Hesap olmadan Instagram gönderi görme meşru şekilde nasıl yapılır?

instagram-hesabı-olmadan-profil-görmenderi-görme

Kimliğini belli etmeden, yasal çerçeveler içinde bir kişinin gönderilerine Instagram hesabı olmadan bakmak mümkün mü? Elbette mümkün. Instagram hesabı olmadan hikaye veya profil görme adına meşru yoldan neler yapabileceğini keşfetmek için bu faydalı rehberi okumaya devam et!

Instagram hesabı olmadan profil görme

Sosyal ağ denildiğinde ilk akla gelen Instagram’ın 1,5 milyar yakın kullanıcısı var. Neredeyse hesabı, profili olmayan insan yok gibi. Bu hesapların birçoğu herkese açık, gizli olmayan, hesaplar.

Normalde bu profillere ve gönderilere bakmak için senin de bir Instagram hesabının olması gerekiyor. Uygulamanın resmi web sitesine girdiğinde hemen yeni bir hesap açıp devam etmeni isteyecek. Ancak gizli olmayan herkese açık profilleri görmek için hesap açmana gerek yok.

Tek ihtiyacın olan görmek istediğin profilin kullanıcı adını bilmek. Kullanıcı adları profil sayfasının üst kısmında yazar ve @kullaniciadi şeklindedir.

Anonim kalarak hem de kurallara aykırı bir şey yapmadan birinin profilini görmek için web veya mobil tarayıcına www.instagram.com/kullaniciadi yaz. Kullanıcı adı kısmına merak ettiğin hesabın kullanıcı adını yaz.

Örneğin Cristiano Ronaldo’nun kullanıcı adı, @cristiano. Web tarayıcına www.instagram.com/cristiano yazarak profil sayfasına girebilir ve hesap açmadan gönderilerini görebilirsin. Ancak bu durumda Instagram hikayeleri göstermeyebilir. Ayrıca takip etmek, yorum yazmak gibi birçok eylemi de gerçekleştiremezsin.

Instagram hesabı olmadan hikaye görme

Popüler sosyal ağın resmi web sitesi üzerinden hesap olmadan hikayeleri görmen zor. Bu durumda üçüncü taraf web sitelerine ihtiyacın olacak. Bu siteler, merak ettiğin hesabın hikayelerini göstermekle kalmaz hikaye ve Reels videolarını indirmene imkan tanır. Sadece herkese açık hesapları görebileceğinden herhangi bir kanun ihlali de söz konusu olmaz. Ayrıca bu sitelere senin herhangi bir hesap bilgini de istemez.

Instagram hesabı olmadan hikayelere bakabileceğin web sitelerinden bazıları şunlardır:

  • imgsed.com
  • storiesdown.com
  • dumpoir.com (Dumpor)
  • anonigviewer.com

Bu siteleri kullanmak için merak ettiğin hesabın yine kullanıcı adını bilmen yeterli. Arama çubuğuna kullanıcı adını veya profil sahibinin ismini yazıp arama yapabilirsin. En alakalı sonuçlar listelenir. Görmek istediğin profile tıklaman yeterli. Bazen arama sonucu başarılı olamayabilir veya her gönderiye veya hikayeye bakamayabilirsin.

🖻 Instagram hareketli (dinamik) profil resmi nasıl etkinleştirilir yazımızı şimdi incele.

Tutorial sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, APK, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, çerçeve ve özel efektler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Instagram arama önerileri nasıl temizlenir?
Instagram arama önerileri nasıl temizlenir?

Instagram platformu kullandıkça tercihlerin, neleri beğenip beğenmediğin nasıl zaman geçirdiğin ile ilgili kişisel verilerini toplar. Bu veriler doğrultusunda önerilerde bulunur. Instagram arama önerilerini silmene imkan tanır. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et…

Telegram sesli mesaj indirme nasıl yapılır?
Telegram sesli mesaj indirme nasıl yapılır?

Sohbetlerin sırasında aldığın sesli mesajları cihazına kaydetmek veya arkadaşlarınla yeniden paylaşmak mı istiyorsun? Telegram sesli mesaj indirme özelliğine sahip. Atacağın birkaç basit adımla kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için rehberimizi okumaya devam et!…