Telegram oturum açma geçmişi nasıl kontrol edilir?

telegram-oturum-açma-geçmişi

Hesabına birilerinin girip sohbetlerini okumuş olabileceği dair şüphelerin mi var? Şüpheni gidermek için Telegram oturum açma geçmişini kontrol edebilirsin. Bu sayede hesabına yabancı biri girmiş mi kolaylıkla öğrenebilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!

Telegram oturum açma geçmişi

Günümüzde birçok insan telefon etmek yerine mesajlaşmayı tercih ediyor. Bu yüzden mesajlaşma uygulamaları oldukça popüler ve bu uygulamalara farklı platformlardan ve cihazlardan ulaşmak mümkün.

Telegram da kullanıcı deneyimini geliştirmek adına çoklu platform ve cihaz desteği sunuyor. Hesabına uygulama, web veya masaüstü sürümünden ulaşabilirsin. Farklı platformlarda uygulamayı kullanıyorsan hesabına erişim daha kolay olabilir.

Sohbetlerinin başkaları tarafından okunduğuna dair bir hisse kapıldıysan bunu gidermenin yolu yine Telegram’dan geçiyor. Çünkü uygulama, oturum açılan cihazları, tarihini ve yaklaşık konumunu saklıyor. Oturum açma geçmişinden bu verilere ulaşman mümkün. Açık oturumları görüntüleyebilir ve sonlandırabilirsin.

Telegram oturum açma geçmişine nasıl bakılır?

Uygulama güvenliğini sağlamak adına oturum açma esnasında hesap açılan cihazı bağlamanı ister. Bunu QR kodu ile kolayca yapabildiğini zaten biliyorsun. Şimdi oturum açma geçmişine nasıl bakacağına gelelim.

  • Telegram’ı telefonundan aç. Sol üst köşedeki üç çizgili menüye tıkla.

telegram-oturum-açma-geçmişi

  • Açılan pencereden Ayarlara gir.

telegram-oturum-açma-geçmişi

  • Cihazlar seçeneğine dokun.

telegram-oturum-açma-geçmişi

  • Telegram’a bağlandığın ve oturum açtığın cihazlar listelenecek. Sana ait olmadığını düşündüğün bir cihaz varsa hemen oturumu sonlandır. Bunun için şüphe duyduğun cihaza dokun.

telegram-oturum-açma-geçmişi

  • Açılan menüden oturumu sonlandır düğmesine tıkla.

telegram-oturum-açma-geçmişi

Bu şekilde bir nebze olsun farklı cihazlardan Telegram hesabına giriş yapılmış mı öğrenebilir, varsa bilmediğin cihaz kolaylıkla oturumu kapatarak çıkış yapılmasını sağlayabilirsin. Çıkış yapılan cihazdan tekrar oturum açılmak istendiğinde telefonun ile QR kodunun okutulması gerekecek.

👨‍⚖️ Telegram kişi şikayet etme nasıl yapılır yazımızı okuyarak süreç hakkında bilgi alabilirsin.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliğini ve kullanıcı verilerini koruyan bir anlık mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, kanal kurabilir, 200.000 kişilik gruplar oluşturabilir, 2 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilir ve canlı yayın yapabilirsin.

Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?
Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?

Daha önce paylaşmış olduğun hikayelere yeniden bakmak mı istiyorsun? Paylaşmış olduğun Instagram eski hikayelere bakma şansın var ancak başkasının eski hikayelerini görmek pek de kolay değil. Bu rehberimizde geçmiş hikayelere nasıl bakacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir?
Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir?

Başka platformlarda paylaşmak ya da Android cihazına kaydetmek için filigran olmadan TikTok’tan video mu indirmek istiyorsun? Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir merak edenler için farklı yöntemlerin yer aldığı bir rehber hazırladık. Detaylar için okumaya devam et! F…