WhatsApp İpuçları: WhatsApp Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

whatsapp-ban-kaldırma

Mesajlaşma uygulamasını kullanırken yasaklandın. Şimdi ne yapacaksın? WhatsApp ban kaldırma nasıl yapılır, WhatsApp yasak kaldırma işlemleri neler, hepsi burada!

WhatsApp kurallarını ihlal etmen durumunda, uygulamayı kullanımın yasaklanabilir. Kuralları ihlal etmediğini düşünüyorsan WhatsApp ban kaldırma nasıl yapılır öğrenmek için okumaya devam et!

WhatsApp Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

WhatsApp kullanıcı güvenliğini sağlama noktasında bir dizi kural uygulamakta. Bunların ihlal edilmesi yasaklamayla sonuçlanabiliyor. Bu durum 24 veya 48 saat süreyle sınırlı bir geçici yasaklama veya uygulamanın bir daha kullanılamamasına neden olan kalıcı yasaklama şeklinde olabilir. Ancak WhatsApp ban kaldırma mümkün.

WhatsApp yasak kaldırma nasıl yapılır, ne gibi işlemler yapmalısın bu konuda sana harika ipuçları vereceğiz.

WhatsApp Yasak Kaldırma İşlemleri

WhatsApp ban kaldırma konusunda neler yapabileceğine bakmadan önce neden yasaklanmış olabileceğini düşün. Çok fazla link paylaşmadığına, rehberinde kayıtlı olmayan numaralara fazlaca mesaj atmadığına, taciz ve şiddet içeren paylaşımlardan dolayı şikayet edilmediğine, üçüncü taraf bir yazılım kullanmadığına emin ol.

Geçici süreyle bir yasaklanma söz konusuysa biraz sabırlı ol. Bir iki gün içerisinde yasağın kalkacak. Yanlışlık yapıldığını düşünüyorsan WhatsApp yasak kaldırma konusunda yardım almak için WhatsApp destek ekibine ulaş. Yapılan bu işlemin hatalı olduğuna dair mesaj at ve bekle.

Mesaj attığın halde geri dönüş yapılmadı ise numaran kalıcı olarak yasaklanmış olabilir. GB WhatsApp veya WhatsApp Plus gibi üçüncü taraf bir yazılım kullanıyorsan sohbet geçmişini yedekleyerek bu uygulamaları kaldır ve resmi sürümü telefonuna yükle. Bu konuda WhatsApp’ın bu yardım sayfasından destek alabilirsin.

Bir başka yol ise sohbet geçmişini yedekledikten sonra uygulamayı kaldır. Yeniden indir ve kuruluma başla. Telefon numaranı girdikten sonra Destek bölümüne tıkla, sorununu yaz ancak büyük olasılıkla göreceğin cevaplar seni tatmin etmeyecek. “Bu soruma cevap vermiyor.” seçeneğine tıkla ve support@whatsapp.com adresine ayrıntılı ve ekran görüntülü mesaj gönder. Daha detaylı bir inceleme talep et.

Bazı durumlarda uygulamanın belli bir süre sonra kaldırılıp yeniden kurulması çözüm olabilmekte. Denemediysen WhatsApp Plus gibi üçüncü taraf bir yazılım da yasaklama sonrası çözüm olabilir. Ancak bu tür programlara karşı dikkatli ol. En kısa zamanda resmi uygulamaya geçmeye çalış.

WhatsApp ban kaldırma yapılamıyorsa en iyi WhatsApp alternatiflerini düşünebilirsin. Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sitemizden uygulama indir veya Twitter sayfamızdan bizi takip et!

  1. whatsapp plus

    whatsapp plus

    WhatsApp PlusWhatsApp’a göre daha fazla özelleştirme seçeneğini sunan basit bir uygulama. Normal sürümle aynı şekilde çalışır. Kendi temanı belirleyebilir, hikayeleri indirebilirsin. Online durumunu ve mavi tikleri gizleyebilirsin.

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?
WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?

Ünlü anlık mesajlaşma uygulaması hesabını daha güvende tutmak ve daha kolay bağlanabilmen için yeni alternatif yöntemler deniyor. WhatsApp doğrulama kodu artık e-posta ile de alınabilecek. Henüz test aşamasında olan bu özellik nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram hitap şekli ekleme nasıl yapılır
Instagram hitap şekli ekleme nasıl yapılır

Bazı hesaplarla iletişim kurmak istediğinde nasıl hitap edeceğini kestirmek de zorlanıyor musun? Bu durumun farkında olan Instagram hitap şekli ekleme özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde iletişim kurarken daha doğru kelimeleri seçebilirsin. Detaylar için okumaya devam et…

Tiktok AI Song özelliği Android’de nasıl kullanılır?
Tiktok AI Song özelliği Android’de nasıl kullanılır?

Kendi şarkılarını oluşturarak sosyal medyada farkını konuşturmak ister misin? TikTok AI Song özelliğiyle kendi şarkılarını besteleyip söyletebilir ve videolarında kullanabilirsin. Test aşamasındaki bu özellik neler getiriyor ve nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et…