TikTok dürt ne demek?

tiktok-dürt-ne-demek

Takip ettiğin ya da seni takip eden kişilerle etkileşime geçmenin yeni yolunu keşfetmek ister misin? TikTok dürtme, tam da bu işe yarıyor. Peki, TikTok dürt ne anlama geliyor? Video izlerken bu deneysel özelliği nasıl kullanacağını öğrenmek için rehberimizi okumaya devam et!

TikTok dürtme ne demek?

Kullanıcı deneyimini geliştirmek isteyen TikTok, birçok özellik geliştiriyor ve birçoğunu uygulamaya entegre ediyor. Son eklenen özelliklerden biri de dürtme. TikTok dürt (nudge), Facebook’taki arkadaşlarını dürtme (poke) özelliğine benziyor. Ancak TikTok dürt ne demek?

TikTok, dürt aracılığıyla içerik üreticilerle takipçileri arasındaki etkileşimi artırmayı hedefliyor. Severek takip ettiğin içerik üreticileri dürterek onları canlı yayın yapması konusunda teşvik edebilirsin. Dürtülen içerik üretici bildirim mesajları alacak ve isterse canlı yayına geçebilecek.

İçerik üreticileri açısından hemen canlı yayına geçmese bile takipçilerinin içerikleri konusunda ne kadar istekli olduğunu anlaması açısından oldukça faydalı. Ayrıca kaç takipçinin içeriklere ilgi duyduğunu göstermesi bakımından da önemli.

🤗 Hesabını büyütmek istiyorsan TikTok’ta nasıl takipçi kazanılır ve beğeni kasılır yazımızı inceleyebilirsin.

Sen de takip ettiğin bir içerik üreticisine paylaşımlarına ilgi duyduğunu göstermek istersen onu dürtebilirsin. Aslında Facebook arkadaş dürtme özelliğini oldukça andırıyor. Kendi takipçilerini de paylaşım yaptığında farklı kanallardan dürtebilirsin.

TikTok dürt nasıl kullanılır?

Şimdi bu özelliği profil sayfasından, profil görüntülenme geçmişinden ve mesajlardan nasıl kullanacağını açıklayalım. Başlamadan önce dürtmenin deneysel bir özellik olduğunu, aşağıda bahsedeceğimiz dürtme yöntemlerinin her kullanıcı ve içerik üretici için kullanılabilir olmayacağını hatırlatmakta fayda var.

1. Profil sayfasından TikTok dürt

Profil sayfalarındaki çan simgesini kullanacaksın. Unutma bu özellik hala sadece belirli kullanıcılarda test ediliyor. Şu adımları izle:

 • Uygulamayı aç ve içerik üreticinin profil sayfasına gir.
 • Sayfanın üstünde bulunan çan simgesine dokun. İçerik üreticiyi takip etmiyorsan TikTok önce takip etmeni isteyecek. Takip Et düğmesine dokun.

tiktok-dürt-ne-demek

 • Canlı Yayın bildirimi ayarları penceresini açılacak. Varsa Dürt simgesinin yanında bulunan seçeneğe dokun. Yoksa istediğin bildirim ayarını (Tümü, Kişiselleştirilmiş, Hiçbiri) seç.

2. Profil görüntüleme geçmişinden TikTok dürtme

Son zamanlarda profilini görüntüleyenleri kolayca dürtebilirsin. Bunun için:

 • Uygulamayı aç ve profil sayfana git.
 • Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan profil görüntüleme geçmişi simgesine (iki ayak izi) dokun.

tiktok-dürt-ne-demek

 • Son zamanlarda profilini görüntüleyenler listelenecek. Dilediğin kişinin yanında bulunan Dürt simgesine dokun. Takip etmediğin biri varsa öncelikle takip etmen gerekir.

tiktok-dürt-ne-demek

3. Mesajlardan TikTok dürt

Bu özellik biriyle sohbet başlatmak için iyi bir fırsat olabilir. Bunun için:

 • Uygulamayı aç ve ana ekrandan veya profilinden Gelen Kutusuna gir.

tiktok-dürt-ne-demek

 • Var olan bir sohbetine veya yeni bir sohbet başlatmak için sol üst köşedeki + simgesine dokun.

tiktok-dürt-ne-demek

 • Mesaj kutusunun üstündeki Dürt simgesine dokunarak karşı tarafı haberdar et.

tiktok-dürt-ne-demek

🏃🏾 TikTok aktivite durumu nasıl kapatılır yazımızı şimdi incele.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. TikTok

  TikTok

  TikTok ile şarkılar ve ses efektleri içeren zengin bir kütüphaneyi kullanarak ilginç videolar düzenleyebilir ve paylaşabilirsin. Akışında diğer kullanıcıların videolarını izleyebilirsin. Videolarına inanılmaz filtreler uygulayabilir, eğlenceli çıkartmalar ve etiketler ekleyebilir hatta videolarını diğer sosyal ağlarda paylaşabilirsin.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…