Facebook Veri Tasarrufu için 3 Harika İpucu

facebook-veri-tasarrufu

Facebook uygulamasını kullanıyorsun ama İnternet’in çabuk mu bitiyor? Üzülme, işte sana Facebook veri tasarrufu için 3 harika ipucu, öğrenmek için okumaya başla!

Facebook, 2,5 milyara yaklaşan kullanıcı sayısıyla devasa bir ağ. Kullanmayan yok gibi. Bu durumda sen de Facebook uygulamasını kullanıyorsun. Ancak verilerinin, İnternet kotanın, hızlıca tükenmesini istemiyorsun. Tam da bu konuda sana yardımcı olmak için Facebook veri tasarrufu sağlayan harika ipuçları hazırladık.

Facebook Veri Tasarrufu Sağlayan 3 Şahane İpucu

Facebook’a yüklenen fotoğraf ve videolar arasından istediklerini görüntülerken dikkatli olmalısın. Facebook veri tasarrufu yaparak daha çok video ve fotoğraf izleyebilir, kotanı mantıklı kullanabilirsin.

Adeta Facebook’a veri diyet yaptıracağın ipuçları neler şimdi inceleyelim.

Facebook Veri Tasarrufu İpuçları

Facebook veri tasarrufu nasıl yapılır adım adım aktaracak hatta mobil cihazını rahatlatacak bir uygulamadan da bahsedeceğiz. Facebook kullanırken bu ipuçları es geçme.

İpucu 1: Facebook Veri Kullanımını Azalt

Veri tasarrufu konusunda ilk atman gereken adımı anlatalım. Eğer sıkça bir şeyler paylaşıyorsan gereksiz veri tüketiminin önüne geçmelisin. Bunun için birkaç ayar yapalım.

1-Uygulamayı aç. Sağ taraftaki menü simgesine dokun, Ayarlar ve Gizlilik’e tıkla.

facebook-veri-tasarrufu

2- Ayarlar’da Medya ve Kişiler sekmesini bul. Videoları HD Olarak Yükle, Fotoğrafları HD Olarak Yükle seçeneklerinin etkin olmadığından emin ol.

facebook-veri-tasarrufu

İpucu 2: Otomatik Oynatmayı Kapat

Otomatik oynatmayı nasıl kapatacağımıza bakalım.

1-Menü simgesinden Ayarlar ve Gizlilik’e ardından da Ayarlar’a git.

2-Medya ve Kişiler bölümüne dokun (buraya kadar 1. ipucu ile aynı). Otomatik Oynatma seçeneğine tıkla.

facebook-veri-tasarrufu

3-Burada Videoları Asla Otomatik Oynatma seçeneğini etkinleştir. Dilersen Sadece Wi-Fi Bağlantılarında seçeneğini de etkinleştirebilirsin.

facebook-veri-tasarrufu

İpucu 3: Facebook Lite Kullan

Gerçekten Facebook’ta veri tasarrufu yapmak ya da İnternet’in yavaş olduğu bir ortamda isen en ideali Facebook Lite uygulamasını kullanman. Facebook Lite, yavaş İnternet ağlarında düşük veri kullanarak en iyi ve en hızlı kullanıcı deneyimini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

Bildiğin Facebook’un daha hızlı ve hafifletilmiş hali. Bazı yapılandırma seçenekleri sınırlı. Halihazırda en fazla veri tasarrufu sağlayacak şekilde düzenlenmiş durumda.

Facebook veri tasarrufu ile sınırlı kalma, Android’de veri tüketimini de azalt. Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sayfamızdan uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi  takip et!

  1. Facebook Lite

    Facebook Lite

    Daha az RAM ve veri kullanan Facebook Lite az yer kaplıyor ve 2G şebekeleri de dahil olmak üzere zayıf bağlantılarla çalışabiliyor. En temel özelliklerini devam ettiriyor, kullanıcı açısından hiçbir fark yok, sistemi rahatlatıyor.

TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma
TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma

Sosyal medyanın en sevilen kısa video paylaşım uygulaması TikTok’u kullanıyor musun? Yoksa bir yayıncı mısın? TikTok analiz ve istatistikleri ile içeriklerinin ne kadar başarılı olduğunu, takipçilerinin özelliklerini ve çok daha fazlasını öğrenmek için hemen okumaya başla! Ti…

Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?
Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?

Video çekmeyi seviyorsun ancak bazen keşke fotoğraf da çekseydim dediğin oluyor mu? Üzülme, sonradan bunu yapabilirsin. Videodan fotoğraf alma Android’de mümkün. Bu rehberle nasıl yapacağını ve ihtiyaç duyacağın en iyi Android uygulamaları keşfetmek için hemen okumaya başla! …

En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş
En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş

En sevdiğin kıyafete artık sığmıyor musun? Favori takım elbisen üzerinde ilk aldığın gibi durmuyor mu? En iyi 5 kilo verme uygulaması listemize göz at, formuna tekrar kavuş. Sağlıklı kilo vermek için kullanabileceğin en iyi Android uygulamaları listeledik hadi, hemen keşfet! …