WhatsApp Silinen Mesajları Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

whatsapp-silinen-mesajları-geri-yükleme

Eyvah, mesajların silindi mi, üzülme! WhatsApp silinen mesajları geri getirme mümkün. WhatsApp silinen mesajları geri yükleme nasıl yapılır, hemen oku!

WhatsApp mesajlarının silinmesi, istemeden de olsa pek çok kişinin yaşadığı bir sorun. Ancak çözümsüz değil. Bugün WhatsApp silinen mesajları geri yükleme konusunda sana çözüm önerilerinden bahsedeceğiz.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Yükleme Yöntemleri

WhatsApp bu tür sorunlara çözüm olması açısından otomatik ve Google Drive ile sohbetlerin yedeklenmesi imkanı sunuyor. Otomatik yedekleme gece saat 02:00 itibariyle cihazının dahili hafızasına yapılır.

Google Drive ile de yedekleme yapabilirsin. Hesabına sohbetlerini günlük, haftalık ve aylık olarak yedekleyebilirsin. Bu özelliği kapatmamanı şiddetle tavsiye ederiz. Özellikle son ana kadar olan mesajlarını kaybetmek istemiyorsan günlük yedekleme aralığını seçmen iyi olacak.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Yükleme Temel Yöntem

WhatsApp silinen mesajları geri yükleme Android telefonda nasıl yapılır, en kolay yolunu açıklayalım.

1- WhatsApp uygulamasını telefonundan kaldır.

2- Uygulamayı yeninden Play Store’dan veya sitemizden indir.

3- Uygulamayı yüklemeye başladığında telefon numaranı doğrulaman istenecek, numaranı doğrula.

4- Telefonunda veya Google Drive’da bir yedekleme varsa bunu bulacak ve Geri Yükle’ye tıkladığında geçmiş sohbetlerin yüklenecek. Böylelikle WhatsApp silinen mesajları geri yükleme yapacak.

whatsapp-silinen-mesajları-geri-yükleme

Daha Eski WhatsApp Silinen Mesajları Geri Yükleme Yöntemi

Bir hatırlatma ile başlayalım. WhatsApp dahili hafızada son 7 günlük sohbetleri saklarken Google -Drive ise sadece en son yedeklemeyi belirleyeceğin aralıklara (1/7/30 günlük) göre tutar.

Daha eski WhatsApp silinen mesajları geri getirmek için bir dosya yöneticisine ihtiyacın olacak.

1-Dosya yöneticisini aç. Dahili hafızada ve SD kart içerisinde WhatsApp/Databases klasörünü bul.

whatsapp-silinen-mesajları-geri-yükleme

2- Bu klasördeki yedekleme dosyalarının ismi msgstore-YYYY-AA-GG.1.db.crypt12 şeklindedir. Yıl (Y), ay (A), gün (G) şeklinde kayıt zamanını belirtir. En güncel yedekleme msgstore.db.crypt12 şeklindedir. Eski tarihli yüklemek istediğin yedeğin adını msgstore.db.crypt12  olarak değiştir.

whatsapp-silinen-mesajları-geri-yükleme

3- Uygulamayı telefonundan kaldır ve yeniden kur.

4- Kurulum sırasında yedek bulacak ve GERİ YÜKLE diyerek eski sohbet mesajlarını yeniden görüntüleyebileceksin.

WhatsApp silinen mesajları geri yükleme gözünü korkutmasın. Eski WhatsApp sohbetleri yeni telefona nasıl aktarılır öğrenmek için yazımıza göz atabilirsin. Adı geçen uygulamaları sitemizde bulabilir, konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sayfamızdan uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi takip et!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden görüntülü sohbet edebilir ve arkadaşlarınla videolar, resimler ve belgeler paylaşabilirsin. Yüzlerce ifade kullanabilirsin.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?
WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?

Ünlü anlık mesajlaşma uygulaması hesabını daha güvende tutmak ve daha kolay bağlanabilmen için yeni alternatif yöntemler deniyor. WhatsApp doğrulama kodu artık e-posta ile de alınabilecek. Henüz test aşamasında olan bu özellik nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…