Engellenmiş Instagram hesabı nasıl açılır?

engellenmiş-instagram-hesabı-nasıl-açılır

Hesabına bir türlü giriş yapamıyor veya hesabının engellendiğine dair uyarı mesajı mı alıyorsun? Engellenmiş Instagram hesabını kurtarman mümkün. Kural ihlali yapmadıysan biraz sabırlı olup bahsedeceğimiz yöntemi deneyerek hesabını açabilirsin. Detaylar için okumaya devam et!

Engellenen Instagram hesabını açma

Instagram, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve mevcut topluluğu korumak adına bir dizi önlemler almakta. Şikayet dışında özellikle topluluk kurallarının ihlal edildiği tespit edilirse hesap doğrudan kapatılıyor ve erişim engeli geliyor.

Bu tespitler, botlar aracılığıyla yapıldığında kimi zaman hatalı sonuçlar olabiliyor. Bu durumun farkında olan yöneticiler, bir Instagram hesabı silinmediği sürece yeniden açılmasına imkan tanıyor. Silinen bir hesap için geri dönüş mümkün gözükmüyor.

Hesabının kapatılmaması için şunlara dikkat et:

 • Kesinlikle topluluk kurallarını ihlal etme.
 • Telif hakkıyla korunan içerikleri paylaşmaktan sakın.
 • Aşırı cinsellik, şiddet, çocuk istismarı gibi içerikleri ve yalan haberleri asla paylaşma.
 • Takipçi ve beğeni satın almak, takipçi ve beğeni kasmak gibi hilelerden uzak dur.
 • Tanımadığın insanlara reklam, tanıtım, satış içeren ve rahatsızlık veren mesajlar atma.
 • Üçüncü taraf uygulamalardan Instagram hesabına girmekten sakın.
 • Üst üste çok fazla paylaşım, yorum, beğeni ve takip yapmaktan kaçın.

Eğer Instagram hesabın geçici bir süre için askıya alınmış, dondurulmuş veya kapatılmış ise sabırlı olduğun takdirde hesabın tekrar açılacaktır.

Instagram hesabım engellendi nasıl açabilirim?

Merak edilen bu soruya en kısa şekilde cevap verelim. Hesabının kapatılma nedenini bilmiyor, kural ihlali yapmadığını düşünüyorsan hesabını tekrar açabilirsin. Hesabın yanlışlıkla kapatılmış olabilir. Ancak bu durumu Instagram’a bildirmen gerekir.

Kimi hallerde şifre yenilemek çözüm olabilmekte. Bunu uygulamanın giriş ekranından “Giriş yapmakla ilgili yardım al” veya Şifremi Yenile/Unuttum seçeneklerinden talimatları izleyerek yapabilirsin.

Hesabın kapatıldığında giriş yapmaya çalışırken genellikle bu durumu açıklayan bir uyarı mesajı yer alır. Bu tür bir mesaj varsa Sorun Bildir, İtiraz Et gibi seçeneklerin olup olmadığını kontrol et. Böyle bir seçenek varsa istenilen bilgileri girerek hesabının yanlışlıkla kapatıldığını açıklayan bir mesaj gönder.

Durumu bildireceğin herhangi bir bağlantı bulunmuyorsa tarayıcından Instagram’ın itiraz sayfasına gir: https://help.instagram.com/contact/606967319425038

Burada kimlik ve iletişim bilgilerin istenir, neden itiraz ettiğini açıklaman gerekir. Yapılacak inceleme sonrası sana dönüş yapılır veya hesabın açılır. Bu incelemenin zaman alacağını unutma.

Instagram’da birini ne zamandır takip ediyorum nasıl anlarım diye merak ediyorsan hemen yazımızı oku.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderi, hikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

WhatsApp kullananlar için olmazsa olmaz uygulamalar
WhatsApp kullananlar için olmazsa olmaz uygulamalar

Android’inde daha iyi bir mesajlaşma deneyimi yaşamak ister misin? WhatsApp kullananlar için olmazsa olmaz uygulamalardan 5 tanesini seçip listeledik. Bu araçlar, arkadaşlarınla daha kolay ve keyifli bir şekilde iletişim kurmana destek olacak. Keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram’da birini etiketleme nasıl yapılır?
Instagram’da birini etiketleme nasıl yapılır?

Yaptığın paylaşımlardan arkadaşlarının daha çabuk haberdar olmasını veya beğendiğin bir gönderiyi onlarında görmesini istiyorsan etiketleme yapabilirsin. Instagram’da birini etiketleme nasıl yapılır, en kolay haliyle bu rehberimizde. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya de…

Android’ine indirmen gereken en iyi kodlama uygulamaları
Android’ine indirmen gereken en iyi kodlama uygulamaları

Herkesin severek kullanabileceği yeni uygulamalar ve yazılımlar geliştirmek ister misin? Bunun için öncelikle kodlamayı bilmen gerekir. Android için en iyi kodlama uygulamaları ile kendin öğrenebilirsin. İhtiyacın olabilecek en iyi uygulamaları keşfetmek için okumaya devam et…

WhatsApp Proxy nedir ve nasıl kullanılır?
WhatsApp Proxy nedir ve nasıl kullanılır?

Yaşadığın bölgede zaman zaman internete erişim sıkıntısı yaşanıyor mu veya bir engelleme söz konusu mu? Kesintisiz iletişim için WhatsApp proxy desteğini duyurdu. Bu yeni özellik, erişim kısıtlaması, sansür gibi engellerin aşılmasını sağlıyor. Detaylar için okumaya devam et! …

Birini Instagram’da sessize alma nasıl yapılır?
Birini Instagram’da sessize alma nasıl yapılır?

Paylaşımlarını artık görmek istemediğin biri mi var? Bunu, hiç de çaktırmadan yapmanın pratik bir yolu var. Instagram’da sessize alma özelliği tam da aradığın kurtarıcın olabilir. Bu özelliğin ne işe yaradığını ve nasıl kullanacağını detaylıca öğrenmek için okumaya devam et! …