WhatsApp Otomatik Resim İndirme Kapatma Nasıl Yapılır?

whatsapp-otomatik-resim-indirme-kapatma

Telefonun hafızası kısa sürede doluyor mu? WhatsApp’ın otomatik indirme özelliğini kontrol ettin mi? Whatsapp otomatik resim indirme kapatma işlemi yapmalısın. Bu sayede hafızan hızlı bir şekilde dolmayabilir. Ancak WhatsApp otomatik fotoğraf kaydetme kapatma nasıl yapılır öğrenmek için hemen okumaya başla!

WhatsApp Otomatik Resim İndirme Kapatmanın Yolu

Her ne kadar fotoğraf paylaşımı yapılabilen birçok sosyal ağ olsa da insanlar WhatsApp üzerinden sayısız resim paylaşıyor. Komik resimler, özel günlere ait kişisel fotoğraflar ve daha birçok görsel.

WhatsApp gelen fotoğrafları otomatik kaydetme özelliğine sahip. Bu da zamanla telefonunun hafızasının dolmasına sebep olur. Android’deki performans düşüklüğü de cabası.

Sen de ilgili, ilgisiz pek çok resim, fotoğraf veya görsel alıyorsundur. Bu resimlerin bilgin dışında indirilmesini engelleyebilirsin. Bunun için WhatsApp otomatik resim indirme kapatma özelliğini kullanabilirsin.

WhatsApp Otomatik Resim İndirme Nasıl Kapatılır?

Basit bir iki ayarlama ile bilgin dışında hiçbir resim uygulama üzerinden telefonunun hafızasına kaydedilmez. Böylelikle Android’de WhatsApp depoloma kullanımı kontrolü gerçekleştirebilirsin.

Aşağıdaki WhatsApp otomatik fotoğraf indirmeyi kapatma adımlarını izleyerek kendin bunu kolayca yapabilirsin. Bunun için:

1- Uygulamayı aç.

2- Sağ üst köşedeki üç noktalı menü simgesine tıkla.

whatsapp-otomatik-resim-indirme-kapatma

3- Ayarlar seçeneğine gir.

whatsapp-otomatik-resim-indirme-kapatma

4- Veri ve Depolama Kullanımı bölümünü bul.

whatsapp-otomatik-resim-indirme-kapatma

5- Medyayı Otomatik İndir kısmında üç tane seçenek göreceksin.

whatsapp-otomatik-resim-indirme-kapatma

  • Mobil veri kullanırken: GSM hattın üzerinden İnternet’e bağlı olduğunda
  • Wi-Fi’ya bağlıyken: Kablosuz ağ üzerinden İnternet’e girdiğinde
  • Dolaşımdayken: Telefonunu yurt dışında kullandığında

Yapabileceğin düzenlemeleri ifade eder. Her birinde Fotoğraflar, Ses, Videolar ve Belgeler olmak üzere 4 seçenek mevcut.

6- Otomatik resim indirmeyi her birinde kapatabilirsin. Mesela Mobil Veri Kullanırken sekmesine dokun. Açılan pencereden Fotoğraflar’daki seçimi (tik işaretini) kaldır ve TAMAM de.

whatsapp-otomatik-resim-indirme-kapatma

Diğerlerini de bu şekilde yapabilirsin.

WhatsApp otomatik resim indirme kapatmayı unutma! önce tekrar düşün. WhatsApp otomatik cevap nasıl gönderilir, biliyor musun? Konu ile ilgili farklı görüş veya önerilerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sayfamızdan uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi takip et!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesaj atabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sohbet edebilir ve arkadaşlarına videolar, resimler, sesli mesajlar gönderebilirsin. Yüzlerce ifade kullanabilirsin.

Telegram oturum açma geçmişi nasıl kontrol edilir?
Telegram oturum açma geçmişi nasıl kontrol edilir?

Hesabına birilerinin girip sohbetlerini okumuş olabileceği dair şüphelerin mi var? Şüpheni gidermek için Telegram oturum açma geçmişini kontrol edebilirsin. Bu sayede hesabına yabancı biri girmiş mi kolaylıkla öğrenebilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Telegram kişi şikayet etme nasıl yapılır?
Telegram kişi şikayet etme nasıl yapılır?

Aldığın bazı mesajlar seni rahatsız mı etti? Bu durumu anında Telegram’a bildirebilirsin. Telegram kişi şikayet etme ile ilgili sürecin nasıl işlediğini bu rehberimizde bulabilirsin. Kanal ve gruplarda kişi bildirme nasıl yapılır ayrıntılarıyla öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp ekran paylaşımı nasıl yapılır?
WhatsApp ekran paylaşımı nasıl yapılır?

Arkadaşına yeni bir uygulamayı nasıl kullanacağını anlatmak mı istiyorsun? Çok kolay bir yöntemi var: WhatsApp ekran paylaşımı. Popüler mesajlaşma uygulaması ekran paylaşımı yapmana imkan tanıyor. Bu sayede anlatmak yerine göstermen de mümkün. Detayları için okumaya devam et!…