Instagram yazı tipi nasıl değiştirilir?

instagram-yazi-tipi-nasil-degistirilir

Daha havalı yazılara sahip paylaşımlar yapmak ve profilini daha çekici hale getirmek ister misin? Instagram yazı tipi değiştirme adına varsayılan olarak hikayeler dışında seçenek sunmasa da profilinde farklı fontlar kullanmak mümkün. Detayları keşfetmek için okumaya devam et!

Instagram yazı tipi değiştirme

Popüler sosyal ağ pek çok özelleştirme seçeneğine sahip olsa da bazı konularda hala sınırlılıklara sahip. Hikayelerde farklı yazı tipi seçmene az da olsa imkan tanırken profilinde buna izin vermiyor ama  imkansız değil.

Biyografin yani profilin için unicode text generator (unicode metin oluşturucu) uygulamalarından veya web sitelerinden yararlanabilirsin. Yazı tipi uygulamalarını da kullanabilirsin.

Hikayelerinde ve profilinde yazı tipini nasıl değiştireceğine bilmen gerekenleri kısa kısa paylaşalım. İhtiyaç duyabileceğin uygulamaları ve web sitelerini yazımızın devamında bulabilirsin.

🌈 Sohbetlerini de yazı tipleri kullanarak zenginleştirmek istersen WhatsApp renkli yazı yazma rehberimize göz atabilirsin.

Instagram hikaye yazı tipi değiştirme

Varsayılan olan hikayelerinde farklı yazı tiplerini kullanabilirsin. Bunu yapmak oldukça kolay. Aşağıdaki adımları izlemen yeterli.

1. Uygulamayı aç ve alt menüdeki + simgesine dokunarak hikayeyi seç.

2. Her zaman yaptığın gibi Oluştur düğmesine dokun veya galerinden bir resim veya video seç.

3. Yazmak için ekrana dokun. İstediğin metni yaz. Ardından yazının üstüne tıkla.

instagram-yazi-tipi-nasil-degistirilir

4. Alt sırada yer alan Aa simgesini kaydırarak dilediğin yazı tipini seç.

instagram-yazi-tipi-nasil-degistirilir

5. Gerekli düzenlemeleri yaparak hikayeni paylaş.

Instagram biyografi yazı tipi değiştirme

Biyografinde yazı tipini değiştirmek hikayeler kadar kolay olmasa da zor değil. Farklı tiplerde fontlar kullanmak için Fonts for Instagram, Stylish Text gibi bir uygulama kullanabilirsin. Bu tür uygulamalar benzer kullanıma sahip. Metni bu uygulamada oluşturduktan sonra kopyalayıp profiline yapıştırman yeterli.

Bu tarz üçüncü taraf bir uygulama veya yeni bir klavye yükleyip kullanmak istemiyorsan bu iş için geliştirilmiş web sitelerinden yaralanabilirsin. LingoJam, igfonts.io veya coolfont.org gibi metin oluşturucu sitelerden yararlanabilirsin.

 • Bu sitelerin de temel mantığı aynı. Kısaca nasıl yapacağını açıklayalım.
 • Web tarayıcından https://lingojam.com/FontsForInstagram  adresine git.
 • Üst kısma (text goes here… yazan bölüm) istediğin metni yaz.

instagram-yazi-tipi-nasil-degistirilir

 • Kullanmak istediğin yazı tipini kopyala.

instagram-yazi-tipi-nasil-degistirilir

 • Instagram profil sayfana gir ve Profili Düzenle seçeneğine dokun.

instagram-yazi-tipi-nasil-degistirilir

 • Biyografi kısmına tıkla ve kopyaladığın metni yapıştır. Değişiklikleri kaydetmek için sağ üst köşedeki tik işaretine dokun.

instagram-yazi-tipi-nasil-degistirilir

🎨 Daha göz alıcı paylaşımlar için Instagram hikaye arka plan değiştirme ile ilgili blog yazımızı şimdi incele.

Uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Stylish Text

  Stylish Text

  Stylish Text, metinlerini benzersiz yazı tiplerirenkler ve temalar ile özelleştirebileceğin harika bir araç. Messenger ve WhatsApp sohbetlerinde, Instagram biyografinde yazı yazı/sayı tipini değiştirebilirsin. İstersen kendi stillerini oluşturup arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?
Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?

Paylaşım yaptığın hesabın gerçekten sana ait olduğunu herkese anlatmak mı istiyorsun? Hesabın için TikTok doğrulama talebinde bulunabilirsin. Hesabın doğrulanırsa mavi tikli bir rozet alabilirsin. Doğrulama işlemlerini adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…

WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?
WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?

Mesajlaşmalarını daha gizli ve güvenli hale getirmek ister misin? Sana iyi bir haberimiz var: WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme imkanı sunuyor. Bu yeni özellik sayesinde bireysel sohbetlerini meraklı gözlerden koruyabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…