Instagram yakın arkadaşlar gönderi paylaşımı nasıl yapılır?

instagram-yakın-arkadaşlar-gönderi

Hesabını gizli yapmak istemiyor ama bazı paylaşımlarının sadece yakın çevrendeki arkadaşlarına gösterilmesini istiyorsan işte sana harika bir özellik daha. Instagram yakın arkadaşlar gönderi paylaşımı artık mümkün. Güncellenen bu yeni özelliği keşfetmek için okumaya devam et!

Instagram yakın arkadaşlar özelliği güncellendi

Instagram yakın arkadaşlar özelliğinde güncellemeye gitti. Daha önce yakın arkadaşlarla sadece hikaye paylaşılabilirken artık gönderi ve Reels de paylaşılabilecek.

Yakın arkadaşlar özelliği, belli bir paylaşımın seçilen bir grup insan gösterilmesine imkan tanıyor. Özel olduğu düşündüğün sadece çevrendeki belirli insanların görmesini istediğin paylaşımlarını, Yakın Arkadaşlar özelliğini kullanarak kolayca yapabilirsin. Listen dışında kalanlar paylaşımını akışında ve profil sayfanda göremez.

Hikayelerle başlayan yakın arkadaşlar özelliğine gönderiler ve Reels videoları da eklendi. Böylelikle hesabını gizli yapmadan daha özel paylaşımlar yapabilir, sadece seçtiğin arkadaşlarının görmesini sağlayabilirsin.

Instagram yakın arkadaşlarla gönderi nasıl paylaşılır?

Bunun için öncelikle bir Yakın Arkadaşlar listesine ihtiyacın var. Daha önce yapmadıysan profil sayfana gir ve sağ üst köşedeki üç çizgili menüden Yakın Arkadaşlar seçeneğine gir. İstediğin kişileri işaretleyerek (mavi tik) listene ekle. Tamamladığında Bitti’ye dokunmayı unutma.

instagram-yakın-arkadaşlar-gönderi

Listeni de hazırladığına göre şimdi sadece kendini yakın hissettiğin insanlarla nasıl gönderi paylaşacağını açıklayalım. Normalde gönderi paylaştığından çok da farklı değil. Ek olarak aşağıda belirteceğimiz adımı yapman yeterli. Hazırsan başlayalım:

  • Uygulamayı aç, alt menüdeki + simgesinde dokunarak yeni bir Gönderi oluşturmaya başla. Galerinden paylaşmak istediğin resmi seç ve İleri diyerek devam et.

instagram-yakın-arkadaşlar-gönderi

  • Hedef Kitle seçeneğine gir.

instagram-yakın-arkadaşlar-gönderi

  • Yakın Arkadaşlar olarak işaretle ve Bitti’ye dokun.

instagram-yakın-arkadaşlar-gönderi

  • Açıklama yazıp diğer düzenlemeleri yaptıktan sonra Paylaş düğmesine tıkla.

Gönderin senin ve arkadaşlarının akışında yeşil kareli bir yıldızla işaretlenir. Profil sayfanda ise yine yıldızla gösterilir. Her iki durumda da sadece listede bulunanlar gönderiyi görebilir.

instagram-yakın-arkadaşlar-gönderi

🤔 Instagram gönderini kimin paylaştığını nasıl görebilirsin merak ediyorsan yazımızı şimdi incele.

APK indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema, tutorial ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, çerçeve ve özel efektler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?
TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?

Ekran başında fazlaca zaman geçirdiğini mi düşünüyorsun ya da çocuğunun daha kontrollü vakit geçirmesini mi istiyorsun? TikTok ekran süresi sınırlarını ayarlamana imkan tanıyor. Daha makul sürelerde uygulamayı kullanmanı sağlayacak bu özelliği keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…