hikaye görünür yapma imkanı sunar. Ancak gönderiler için süreç daha farklı işliyor. Neler yapabileceğini görmek için okumaya devam et! …

Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?
Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?

Daha önce paylaşmış olduğun hikayelere yeniden bakmak mı istiyorsun? Paylaşmış olduğun Instagram eski hikayelere bakma şansın var ancak başkasının eski hikayelerini görmek pek de kolay değil. Bu rehberimizde geçmiş hikayelere nasıl bakacağını keşfetmek için okumaya devam et! …