Telegram mavi tik alma: hesap nasıl doğrulanır

telegram-mavi-tik-alma

Kurduğun kanal veya grubun resmi ve paylaşılan bilgilerin güvenilir olduğunu anlatmanın en kolay doğrulanmış bir hesaba sahip olmak. Telegram mavi tik alma akla gelen ilk çözüm. Kimler doğrulanmış hesap sahibi olabilir, bir hesap nasıl doğrulanır keşfetmek için okumaya başla!

Telegram mavi tik

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında Telegram hatırı sayılır bir kitleye sahip. Özellikle kanal ve gruplar uygulamayı ön plana çıkarıyor. Ancak kurulan bu kanallar veya gruplar gerçek olmayabilir. Ünlü bir web sitesi adına kurulmuş kanalın gerçekten o siteye ait olup olmadığını anlamanın yolu, mavi tike bakmak.

Senin de popüler bir siten, işletmen veya bilgi paylaştığın bir platformun varsa takipçilerine gerçekten sen olduğunu anlatmak istiyorsan mavi tik alman yani hesabını doğrulaman yararına olur.

Telegram mavi tik nasıl alınır?

Telegram, belirli şartlar altında hesapları doğrular. Kişisel hesapları şimdilik doğrulamıyor. Instagram’da olduğu gibi kendi kişisel hesabına mavi tik alamazsın. Kişisel hesabında mavi tik bulunmaz.

Telegram Premium ile kişisel hesapların doğrulunu vurgulayan farklı rozetlere sahip. Bu, mavi tik gibi olmasa da kullanıcının bir Telegram Premium üyesi olduğunu gösteriyor ve güvenilirlik izlenimi oluşturuyor.

Kişisel hesaplarına olmasa da kanal ve gruplarını doğrulayabilirsin. Bu sayede takipçilerin paylaşılan bilgilerin güvenilir bir kaynaktan geldiğine emin olabilir. Burada Telegram, diğer sosyal medya platformlarından en az 2 tanesinde doğrulanmış bir hesaba sahip olmanı şart koşar. Bu platformlar:

 • TikTok
 • Instagram
 • YouTube
 • Twitter
 • VK
 • Snapchat

Yukarıdaki platformlardan doğrulanmış hesabın varsa Telegram’da mavi tik alman mümkün. Bunun için bu platformlardaki profiline Telegram kanalına ait bir bağlantı ekle. Örneğin t.me/androidliste.

Daha sonra kanalında veya grubunda @VerifyBot ile iletişime geç. Hesabını doğrulamak için gerekli adımları sana bildirecek. İnceleme sonrası uygun görülmesi durumunda kanalın veya grubun doğrulanmış olacak.

Bu süreçte Telegram Premium üyeliği sana avantajlar sağlayabilir. Bu konuda Telegram’dan bilgi alabilirsin.

🛰️ Uygulamanın avantajlarından birini daha keşfetmek için Telegram’dan nasıl video indirilir yazımızı şimdi incele.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Telegram

  Telegram

  Telegram kullanımı kolay, gizliliğini ve kullanıcı verilerini koruyan bir anlık mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, kanal kurabilir, 200.000 kişilik gruplar oluşturabilir, 2 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilir ve canlı yayın yapabilirsin.

Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?
Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?

Daha önce paylaşmış olduğun hikayelere yeniden bakmak mı istiyorsun? Paylaşmış olduğun Instagram eski hikayelere bakma şansın var ancak başkasının eski hikayelerini görmek pek de kolay değil. Bu rehberimizde geçmiş hikayelere nasıl bakacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir?
Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir?

Başka platformlarda paylaşmak ya da Android cihazına kaydetmek için filigran olmadan TikTok’tan video mu indirmek istiyorsun? Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir merak edenler için farklı yöntemlerin yer aldığı bir rehber hazırladık. Detaylar için okumaya devam et! F…