Telegram Masaüstü: Telegram’ı Bilgisayarında Kullanmak için Bilmen Gerekenler

telegram-masaüstü

Telegram, anlık mesajlaşma uygulamaları arasında giderek popülerleşiyor. Telegram Desktop yani Telegram Masaüstü sürümü ile şimdi bilgisayarında. Kullanımı telefonundaki kadar kolay ve keyifli. Artık her an mesajlaşabilirsin. WhatsApp’ı oldukça zorlayacak bu yeni sürüm hakkında bilmen gerekenleri öğrenmek için hemen okumaya başla.

Telegram Masaüstü: İşte Bilmen Gerekenler

Bilgisayar kullanırken artık Telegram’ı da kullanacaksın. Hem de telefonunda alışık olduğun haliyle. Telegram Masaüstü sayesinde bilgisayarında bir anlık mesajlaşma uygulamasına sahip olacaksın.

Bu sürümü daha yakından tanıman için faydalı bilgiler paylaşacağız. Okumaya devam et!

Telegram Masaüstü Nedir?

Telegram Desktop (Masaüstü) uygulamanın bilgisayar sürümü. Hesabın ile eşitleyip mesajlaşmaya başlayabilirsin. Tüm bilgisayar işletim sistemleriyle uyumlu.

telegram-masaüstü

Arayüzünde çok farklılık yok. Sol tarafta tüm sohbetlerin bulunduğu bölüm ve menü simgesi yer alırken sağ tarafta sohbet ekranı yer alıyor.

telegram-masaüstü

Türkçe dil desteğine de sahip. Açılışta Settings‘ten veya Türkçe Devam Et şeçeneğinden veyahutta uygulama içerisinden varsayılan dil İngilizce olduğunda Menu > Settings > Languages > Turkish yolunu izleyerek dili Türkçe yapabilirsin.

Telegram Masaüstü Uygulaması Nasıl İndirilir?

WhatsApp Web’den farklı olarak Telegram Masaüstü bilgisayara indirilen bir uygulama. Hafif ve fazla yer kaplamayan bir uygulama. Bilgisayar performansını olumsuz etkilemiyor. Uygulamayı Telegram Desktop’un resmi web sitesinden indirebilirsin.

Uygulamanın işletim sistemine göre hem yüklenebilen hem de taşınabilir versiyonları mevcut. Yukarı belirttiğimiz sayfadan işletim sistemine uygun olanı indirip kurman yeterli. Kurulum işlemleri bilgisayara program kurmakla aynı.

Telegram Hesabını Eşitleme

telegram-masaüstü

Uygulamayı kurduktan sonra ilk açılış ekranında telefon numaranı girmeni isteyecek. Ardından telefonuna gelen kodu girerek Telegram Masaüstü ile telefonundaki hesabını eşitlemeni sağlayacak.

Eşitleme tamamlandığında yapmış olduğun sohbetler bilgisayar ekranına yansıyacak. Gelen mesajlarını görebilir veya yeni mesaj atabilirsin.

Telefonunda an itibariyle İnternet olmasa dahi masaüstü sürümünü kullanmaya devam edebilirsin. Veri tasarrufu yapmak adına iyi bir çözüm.

Telegram Masaüstü’nde Gece Modu

Bir başka harika özelliği ise Telegram Masaüstü’nün koyu temaya yani gece moduna sahip olması. Gece modunu etkinleştirmek de gayet basit.

telegram-masaüstü

1- Sol üst köşedeki yatay üç çizgili Menü simgesine dokun.

2- Açılan menüden Gece Modu’nu etkinleştir.

Sohbet arka planı ve uygulamanın kendisi koyu mavi tonlara geçiş yapıyor. Normal şekilde kullanmak istersen yukarıdaki işlemlerle aynı. Sadece bu kez gece modunu kapatmalısın.

Telegram Masaüstü ile Dosya Gönder

Uygulamanın en büyük avantajlarından biri de bilgisayarın ve telefonun arasında dosya gönderebilmen. Tek yapman gereken kendine mesaj göndermek.

telegram-masaüstü

Bu tür gönderileri Kayıtlı Mesajlar başlığı altında görebilirsin. Ataç simgesini dosya eklemek için kullanacaksın.

Büyük boyutlu ve birden fazla dosya gönderme seçeneğine de sahip. Bu özellik cihazların arası dosya paylaşımını hızlandıracak.

Telegram Masaüstü uygulamasını sen de seveceksin. Bu arada Telegram’ın yeni özelliklerini biliyor musun? Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sayfamızdan uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi takip et!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliği ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması200.000 kişilik grup oluşturabilir, 1.5 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilirsin. Vazgeçemeyeceğin uygulamalardan biri olacak.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?
WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?

Ünlü anlık mesajlaşma uygulaması hesabını daha güvende tutmak ve daha kolay bağlanabilmen için yeni alternatif yöntemler deniyor. WhatsApp doğrulama kodu artık e-posta ile de alınabilecek. Henüz test aşamasında olan bu özellik nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…