Android’de Arkadaşlarını ve Aileni Nasıl Takip Edebilirsin?

image of androidde arkadaşlarini ve aileni nasil takip edebilirsin

Şimdi çocukların nerede? Arkadaşın hala gelmedi mi? Bu ve buna benzer sorular zaman zaman aklına geliyor değil mi? Ailenin ya da arkadaşlarının nerede olduklarını öğrenmek ister misin? Herkese bir GPS takip cihazı veremeyeceğine göre çözüm sana Android’den geliyor. Arkadaşlarını ve aileni nasıl takip edebileceğini bizimle öğren.

Günümüzde neredeyse telefonu olmayan yok gibi. Akıllı telefonlar bize sevdiklerimizin nerede olduklarını öğrenme, güvende olduklarını bilme fırsatı veriyor. Bu konuda bize yardımcı olabilecek uygulamalar Google Play’de yer almakta. Bu uygulamalardan memnun olabileceğin 5 tanesini seçtik.

Android için hazırlanan bu uygulamalar konum paylaşma özelliğini aktif hale getiriyor. Bununla birlikte mesajlaşma gibi ek özellikler sunanlar da var. Arkadaşlarının paylaştıkları konumları bir harita üzerinde görebilmeni sağlıyor.

Artık için rahat olabilir. Hem aileni hem de arkadaşlarını takip edebilirsin. Bu uygulamaları indirip kullanabilirsin.

Bu konuyla ilgili farklı bir yöntemin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. Glympse - Share GPS location

  Glympse – Share GPS location

  İlk uygulamamız Glympse, arkadaş grupları için ideal bir uygulama. İş arkadaşlarının ya da çalışanlarının konumlarını gerçek zamanlı olarak belli bir süre boyunca takip edebilirsin. Ailen için oluşturacağın grupla çocuklarına konumlarını güncel tutmaları söylerek nerede olduklarını rahatlıkla takip edebilirsin. İnternet bağlantısı uygulama için yeterli. Grubu oluştur konumlarını öğren.

 2. Life360 Aile Konum Belirleyici

  Life360 Aile Konum Belirleyici

  Life360 Aile Konum Belirleyici ile aile üyelerinin konumlarını oluşturacağın grupla takip edebilirsin. Belirlediğin bir konuma gruptakilerden birisi geldiği zaman uyarılacaksın. Ailen için güvenli ve güvensiz bölgeler oluşturabilirsin. Konumları sadece grup üyelerine açık bırakarak gizliliğini de korursun. Sohbet ve kayıp telefon bulma özelliği de var. Haritada konumları görebilirsin ve aileni kaybetmezsin.

 3. GeoZilla Aile ve Arkadaşlar için Konum Belirleyici

  GeoZilla Aile ve Arkadaşlar için Konum Belirleyici

  Sırada GeoZilla var. Geozilla konumları diğer konum paylaşma özelliği olan Facebook gibi sosyal ağlarla da kontrol ederek yanılma payını en aza indirir. Konum geçmişini de görüntüleyebilirsin. Takip ettiğin kişinin bir yere ne zaman gelindiğini ve ayrıldığını öğrenebilirsin. Konumlara yorum bırakarak güvende olduğunu tüm ailene duyur.

 4. Aile Konumu & Mesajlaşma

  Aile Konumu & Mesajlaşma

  Familonet‘e telefon numaranla giriş yapman yeterli, kayıt işlemleriyle uğraşmana gerek yok. Grubunu kur ve davet et. Gruba üye olanlar konum göstermeyi açtıkları an takip edilebilir hale geliyor. Grup üyelerinden birisi belirlediğin konuma geldiğinde bildirimler alırsın. Grup üyeleriyle sohbet edebilirsin. Panik butonu ile acil durumlarda konum gönderir. Çocuğunun güvenliğini önemseyenler için ideal.

 5. Arkadaşlarımı bul

  Arkadaşlarımı bul

  Son uygulamamız Arkadaşlarımı Bul ile arkadaşlarını rahatça bulabilirsin. Arkadaşların bir müzede mi yoksa alışveriş mi yapıyorlar, hangi mekanlardalar rahatlıkla takip edebilirsin. Arkadaşlarının güvende olduklarını öğrenebilirsin. Acil durumlarda, hastane, itfaiye gibi gidebileceğin yerler gelişmiş haritasında işaretlenmiştir. Arkadaşlarınla güvende kalmanın ve konum paylaşmanın keyifli hali.

TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma
TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma

Sosyal medyanın en sevilen kısa video paylaşım uygulaması TikTok’u kullanıyor musun? Yoksa bir yayıncı mısın? TikTok analiz ve istatistikleri ile içeriklerinin ne kadar başarılı olduğunu, takipçilerinin özelliklerini ve çok daha fazlasını öğrenmek için hemen okumaya başla! Ti…

Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?
Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?

Video çekmeyi seviyorsun ancak bazen keşke fotoğraf da çekseydim dediğin oluyor mu? Üzülme, sonradan bunu yapabilirsin. Videodan fotoğraf alma Android’de mümkün. Bu rehberle nasıl yapacağını ve ihtiyaç duyacağın en iyi Android uygulamaları keşfetmek için hemen okumaya başla! …

En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş
En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş

En sevdiğin kıyafete artık sığmıyor musun? Favori takım elbisen üzerinde ilk aldığın gibi durmuyor mu? En iyi 5 kilo verme uygulaması listemize göz at, formuna tekrar kavuş. Sağlıklı kilo vermek için kullanabileceğin en iyi Android uygulamaları listeledik hadi, hemen keşfet! …