WhatsApp Alternatif Uygulamalar: BiP Messenger, Telegram

whatsapp-alternatif

Ücretsiz mesajlaşma imkanı tanıyan WhatsApp’a alternatif arayanlara müjde. WhatsApp alternatifi en iyi 5 mesajlaşma uygulaması burada, hemen incele!

Mesaj uygulamaları arasında önemli bir yere sahip olan WhatsApp’a mahkum değilsin. Ücretsiz mesajlaşma sağlayan birçok WhatsApp alternatifi var. En iyi 5 mesajlaşma uygulaması yazımızda.

WhatsApp’a Alternatif En iyi 5 Mesajlaşma Uygulaması

Güvenlik açıkları ile yüzleşen WhatsApp alternatifsiz değil. WhatsApp açıklarını kapatmaya ve yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Ancak küresel sunuculardaki kimi sorunlar uygulamanın yavaşlamasına veya erişilememesine  neden oluyor.

Birçok insan güvenli bir WhatsApp alternatifi aramakta. İletişim uygulamaları arasından öne çıkan 5 uygulama seçtik.

WhatsApp Alternatifi Güvenilir En İyi 5 Mesajlaşma Uygulaması Listesi

Temelde ücretsiz mesajlaşma vadeden bu uygulamalar görüntülü konuşma ve multimedya paylaşım desteği de sunuyorlar.

İlk WhatsApp alternatifi Türk yazılım uzmanları tarafından geliştirilen BiP.

Güvenli iletişimde son dönemlerin gözde haberleşme uygulamaları arasında yer alan Telegram listemizde.

Görüntülü ve sesli aramalar için alternatif olabilecek imo indirebileceğin uygulamalardan birisi.

Aynı anda 200 kişiyle görüşme fırsatı sunan Line bir diğer seçenek.

Messenger uygulamaları arasında hatırı sayılır bir yere sahip Viber’i de unutmadık.

WhatsApp’a alternatif mesajlaşma uygulamaları aşağıda. WhatsApp’ta Telegram benzeri kanallar nasıl oluşturulur biliyor musun? Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sitemizden uygulama indir veya Twitter hesabımızdan bizi takip et!

 1. Turkcell BiP

  Turkcell BiP

  Yerli mesajlaşma uygulaması BiP yepyeni Türk tarzı çıkartma ve emojiler ile sohbetlerine renk katacak. Görüntülü ve sesli arama yapabilir, resim ve video paylaşabilirsin. Eğlenceli içerikleri ile zaman geçirebilir, kanalları takip edebilirsin.

 2. Telegram

  Telegram

  Telegram kullanımı kolay, gizliliği ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması. 200 kişilik grup oluşturabilir, 1.5 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilirsin. Vazgeçemeyeceğin uygulamalardan biri olacak.

 3. Viber Messenger

  Viber Messenger

  Renk kodlu güvenlik sistemiyle Viber, gizliliğini ön plana çıkarıyor. Geniş bantta HD kalitesinde görüntülü ve sesli arama fırsatı sunuyor. Metin mesajları, resimler ve videolar paylaşabilirsin. Herkese açık hesaplarla sohbet imkanı da var.

 4. imo görüntülü görüşmeler

  imo görüntülü görüşmeler

  Arkadaşların ve ailen ile istediğin kadar imo‘yla ücretsiz mesajlaş! 3G, 4G ve Wi-Fi ağlarını kullanarak görüntülü ve sesli aramalar yapabilirsin. Tabletinle arkadaşlarınla sohbet edebilir, resimler ve videolar paylaşabilirsin.

 5. LINE: Ücretsiz Arama ve Mesaj

  LINE: Ücretsiz Arama ve Mesaj

  LINE ile nerede olursan olun istediğin zaman ücretsiz arama yapıp mesajlaşabilirsin. Mobil cihazların ve bilgisayarınla eş zamanlı çalışır. Reklamları izleyerek uluslararası ücretsiz arama kazanabilirsin.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…