TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

tiktoka-instagram-ekleme

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!

TikTok Instagram ekleme

Instagram ve TikTok oldukça popüler iki sosyal ağ uygulaması. Her iki platformunda kendine göre geniş bir kullanıcı kitlesi var. Ancak tek bir platforma bağlı kalmak yerine birden fazla kanaldan insanlara ulaşmak, daha fazla izlenmek ve beğenilmek isteyebilirsin.

TikTok, daha fazla insana ulaşman adına diğer platformlarla entegre çalışan çözümlere sahip. Platformda oluşturduğun bir videoyu Instagram hesabından da paylaşabilirsin. Bunun için tek yapman gereken profiline Instagram hesabını eklemek. Bu sayede TikTok’tan video indirmek ve tekrar Instagram’a yüklemek gibi dertlerden kurtulabilirsin.

TikTok’a Instagram nasıl eklenir?

Takipçilerin Instagram hesabını profilinden öğrenebilir ve çok beğenilen videolarını onlar da görebilir. Sen de platformlar arası daha kolay paylaşım yapabilirsin.

Instagram hesabını profiline eklemek için şu adımları izle:

 • TikTok uygulamasını aç, sağ alt köşedeki Profil düğmesine dokunarak profil sayfana gir.
 • Profili Düzenle seçeneğine dokun.

tiktoka-instagram-ekleme

 • Açılan sayfanın Sosyal kısmında yer alan Instagram Ekle düğmesine tıkla.

tiktoka-instagram-ekleme

 • Instagram hesap bilgilerini yaz ve Giriş Yap düğmesine bas.

tiktoka-instagram-ekleme

 • Ekranda belirtilen talimatları uygula ve özellikle Instagram profil bilgilerine erişim için TikTok’a izin ver.

tiktoka-instagram-ekleme

Yukarıdaki işlem sonrasında profil sayfanda bir Instagram simgesi göreceksin. Hem sen hem de takipçilerin bu simgeye dokunarak doğrudan hesabına ulaşabilir.

Instagram bağlantısını kaldırmak için:

 • Yine profil sayfandaki Profili Düzenle seçeneğine dokun.
 • Sosyal kısmında Instagram hesabına tıkla.
 • Instagram Bağlantısını Kaldır mesajını Onayla düğmesine dokunarak kabul et ve hesabını kaldır.

tiktoka-instagram-ekleme

Hesabındaki bir videoyu Instagram’da paylaşmak için:

 • İstediğin videoyu aç ve sağ taraftaki üç noktaya dokun.
 • Açılan menüden istediğin paylaşım şekline (Instagram, Stories, Direct) tıkla ve ekranda verilen talimatları uygula.

tiktoka-instagram-ekleme

💭 TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır yazımızı da incele.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema, tutorial, rehber ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. TikTok

  TikTok

  TikTok ile şarkılar ve ses efektleri içeren zengin bir kütüphaneyi kullanarak ilginç videolar düzenleyebilir ve paylaşabilirsin. Akışında diğer kullanıcıların videolarını izleyebilirsin. Videolarına inanılmaz filtreler uygulayabilir, eğlenceli çıkartmalar ve etiketler ekleyebilir hatta videolarını diğer sosyal ağlarda paylaşabilirsin.

TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?
TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?

Ekran başında fazlaca zaman geçirdiğini mi düşünüyorsun ya da çocuğunun daha kontrollü vakit geçirmesini mi istiyorsun? TikTok ekran süresi sınırlarını ayarlamana imkan tanıyor. Daha makul sürelerde uygulamayı kullanmanı sağlayacak bu özelliği keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…