WhatsApp Otomatik Cevap Nasıl Gönderilir?

whatsapp-otomatik-cevap

WhatsApp’tan otomatik mesaj atmak ister misin? Müsait olmadığın bir anda WhatsApp otomatik cevap gönderebilirsin. Bunu nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için hemen oku!

Mesajlaşma uygulamaları içinde sarsılmaz bir yere sahip WhatsApp herkesçe kullanılıyor. Kimi zaman uygun olmadığında veya yoğun olduğunda mesajlara cevap veremeyebilirsin. Ancak bu durumda bir kurtarıcın var: WhatsApp otomatik cevap. Okumaya devam et!

WhatsApp Otomatik Cevap ile Hızlı Mesajlaşma

Günümüzde iletişimin büyük bir kısmı WhatsApp’tan mesajlar aracılığıyla yapılıyor. Çalışırken, önemli bir toplantıdayken ya da akşamki yemeğe hazırlık yaparken mesajlarına cevap veremeyebilirsin.

İletişimini kesintiye uğratmamanı sağlayacak WhatsApp otomatik cevap özelliğinden faydalanabilirsin. Uygulamada bu olmasa bile üçüncü taraf uygulamalar çok rahat bunu yapabiliyor.

WhatsApp otomatik mesaj atma konusunda WhatsAuto uygulamasından yararlanacağız.

WhatsApp Otomatik Cevap Nasıl Kullanılır?

WhatsAuto sadece WhatsApp otomatik cevap için değil, Telegram, Instagram ve Messenger gibi diğer popüler uygulamalar ile de kullanılabiliyor.

Uygulamayı kurduktan sonra gerekli izinleri (bildirim alma ve okuma gibi) onaylamalısın.

Home, ana sayfa ekranına baktığımızda:

image1 whatsapp otomatik cevap nasil gonderilir

1- Auto Reply On düğmesini açarak otomatik mesajları etkinleştirmelisin.

2- Telefon simgesine dokunarak otomatik cevapların verileceği uygulamaları seçebilirsin.

whatsapp-otomatik-cevap

3- Auto Reply Text, sekmesi gönderilecek mesaj.

4- Kalem simgesine dokunarak mesajı özelleştirebilirsin.

5- Select Your Text seçeneklerinden dilediğin hazır yanıtı seçebilirsin.

6- Auto Reply Text sekmesinin sağındaki üç noktaya tıkladığında açılan sayfada + simgesine tıklayarak belli bir ifade geçtiğinde verilecek otomatik cevabı düzenleyebilirsin.

whatsapp-otomatik-cevap

7- Incoming Message bölümüne Nasılsın gibi gelen bir mesajı, anahtar kelimeleri belirleyebilirsin.

8- Reply Message kısmına İyiyim, teşekkürler gibi bir cevabı yazabilirsin.

9- Name seçersen mesajın sonuna kişinin rehberindeki kayıtlı adı yazılır.

10- Exact Match gelen mesaj ile anahtar kelimelerin birebir aynı ise otomatik cevap gönderilir.

11- Contains seçeneği işaretlersen anahtar kelimenin geçmesi durumunda otomatik cevap karşı tarafa iletilir.

Contacts sayfasına baktığımızda otomatik cevapların kimlere gideceğini seçebilirsin.

whatsapp-otomatik-cevap

11- Everyone ile herkese mesajın gidecek.

12- Belli bir kişiye göndermek istiyorsan My Contact List seçeneğini işaretle ve aşağıdaki artı simgesine tıkla. Burada rehberine erişim için izin vermelisin ve rehberinden dilediğin kişileri seçip ekleyebilirsin.

Uygulamada şimdilik Türkçe dil desteği olmasa da menüleri ve kullanımı kolay. Birkaç denemeden sonra rahatça kullanabilir, başarılı sonuçlar elde edebilirsin. Artık mesajlarına otomatik cevaplar gidecek.

WhatsApp otomatik cevap seni birçok dertten kurtaracak. WhatsApp ban kaldırma nasıl yapılır, biliyor musun? Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sitemizden uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi takip et!

  1. WhatsAuto - Reply App

    WhatsAuto – Reply App

    WhatsAuto, WhatsApp otomatik cevap için geliştirilmiş bir uygulama. Hazır bir tane veya yeni bir otomatik cevap hazırlayıp kullanabilirsin. Kişilere göre otomatik mesajlarını düzenleyebilir, belli bir kelimeye verilecek cevapları ayarlayabilirsin.

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?
TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?

Onlarca video oluşturup paylaşıyor ve takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyorsun. Özellikle bazı yorumlar çok hoşuna gidiyorsa favorilerine ekleyebilirsin. Bu tutorial ile TikTok’ta yorumlar favorilere nasıl eklenir adım adım öğrenebilirsin. Detaylar için okumaya devam et! …