Android’de Instagram Reels nasıl indirilir?

instagram-reels-nasıl-indirilir

Sosyal ağında birçok video izliyor ama bazıları çok hoşuna mı gidiyor. Bunları indirip tekrar izlemek mi istiyorsun? Instagram Reels nasıl indirilir merak ediyorsan bu rehberimiz tam senlik olabilir. Reels videoları en kolay nasıl indireceğini keşfetmek için okumaya devam et!

Reels videosu nasıl indirilir?

Instagram’ın en sevilen özelliklerinden biri de video paylaşmayı mümkün kılan Reels. Kullanıcılar Instagram’da geçirdikleri sürenin %30’u Reels videolarıyla ilgili. Öyle ki insanlar DM aracılığıyla günde 1 milyar kez Reels videolarını paylaşıyor.

Popüler sosyal ağ video düzenlemeyi ve paylaşmayı kolaylaştıran birçok araca ve özelliğe sahip. Ancak bugüne kadar Reels videolarının doğrudan indirilmesine izin vermiyordu. Son yapılan güncellemeyle birlikte Reel videolarını üçüncü taraf video indirici uygulamalara gerek kalmadan indirmek mümkün.

Bu yeni özellik peyderpey tüm kullanıcılara gelecek. Henüz Instagram uygulamanda bu özellik yoksa eski yöntemleri kullanarak Reels videolarını indirmeye devam edebilirsin.

📹Instagram reels paylaşma QR kodu ile nasıl yapılır yazımıza da göz atmalısın.

Reels nasıl indirilir?

Instagram Reels videosu indirmek için kullanabileceğin eski ve yeni yöntemi aşağıda bulabilirsin. Instagram’ın en son sürümünü kullandığından ve gerekli güncellemeleri yaptığından emin ol. Yeni özellik halen sana açılmamış ise biraz daha sabırlı olman gerekecek.

(Eski yöntem) Uygulama kullanarak Reels videosunu indirmek için şu adımları izle:

1. Video İndirici gibi Reel videolarını indirmeye yarayan üçüncü taraf bir uygulamayı telefonuna indir ve kur. Video İndirici’yi AndroidListe’den indirebilirsin.

2. Instagram’ı aç ve indirmek istediğin Reels videosunu bul.

3. Uçak şeklindeki Paylaş simgesine dokun.

instagram-reels-nasıl-indirilir

4. Açılan menüden Bağlantıyı Kopyala düğmesine bas.

instagram-reels-nasıl-indirilir

5. Video İndirici’yi aç. Bağlantın otomatik olarak algılanacak ve düğmesine tıkla. Bağlantı otomatik olarak algılanmazsa üst kısımdaki adres çubuğuna bağlantıyı yapıştırabilirsin.

instagram-reels-nasıl-indirilir

6. Videonun üzerinde yer alan İndirme simgesine dokun ve menüden İndir de.

instagram-reels-nasıl-indirilir

7. Reels indirilmeye başlanacak. Bitti klasöründen indirilen dosyaları görüntüleyebilirsin. Ayrıca indirdiklerin Video Downloader klasörüne kaydedilir.

(Yeni Yöntem) Instagram’ın kendisinden hiçbir araca ihtiyaç duymadan doğrudan cihazına indirmek için şu adımları izle:

  • Instagram’ı aç ve indirmek istediğin Reels videosunu bul.
  • Uçak şeklindeki Paylaş simgesine dokun.
  • Açılan menüden İndir düğmesine bas.

Hepsi bu kadar. TikTok’ta olduğu gibi Instagram’ın da videoya bir filigran ekleyecek. Kendi Reels videolarını indirmen halinde filigran olmayacak. Ayrıca telif hakları nedeniyle Reels videolarında kullanılan bazı sesler ve şarkılar videoyla birlikte inmeyebilir.

🔗Instagram Facebook bağlantısını kaldırma haberimizi de mutlaka incele.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Video İndirici

    Video İndirici

    Video İndirici ile internetten müzikleri ve videoları doğrudan mobil cihazlarına indirebilirsin. Tüm indirme formatlarını destekliyor. Yerleşik tarayıcı ile istediğini arayıp bulabilirsin. Videoları arka planda indirebilen tam işlevli indirme yöneticisi.

Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?
Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?

Paylaşım yaptığın hesabın gerçekten sana ait olduğunu herkese anlatmak mı istiyorsun? Hesabın için TikTok doğrulama talebinde bulunabilirsin. Hesabın doğrulanırsa mavi tikli bir rozet alabilirsin. Doğrulama işlemlerini adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…

WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?
WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?

Mesajlaşmalarını daha gizli ve güvenli hale getirmek ister misin? Sana iyi bir haberimiz var: WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme imkanı sunuyor. Bu yeni özellik sayesinde bireysel sohbetlerini meraklı gözlerden koruyabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…