Android’de WhatsApp Depolama Kullanımı Kontrolü Nasıl Yapılır?

whatsapp-depolama-kullanımı

Android telefonunda hafıza alanın azalıyor mu?  Sorun WhatsApp kaynaklı olabilir. WhatsApp depolama kullanımı nasıl kontrol edilir, hemen öğren!

Android telefonlarda depolama artırılmış, harici hafıza kartları kullanılsa bile bu konu gündemden düşmüyor. Çünkü oyun ve uygulamaların gelişmesi, sosyal ağlarda ve anlık mesajlaşma uygulamalarında multimedya mesajların sık kullanımı, hafıza sorunlarına neden olabiliyor. En popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp da bunlardan biri. Bugün, WhatsApp depolama kullanımı kontrolü nasıl yapılır ele alacağız.

WhatsApp Depolama Kullanımı Nasıl Kontrol Edilir?

WhatsApp’ta sık sık bireysel veya grup sohbetlerinde video, resim gibi multimedya dosyalar paylaşıyorsan WhatsApp depolama kullanımı sorunları ile karşılaşabilirsin.

Hafıza problemi yaşamadan WhatsApp’ı kullanmak için uygulamanın bazı özelliklerden yararlanacağız. Böylelikle veri ve depolama kullanımı kontrolü yapabiliriz.

Nasıl yapılacağını adım adım görelim.

WhatsApp Depolama Kullanımı Alan Açma ve İndirme Kontrolü

Hafıza sorunlarıyla karşılaşıyorsan hemen telefonunu değiştirmeden önce gereksiz dosyaları temizleyerek alan açabilirsin.

Temizliğe başlamadan önce sohbet geçmişini yedeklemeni tavsiye ederiz. Şimdi gereksiz dosya temizliğini nasıl yapacağımıza bakalım.

1.Yöntem:

1- Uygulamayı aç.

2- Sağ üst köşedeki üç nokta üst üsteye dokun, açılan menüden Ayarlar’ı seç.

whatsapp-depolama-kullanımı

3- Ayarlar sayfasından Veri ve Depolama Kullanımı’na dokun.

whatsapp-depolama-kullanımı

4- Bu pencerede Depolama Kullanımı’na tıkla.

whatsapp-depolama-kullanımı

5- Hangi sohbetinde ne kadar MB veri var göreceksin. Temizlemek istediğin bir sohbeti seç.

whatsapp-depolama-kullanımı

6- Nelerin depolandığını göreceksin. Sağ alt köşede yer alan ALAN AÇIN’a dokun.

whatsapp-depolama-kullanımı

7- Silmek istediklerini işaretle veya kalmasını düşündüklerinden tiki kaldır. Yine sağ alt köşedeki ÖĞELERİ SİL’e tıkla.

whatsapp-depolama-kullanımı

8- Öğeleri Sil onay penceresinde MESAJLARI TEMİZLE’ye dokunarak temizleme işlemini onayla.

whatsapp-depolama-kullanımı

Hepsi bu kadar.

Yukarıdaki adımları tekrar gözden geçirmek ve daha fazlasını öğrenmek için bu hikayeyi izle.

2.Yöntem:

1. yönteme göre daha kesin bir temizliktir. Seçim yapmadan doğrudan tüm medyaları temizlersin. Bunun için dosya yöneticisi uygulamanla WhatsApp > Media klasörünü bul ve sil. Bu durumda tüm medya dosyaları silinecek.

İndirme Kontrolü:

Otomatik indirme yerine sana sorulmasını sağlayabilirsin. Bunun için Ayarlar > Veri ve Depolama Kullanımı > Medyayı Otomatik İndir bölümünden ağa bağlıyken nelerin indirileceğini düzenleyebilirsin. Tüm seçimleri kaldırarak her seferinde sorulmasını sağlayabilirsin.

whatsapp-depolama-kullanımı

WhatsApp depolama kullanımı ile aktaracaklarımız şimdilik bunlar. WhatsApp silinen mesajlarını kurtarmak ister misin? Adı geçen uygulamaları sitemizde bulabilir, konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sitemizden uygulama indir veya Twitter hesabımızdan bizi takip et!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden görüntülü sohbet edebilir, arkadaşlarınla videolar, resimler ve belgeler paylaşabilirsin. Yüzlerce ifade kullanabilirsin.

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?
TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?

Onlarca video oluşturup paylaşıyor ve takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyorsun. Özellikle bazı yorumlar çok hoşuna gidiyorsa favorilerine ekleyebilirsin. Bu tutorial ile TikTok’ta yorumlar favorilere nasıl eklenir adım adım öğrenebilirsin. Detaylar için okumaya devam et! …