Instagram uçtan uca şifreleme nasıl açılır?

instagram-uçtan-uca-şifreleme-

Daha güvenli ve gizli bir şekilde sohbet etmek ister misin? Instagram uçtan uca şifreleme ile herhangi bir mesajlaşma uygulamasına gerek duymadan artık sohbet edebileceksin. Tek yapman gereken uçtan uca şifrelemeyi açmak. Nasıl etkinleştirilir öğrenmek için okumaya devam et!

Instagram uçtan uca şifreleme

Uçtan uca şifreli sohbet, görüşmedeki her bir katılımcının cihazında bulunan benzersiz bir anahtar sayesinde korunur. Bir mesaj gönderildiğinde kilitlenir ve bu mesaj sadece benzersiz anahtara sahip olan alıcının cihazında açılır. Üçüncü taraf kişiler anahtara sahip olmadığından bu mesajın içeriğine erişemez. Bu durum sesli ve görüntülü sohbet için de geçerli.

Günümüz teknolojisi itibarıyla en güvenli yöntem olarak sayılan uçtan uca şifreleme WhatsApp gibi birçok mesajlaşma uygulamasında kullanılıyor. Meta, nihayet Instagram sohbetlerine de uçtan uca şifreleme özelliğini ekleme kararı aldı.

Artık Instagram üzerinden daha güvenli ve gizli bir şekilde yazılı, sesli ve görüntülü sohbet etmek mümkün. Ancak Instagram uçtan uca şifreleme konusunda bazı noktaları hatırlatalım:

 • Uçtan uca şifreleme profesyonel hesaplar ile yapılan sohbetler için kullanılamaz.
 • Grup sohbetleri uçtan uca şifrelenmiş şekilde yapılabilir.
 • Karşı tarafa da uçtan uca şifreleme özelliği gelmiş olmalı.

Instagram uçtan uca şifreleme açma adımları

Bu yeni özelliği kullanmak için kişisel bir hesaba sahip olmalı ve Instagram’ın en güncel sürümünü kullanıyor olmalısın. Instagram uçtan uca şifrelemeyi açmak için:

 • Uygulamayı aç, sağ üst köşedeki sohbet simgesine (DM) dokun.

instagram-uçtan-uca-şifreleme-

 • Uçtan uca şifrelemeyi açmak istediğin sohbetine tıkla.

instagram-uçtan-uca-şifreleme-

 • Sohbet ettiğin kişinin profil ismine dokun.

instagram-uçtan-uca-şifreleme-

 • Profil sayfasındaki Gizlilik ve Emniyet seçeneğine tıkla.

instagram-uçtan-uca-şifreleme-

 • Uçtan uca şifrelemeyi kullan seçeneğine dokun.

instagram-uçtan-uca-şifreleme-

 • Uçtan uca şifrelenmiş yeni bir sohbet açılacak.

instagram-uçtan-uca-şifreleme-

Sohbetin şifrelendiğini anlamak için Mesajlar bölümünde kilit simgesini görebilirsin. Ayrıca sohbetine girdiğinde şifreleme işleminin etkin olduğuna dair bilgilendirme mesajı görebilirsin.

Uçtan uca şifrelemeyi kapatmak için özel bir seçenek şimdilik bulunmuyor ancak sohbetini silmen yeterli.

📞 Instagram hesabından telefon numarası silme nasıl yapılır yazımı şimdi incele.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, çerçeve ve özel efektler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?
TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?

Ekran başında fazlaca zaman geçirdiğini mi düşünüyorsun ya da çocuğunun daha kontrollü vakit geçirmesini mi istiyorsun? TikTok ekran süresi sınırlarını ayarlamana imkan tanıyor. Daha makul sürelerde uygulamayı kullanmanı sağlayacak bu özelliği keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…