WhatsApp arama bağlantısı nedir ve nasıl kullanılır?

whatsapp-arama-bağlantısı

Severek kullandığın mesajlaşma uygulaması hayatını kolaylaştıracak yeni bir özellikle daha karşında. WhatsApp arama bağlantısı sayesinde artık aramalarına arkadaşlarını tek tek eklemek zorunda değilsin. Bu yeni özellik nedir ve nasıl kullanılır öğrenmek için okumaya devam et!

 

WhatsApp arama bağlantısı nedir?

Pandemi sürecinde birçok insan uzak eğitim aldı veya çalıştı. Bu süreçte Zoom gibi uygulamalar öne çıkmıştı. Zoom’da oluşturduğun bağlantıyı paylaştığın herkes kolayca görüşmeye katılabiliyordu. Biraz zaman geçmiş olsa da WhatsApp buna benzer bir özelliği duyurdu.

WhatsApp arama bağlantısı oluşturup paylaştığın kişilerle kolayca görüşme başlatabilirsin. Bu bağlantıya sahip kişiler, linke tıklamak suretiyle doğrudan görüntülü veya sesli görüşmeye katılabilecek. Özellikle grup sohbetleri için oldukça ideal bir çözüm.

🧍 Messenger Rooms ile WhatsApp görüntülü arama 50 kişiyle nasıl yapılır bilgi almak için şimdi blog yazımızı incele.

 

WhatsApp arama bağlantısı nasıl kullanılır?

Arama bağlantısı URL’leri güvenli bir şekilde üretilir. Bu bağlantı üzerinden yapılacak görüşmeler uçtan uca şifrelidir. Bu da güvenlik ve gizlilik noktasında sana avantaj sağlayacak. Bağlantıyı kaydedebilir veya tekrar oluşturabilirsin.

Bağlantıya sahip herkesin görüşmeye katılabileceğini unutma. Paylaşırken dikkatli olman yararına olacaktır. Ayrıca oluşturacağın bu bağlantıyı WhatsApp’tan veya kopyalayıp e-posta gibi farklı kanallar aracılığıyla paylaşman mümkün.

Bu yeni özelliğin kullanımı oldukça basit. Şimdi nasıl kullanacağına bakalım. Bunun için şu adımları izle:

  • WhatsApp’ı aç ve Aramalar sekmesine gir.
  • Arama Bağlantısı Oluştur seçeneğine dokun.
  • Arama türünü Görüntülü veya Sesli olarak seç.
  • Bağlantıyı Paylaş veya Bağlantıyı Kopyala seçeneklerinden birini kullanarak oluşturduğun linki WhatsApp’tan veya diğer uygulamalar aracılığıyla istediğin kişilere/gruba gönder.

Hepsi bu kadar. Linki alan kişinin bir WhatsApp hesabı olmalı ve linke tıklaması yeterli. Sonrasında hemen görüşmeye katılacak.

Bu özellik yeni duyurulduğundan peyderpey tüm kullanıcılara gelmekte. Eğer henüz yukarıda bahsettiğimiz Arama Bağlantısı Oluştur seçeneğini uygulamanda göremiyorsan biraz sabırlı olup beklemelisin. Tabii ki uygulamanın en son sürümünü, güncellenmiş halini, kullandığından emin olmalısın.

Kalite kaybı olmadan resim göndermek için WhatsApp fotoğrafı belge olarak gönderme ile ilgili blog yazımıza göz atabilirsin.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup kurabilir; durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?
WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?

Ünlü anlık mesajlaşma uygulaması hesabını daha güvende tutmak ve daha kolay bağlanabilmen için yeni alternatif yöntemler deniyor. WhatsApp doğrulama kodu artık e-posta ile de alınabilecek. Henüz test aşamasında olan bu özellik nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…