Tek telefonda iki WhatsApp hesabı nasıl kullanılır?

tek-telefonda-iki-whatsapp

Uzun süredir beklenen özellik nihayet geldi. Tek telefonda iki WhatsApp kullanmak artık mümkün. Bu yeni özelliğin olumlu ve olumsuz yönleri mevcut. İki telefon taşıma derdini bir nebze olsun azaltan uygulama neler vadediyor ve nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!

Bir telefonda iki WhatsApp

Aynı telefonda birden fazla WhatsApp hesabı kullanmak artık mümkün. Özellikle kişisel hesabıyla iş hesabını birlikte kullanmak isteyenler için büyük kolaylık sunuyor. Ancak bir telefonda iki WhatsApp kullanmak istiyorsan şu noktalara dikkat etmen gerekir:

 • Telefonun çoklu SIM veya eSIM desteği olmalı, yani çift SIM’li olmalı.
 • İkinci bir telefon numarasına sahip olmalısın.
 • İki hesap arasında uygulama üzerinden kolayca geçiş yapabilirsin.
 • Her bir hesap için bildirim ayarlarını düzenleyebilir ve kişiler listeni senkronize edebilirsin.
 • Aynı anda her iki hesaptan mesajlaşma ve görüşme yapamazsın. Sadece aktif olan hesaptan mesajlaşma ve görüşme gerçekleştirilebilirsin.
 • Aktif olmayan yani o anda kullanmadığın hesabınla ilgili bildirim almaya devam edersin. İçeriğini görmek için ilgili hesaba geçiş yapmalısın.
 • Aktif olmayan hesaba arama gelmesi halinde hemen geçiş yapman gerekir. Cevap vermek istemezsen Yok Say’a dokunabilirsin.
 • İkinci bir telefon olan ihtiyacı ortadan kaldırır.
 • İki telefonunda bulunan hesapları birleştireceksen hesap ekleme işlemi tamamlanana kadar diğer cihazdan WhatsApp’ı kaldırmamalısın. Bu cihaza kod gönderilebilir.

Bir telefonda iki WhatsApp kullanma adımları

Şimdi WhatsApp’a ikinci bir hesabı nasıl ekleyeceği adım adım sıralayalım:

 • WhatsApp’ı aç ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokun. Ayarlara gir.

tek-telefonda-iki-whatsapp

 • Hesap seçeneğine tıkla.

tek-telefonda-iki-whatsapp

 • Hesap Ekle seçeneğine dokun.

tek-telefonda-iki-whatsapp

 • Hizmet Koşullarını ve Gizlilik ilkelerini okuyup Kabul et ve Devam Et düğmesi tıkla.

tek-telefonda-iki-whatsapp

 • Telefon numaranı gir ve İleri’ye tıkla.

tek-telefonda-iki-whatsapp

 • 6 haneli güvenlik kodunu girerek işlemi tamamla.
 • Yeni hesabında Profil bilgilerini tamamla. Hakkımda kısmına açıklama yazabilir ve fotoğraf ekleyebilirsin.

Hesapların arasında geçiş yapmak için:

 • Uygulamayı aç ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokun.
 • Hesap Değiştir seçeneğine tıklayarak diğer hesabına geçiş yap.

🛑 WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır yazımıza göz atabilirsin.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Kanal açabilir, arkadaşlarınla grup veya topluluk kurabilirsin. Durum, sesli/görüntülü mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?
TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?

Ekran başında fazlaca zaman geçirdiğini mi düşünüyorsun ya da çocuğunun daha kontrollü vakit geçirmesini mi istiyorsun? TikTok ekran süresi sınırlarını ayarlamana imkan tanıyor. Daha makul sürelerde uygulamayı kullanmanı sağlayacak bu özelliği keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…