Android Telefonunu Taşınabilir Wi-Fi Hotspot Olarak Kullan

wifi hotspot

Android telefonunu taşınabilir bir kablosuz bağlantı noktasına dönüştür, İnternetsiz kalma. Taşınabilir Wi-Fi hotspot nasıl aktif hale getirilir, işte cevabı, hemen oku!

İnternet artık her yerde. İnternetsiz kalmak demek sosyal ağlara bağlanamamak, sanal dünya ve teknoloji ile bağını koparmak demek. Böyle bir durum ise kimisi için büyük bir travma.

Mobil cihazların için ideal bağlantı, kablosuz ağlar yani Wi-Fi. Tabletinden veya dizüstü bilgisayarında önemli bir iş yaparken ya da sevdiğin diziyi izlerken İnternet kesilirse ne yapacaksın? İnternet gelsin diye beklemene gerek yok. Android cihazın bir Wi-Fi hotspot, taşınabilir kablosuz bağlantı noktası olabilir.

Android telefonlardaki Wi-Fi hotspot özelliği sayesinde tüm cihazlarında İnternet keyfini yaşayabilir, kesintisiz bir bağlantıya kavuşabilirsin. GSM hattının sunmuş olduğu İnternet kullanımlarını paylaşabilirsin. Ancak burada veri trafiğine dikkat etmen, faturalarında sürprizlerle karşılaşmaman adına önemli.

Taşınabilir kablosuz bağlantı noktası nasıl etkin hale getirilir, detaylı bir şekilde ele alalım.

Wi-Fi Hotspot Nasıl Etkinleştirilir?

Telefonunun adeta bir modeme dönüşecek. İnternet’i telefonun aracılığıyla mobil cihazlarınla paylaşmak için neler yapmalısın, adım adım inceleyelim.

1-Ayarlar’ı aç.

2- Kablosuz Ağlar’dan Diğer’e tıkla.

wifi hotspot

3-Açılacak olan Kablosuz Özelliği ve Ağlar penceresinden Bağlantı Paylaşımı ve Mobil Hotspot seçeneğine dokun.

wifi hotspot

4-İlk defa kurulum gerçekleştirirken Kablosuz Hotspot Kurulumu Yap seçeneğine dokunup kablosuz bağlantı noktası kurulumu gerçekleştireceğiz.

wifi hotspot

5-Açılan pencereden Ağ adını ve şifreyi belirleyip, KAYDET tuşuna dokun. Şifrenin en az 8 karakter olması gerektiğini unutma.

wifi hotspot

6-Kurulumu yaptıktan sonra şimdi sıra hotspotu aktif hale getirmekte. Bunun için açık olan Bağlantı Paylaşımı ve Mobil Ağlar sayfasından Taşınabilir Kablosuz Hotspot sekmesinden bağlantı noktasını etkin hale getirmek için .

wifi hotspot

Kurulumu tamamladıktan sonra hotspotu durum çubuğundan da açık kapatabilirsin. Açtığın bağlantı noktası diğer mobil cihazlar tarafından kablosuz ağ olarak algılanacak. Diğer cihazlardan şifre bilgilerini girmen ve senin de ağa bağlanmalarına izin vermen suretiyle İnternet’i paylaşmış olacaksın.

wifi hotspot

Artık kesintisiz İnternet’in Wi-Fi hotspotun var. Ama yine de her yerde güvenli ve ücretsiz kablosuz ağ nasıl bulunur merak ediyorsan bu yazımızı okuyabilirsin. Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?
TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?

Komik videolar paylaşıyor ve çokça izleniyor musun? TikTok profilime kimler baktı diye merak ediyorsan işte cevabı! TikTok profiline bakanlar, uygulama üzerinden kolay bir şekilde görüntülenebiliyor. En hızlı yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için okumaya devam et! T…

Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?
Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?

Birbirinden harika kareler yakalıyor bunları müzik eşliğinde bir slayt gösterisine dönüştürmek mi istiyorsun? Müzikli slayt gösterisi yapmak için ihtiyacın olacak en iyi Android uygulamaları keşfetmek ve kolay yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için hemen okumaya başl…

TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem
TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem

Günümüzün popüler uygulaması TikTok’tan video izlemeyi seviyor musun? Peki, beğendiğin bu videoları indirmek ister misin? Bugün, TikTok’tan video indirme yöntemi olarak 4 farklı yoldan bahsedeceğiz. Bu sayede viral olmuş videoları saklayabilirsin. Nasıl mı, okumaya devam et! …

WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?
WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?

Severek kullandığın mesajlaşma uygulamasında gönderdiğin mesajların bir süre sonra kendiliğinden silinmesini ister misin? WhatsApp kaybolan mesajlar, artık kullanımda. Süreli mesajlar ile ilgili bilmen gerekenlere ve nasıl etkinleştireceğine dair tüm detaylar için hemen oku! …

Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?
Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?

Telefonunda gizliliğini ve güvenliğini korumak için kullandığın parmak izi okuyucu çalışmıyor mu? Panik yapmana hiç gerek yok! Bahsedeceğimiz sorunlar ve çözüm yollarını kendin deneyerek parmak izi okuyucunu hayata döndürebilirsin. Detayları öğrenmek için hemen okumaya başla!…