WhatsApp arama bağlantısı nedir ve nasıl kullanılır?

whatsapp-arama-bağlantısı

Severek kullandığın mesajlaşma uygulaması hayatını kolaylaştıracak yeni bir özellikle daha karşında. WhatsApp arama bağlantısı sayesinde artık aramalarına arkadaşlarını tek tek eklemek zorunda değilsin. Bu yeni özellik nedir ve nasıl kullanılır öğrenmek için okumaya devam et!

 

WhatsApp arama bağlantısı nedir?

Pandemi sürecinde birçok insan uzak eğitim aldı veya çalıştı. Bu süreçte Zoom gibi uygulamalar öne çıkmıştı. Zoom’da oluşturduğun bağlantıyı paylaştığın herkes kolayca görüşmeye katılabiliyordu. Biraz zaman geçmiş olsa da WhatsApp buna benzer bir özelliği duyurdu.

WhatsApp arama bağlantısı oluşturup paylaştığın kişilerle kolayca görüşme başlatabilirsin. Bu bağlantıya sahip kişiler, linke tıklamak suretiyle doğrudan görüntülü veya sesli görüşmeye katılabilecek. Özellikle grup sohbetleri için oldukça ideal bir çözüm.

🧍 Messenger Rooms ile WhatsApp görüntülü arama 50 kişiyle nasıl yapılır bilgi almak için şimdi blog yazımızı incele.

 

WhatsApp arama bağlantısı nasıl kullanılır?

Arama bağlantısı URL’leri güvenli bir şekilde üretilir. Bu bağlantı üzerinden yapılacak görüşmeler uçtan uca şifrelidir. Bu da güvenlik ve gizlilik noktasında sana avantaj sağlayacak. Bağlantıyı kaydedebilir veya tekrar oluşturabilirsin.

Bağlantıya sahip herkesin görüşmeye katılabileceğini unutma. Paylaşırken dikkatli olman yararına olacaktır. Ayrıca oluşturacağın bu bağlantıyı WhatsApp’tan veya kopyalayıp e-posta gibi farklı kanallar aracılığıyla paylaşman mümkün.

Bu yeni özelliğin kullanımı oldukça basit. Şimdi nasıl kullanacağına bakalım. Bunun için şu adımları izle:

  • WhatsApp’ı aç ve Aramalar sekmesine gir.
  • Arama Bağlantısı Oluştur seçeneğine dokun.
  • Arama türünü Görüntülü veya Sesli olarak seç.
  • Bağlantıyı Paylaş veya Bağlantıyı Kopyala seçeneklerinden birini kullanarak oluşturduğun linki WhatsApp’tan veya diğer uygulamalar aracılığıyla istediğin kişilere/gruba gönder.

Hepsi bu kadar. Linki alan kişinin bir WhatsApp hesabı olmalı ve linke tıklaması yeterli. Sonrasında hemen görüşmeye katılacak.

Bu özellik yeni duyurulduğundan peyderpey tüm kullanıcılara gelmekte. Eğer henüz yukarıda bahsettiğimiz Arama Bağlantısı Oluştur seçeneğini uygulamanda göremiyorsan biraz sabırlı olup beklemelisin. Tabii ki uygulamanın en son sürümünü, güncellenmiş halini, kullandığından emin olmalısın.

Kalite kaybı olmadan resim göndermek için WhatsApp fotoğrafı belge olarak gönderme ile ilgili blog yazımıza göz atabilirsin.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup kurabilir; durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?
Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?

Paylaşım yaptığın hesabın gerçekten sana ait olduğunu herkese anlatmak mı istiyorsun? Hesabın için TikTok doğrulama talebinde bulunabilirsin. Hesabın doğrulanırsa mavi tikli bir rozet alabilirsin. Doğrulama işlemlerini adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…

WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?
WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?

Mesajlaşmalarını daha gizli ve güvenli hale getirmek ister misin? Sana iyi bir haberimiz var: WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme imkanı sunuyor. Bu yeni özellik sayesinde bireysel sohbetlerini meraklı gözlerden koruyabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…

WhatsApp silinen arama geçmişi geri getirme nasıl yapılır?
WhatsApp silinen arama geçmişi geri getirme nasıl yapılır?

Mesajlaşmak dışında arkadaşlarınla görüşmek için WhatsApp’ı mı kullanıyorsun? Yoksa arama geçmişini yanlışlıkla sildin mi? WhatsApp silinen arama geçmişi geri getirme adına deneyebileceğin bazı yöntemler var. Bu yöntemleri ve nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Instagram gönderi ve hikaye görünür yapma yolları
Instagram gönderi ve hikaye görünür yapma yolları

Paylaştığın hikaye ve gönderileri bazı takipçilerin için görünmez hale mi getirdin? Tekrardan görünür hale mi getirmek istiyorsun? Instagram hikaye görünür yapma imkanı sunar. Ancak gönderiler için süreç daha farklı işliyor. Neler yapabileceğini görmek için okumaya devam et! …

Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?
Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?

Daha önce paylaşmış olduğun hikayelere yeniden bakmak mı istiyorsun? Paylaşmış olduğun Instagram eski hikayelere bakma şansın var ancak başkasının eski hikayelerini görmek pek de kolay değil. Bu rehberimizde geçmiş hikayelere nasıl bakacağını keşfetmek için okumaya devam et! …