Telegram Android TV’de nasıl kullanılır?

telegram-android-tv

Akıllı televizyonunun dev ekranında arkadaşlarınla sohbet etmek ister misin? Telegram Android TV’de film izlerken bir taraftan da mesajlarını kontrol etmene imkan tanıyor. Bunun için kullanabileceğin bazı yöntemler mevcut. Nasıl yapacağını keşfetmek için hemen okumaya başla!

Telegram’ı Android TV’de kullanma yöntemleri

Mesajlaşma uygulaması Telegram giderek popüler hale gelen başarılı bir alternatif. Uygulamanın web, masaüstü, mobil versiyonları mevcut. Daha önce uygulama indirmeden Telegram nasıl kullanılır paylaşmıştık. Akıllı cihazlardan olan Android televizyonlarda uygulamanı kullanmak mümkün.

Şimdi bu yöntemlere ve nasıl yapacağına kısa kısa değinelim.

1. TV ekranına yansıtma

Bu yöntemde farklı çözümler söz konusudur. Bunları şöyle sıralayabiliriz.

a. Yansıtma uygulaması

Telegram uygulamasını TV ekranına yansıtarak kullanman mümkün. Bu durumda mesajlarını ve içerikleri TV ekranından okuyabilir ve izleyebilirsin. Bunun için ApowerMirror gibi yansıtma uygulamaları kullanabilirsin.

Bu tür uygulamaları kullanabilmek için hem cihazına hem de TV’ye yüklemeli ve birbirleriyle eşitlemelisin. Kurulum aşamasındaki talimatları uygulayarak bunu kolaylıkla yapabilirsin. Ekran yansıtmaya başladığında Telegram’ı seçebilir ve TV ekranından takip edebilirsin.

b. Üreticiye özel uygulamalar

Samsung gibi bazı TV üreticileri kendi yansıtma uygulamalarını sunar. Samsung cihazlar genellikle birbirleriyle uyumlu çalışır ve Smart View yüklü gelir. Ancak farklı bir markanın telefonunu kullanıyorsan Smart View uygulamasını cihazına indirmen gerekir. Yine tek yapman gereken cihazlarını eşleştirmek.

c. Chromecast ve Google Home kullanmak

Birçok Android televizyonda Chromecast desteği bulunur yoksa Chromecast ürünlerini alabilirsin. Chromecast ile telefonu aynı ağa bağlamak suretiyle birbirleriyle eşitleyebilirsin. Google Home uygulamasını kullanarak TV’de Telegram içeriklerine göz atabilirsin.

2. Android TV’de web tarayıcı kullanmak

Telegram’ı Android TV’de kullanmanın aslında en pratik yolu bu. Telegram’ın web sürümünü kullanarak herhangi bir uygulama indirmeden TV’de sohbetlerine kaldığın yerden devam edebilirsin. Bunun için Android cihazında bir internet tarayıcısının olması yeterli. Şu adımları izle.

1. TV’nin internet tarayıcısını aç ve web.telegram.org adresine gir.

telegram-android-tv

2. Telegram’da oturum açman için bir QR kodu gösterilecek.

telegram-android-tv

3. Telefonunda Telegram’ı aç.

4. Sol üst köşedeki üç çizgili menüye dokun. Ayarlar > Cihazlar > Desktop Cihazını Bağla yolunu izle.

telegram-android-tv

5. TV ekranındaki QR kodunu tarattığında oturum açılacak. Artık TV’de mesajlaşmaya başlayabilirsin.

telegram-android-tv

 

👥 Telegram çoklu hesap Android’de nasıl kullanılır merak ediyorsan blog yazımızı şimdi incele.

 

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. ApowerMirror - Mirror&Control

  ApowerMirror – Mirror&Control

  Apower Mirror, Android telefonu bir televizyona, bilgisayara veya TV kutusuna yansıtmanı sağlayan, ses ve görüntü aktarabilen başarılı bir uygulama. İçeriklerini TV’de izlemekle kalmaz istersen telefonunu bilgisayardan kontrol edebilirsin.

 2. Smart View For Samsung TV

  Smart View For Samsung TV

  Smart View, Samsung Android televizyonlar için geliştirilmiş bir araç. Telefondan televizyona görüntü aktarır. İstediğin içeriği TV’ye yansıtmanı ve büyük ekrandan takip etmeni sağlar. YouTube başta olmak üzere birçok platformu doğrudan TV’de oynatabilir ve kontrol edebilirsin.

 3. Google Home

  Google Home

  Chromecast USB boyutlarında bir aksesuar. Android telefon ve tabletlerinden video ve fotoğrafları televizyona aktarmaya yarar. Google Home ise bu cihazın mobil uygulaması. Kablosuz ağ üzerinden ayarlar da yapabilirsin.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…