Android’de deneyebileceğin en iyi kişisel asistan uygulamaları

kişisel-asistan-uygulamaları

Verdiğin sesli talimatları yerine getirebilecek ve birtakım işlerini kolaylaştırabilecek birçok uygulamayı Android’de bulabilirsin. Kullanabileceğin en iyi kişisel asistan uygulamalarından bir liste hazırladık. Listemizdeki bu faydalı uygulamaları keşfetmek için okumaya başla!

Kişisel asistan uygulamaları

Android cihazlar her geçen gün gelişiyor ve verimlilik adına daha akıllı hale geliyor. Sanal asistanlar uzun bir süredir gündemde ve pek çok alternatif bulmak mümkün. Bu kişisel asistanlar, verdiğin sesli komutların birçoğunu anlıyor ve senin yerine yapabiliyor.

Cihazları çalıştırmak, hatırlatıcılar düzenlemek, yapılacaklar listesi oluşturmak ve çok daha fazlası bu yardımcılar sayesinde mümkün. Birçok üretici, telefonları ve diğer akıllı cihazları için kendi asistan uygulamalarını geliştirip kullanıcılara sunuyor.

En iyi kişisel asistan uygulamaları listesi

Play Store başta olmak üzere uygulama marketlerde yer alan en iyi araçları bir araya getirdiğimiz yeni bir liste hazırladık. Kısaca bu sanal asistanları tanıyalım.

 • Google Asistan, sesinle Android cihazlarını kontrol edebilirsin.
 • CEYD-A Sesli Asistan, Türkçe anlayıp konuşabilen bir yardımcı.
 • Amazon Alexa, Amazon cihazlarını Android’den yönetmeni sağlar.
 • DataBot Asistan: Yapay Zeka, öğrenme yeteneğine sahip.
 • Extreme – Voice Assistant, özçekim yapmanı dahi kolaylaştırır.

🔒 Telefonunun karıştırılmasından hoşlanmıyorsan en iyi 5 uygulama gizleyici ile buna bir dur demek için blog yazımızı şimdi incele.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Google Assistant

  Google Assistant

  Google Asistan, telefonunda kullanabileceğin sanal yardımcın. Google’ın sunduğu birçok hizmeti destekliyor. Sesli komutları kolayca anlar, sesle arama yapabilir, akıllı ev cihazlarını kontrol edebilirsin. Hatırlatıcı, alarm kurabilir, yol tarifi alabilir ve hızlı bir şekilde çağrı yapabilirsin.

 2. CEYD-A Türkçe Asistan

  CEYD-A Türkçe Asistan

  CEYDA-A Sesli Asistan, Türkçe komutları anlayan ve yerine getiren sanal bir yardımcı. Sesli komutlarla hava durumu, namaz vakitleri, piyasa verileri, haberler gibi günlük hayatını ilgilen birçok konuda bilgi alabilirsin. Çeviri yapıp seslendirmesini isteyebilirsin. Komut ve kurguları düzenleyebilirsin.

 3. Amazon Alexa

  Amazon Alexa

  Amazon Alexa, Fire ve Echo gibi bir Amazon cihazına sahipsen bunları Android’inden kontrol etmeni sağlıyor. İnternette arama yapabilir, akıllı ev cihazlarınla uyumlu çalışır. Alışveriş listeleri oluşturup yemek siparişi dahi vermek mümkün. Şarkı listeleri hazırlayarak istediğin her an dinleyebilirsin.

 4. DataBot Personal Assistant

  DataBot Personal Assistant

  DataBot, yapay zeka destekli bir kişisel asistan. Birçok platform ile uyumlu çalışır. Soru sorulduğunda farklı kaynakları araştırır ve bilgiler sunar. Sık ziyaret ettiğin sayfaları özetler halinde sunar. Özelleştirme seçeneklerinin yanı sıra sohbet botuna da sahip. Eğlenceli içerikler paylaşır.

 5. JARVIS

  JARVIS

  Extreme, eski adıyla Jarvis, sesli komutları anlayan kullanışlı bir asistan. Google’da arama yapabilir, haberleri bulup gösterir hatta selfie çekmene yardımcı olur. Bazı komutları düzenleyerek daha kolay öğrenmesini sağlayabilirsin. Çağrı yapabilir, kısa mesajları cevaplayabilir ve e-posta gönderebilir.

TikTok favoriler nasıl bulunur ve yönetilir?
TikTok favoriler nasıl bulunur ve yönetilir?

İzlediğin bazı videoları çok beğeniyor ve daha sonra izlemek için kaydediyor musun? Ancak TikTok favoriler nerede deyip bir türlü bulamıyorsan favorilerini nasıl bakabileceğine anlatan harika bir rehber hazırladık. Sevdiğin videoları kolayca yönetmek için hemen okumaya başla!…

Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?
Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?

Takipçilerinle buluşmak ve canlı canlı sohbet etmek mi istiyorsun? Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır merak ediyorsan pratik bir rehber hazırladık. Bir an önce kameranın karşısına geçip yayına başlamak ve izleyicilerinden gelen soruları cevaplamak için hemen okumaya başla…

Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?
Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?

Bazı arkadaşlarının paylaşımlarını anında görmeyi ve ne zaman aktif olduklarını bilmek mi istiyorsun? Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız diye merak edenlerden biriysen senin için ipuçlarının yer aldığı harika bir rehber hazırladık, hadi hemen okumaya başla…

TikTok verileri ve faaliyet raporu indirme nasıl yapılır?
TikTok verileri ve faaliyet raporu indirme nasıl yapılır?

Sık sık video paylaşıyor, diğer hesaplarla etkileşimde bulunuyor ama uygulama senin hakkında neler toplayıp saklıyor hiç merak ettin mi? Tiktok verileri indirmene ve faaliyet raporunu incelemene imkan tanıyor. Bu bilgilere nasıl göz atacağını öğrenmek için hemen okumaya başla…