Telegram’da kanal bulma nasıl yapılır?

telegram-da-kanal-bulma

İlgi duyduğun konular veya hobilerin ile ilgili daha çok kaynağa ulaşmak ister misin? Bunun için bir mesajlaşma uygulamasından çok daha fazlasını sunan Telegram’da, kanal bulmayı deneyebilirsin. Nasıl yapacağını bilmiyorsan tüm detaylar burada. Keşfetmek için okumaya devam et!

Telegram kanal nedir?

Popüler mesajatar, insanların iletişimini kolaylaştırmak, içeriklerini ve mesajlarını paylaşmaları adına birçok seçenek sunuyor. Gruplar ve kanallar bunun önemli bir parçasını oluşturuyor.

Telegram kanal, mesajlarını daha geniş bir kitleyle paylaşmanı sağlayan bir araç. Bir konu hakkındaki bilgi ve tecrübeni sayısız insanla paylaşabilir veya diğer kanalların içeriklerine göz atabilirsin.

Gruplarda 200.000 kişi gibi bir sınırlama söz konusu iken kanallarda böyle bir sınır yok. Kanal yöneticisi mesaj ve içerik paylaşır, üyeler sadece takip eder. Kanala üye olmak için özel bir davet alman şart değil. Birçok yayıncının, kurum ve kuruluşun geniş kitlelere ulaşmasını sağlar.

📺 Sen de kendi kanalını açabilirsin. Bunun için Telegram kanal açma ve grup oluşturma ile ilgili yazımızı okuyabilirsin.

Telegram kanal bulma

Platformda, birçok farklı konu ve kategoride sayısız kanal mevcut. Bu kanallara katılmak için isimlerini bilmen yeterli olur. Kanal yöneticileri, kanallarını birçok mecrada paylaşılır veya katılman için davet gönderebilir.

İlgi duyduğun alanlarla ilgili birçok kanal bulabilirsin. Yeni kanalları keşfetmen için kurulmuş birçok web sitesi var. Bunlara telegramchannels.me veya telegram-group.com örnek verilebilir.

Telegram kanalları nasıl bulunur?

Kanalları bulmak için sadece online kaynaklara bakmak zorunda değilsin. Uygulamanın kendisinden de kanal araması yapabilirsin. Bu işlem aslından sandığından da kolay. Bunun için aşağıdaki adımları atman yeterli:

1. Uygulamayı aç. Ana ekranın üst kısmında yer alan büyüteç simgesine dokun.

telegram-da-kanal-bulma

2. Açılan arama çubuğuna ilgi duyduğun bir konuyu veya bir websitesi adı yaz. Örneğin AndroidListe.

telegram-da-kanal-bulma

3. Aramanla ilgili hem genel hem de sohbetlerinle ilgili sonuçlar listelenecek. Listede aradığın kanal varsa üstüne tıkla.

telegram-da-kanal-bulma

4. Kanal sayfası açılacak. Alt kısımda yer alan Katıl düğmesine dokun.

telegram-da-kanal-bulma

📜 Telegram kanal bulma bu kadar kolay. Telegram son görülme ve çevrimiçi durum kapatma ile ilgili yazımızı şimdi oku, uygulamayla ilgili yeni bilgiler edin.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliğini ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, kanal kurabilir, 200.000 kişilik gruplar oluşturabilir, 2 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilir ve canlı yayın yapabilirsin.

Küçük işletmeler için en iyi 5 e-fatura uygulaması
Küçük işletmeler için en iyi 5 e-fatura uygulaması

Serbest çalışan biriysen veya küçük bir işletmen varsa fatura kesmen gerektiğinde Android yanı başında. En iyi 5 e-fatura uygulamasını senin için listeledik. Bu uygulamalarla kağıt israf etmeden fatura kesebilir ve müşterilerine gönderebilirsin. Detaylar için okumaya devam et…

Telegram oturum açma geçmişi nasıl kontrol edilir?
Telegram oturum açma geçmişi nasıl kontrol edilir?

Hesabına birilerinin girip sohbetlerini okumuş olabileceği dair şüphelerin mi var? Şüpheni gidermek için Telegram oturum açma geçmişini kontrol edebilirsin. Bu sayede hesabına yabancı biri girmiş mi kolaylıkla öğrenebilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Kaliteli uyku için en iyi 5 uyku takip uygulaması
Kaliteli uyku için en iyi 5 uyku takip uygulaması

Geceleri daha sağlıklı uyumak, daha kaliteli bir uyku çekmek ister misin? Daha iyi dinlenmeni ve uykunu tam almanı sağlayacak en iyi 5 uyku takip uygulamasını senin için listeledik. Bu uygulamalar ile uykunu izleyebilir ve düzenleyebilirsin. Ayrıntılar için okumaya devam et! …