Messenger Rooms ile WhatsApp Görüntülü Arama 50 Kişiyle Nasıl Yapılır?

messenger-rooms-whatsapp-görüntülü-arama

WhatsApp görüntülü arama 8 kişiye kadar yapılabiliyor. Daha fazla kişiyle görüşmen mi gerekiyor? Messerger rooms sayesinde artık 50 kişiyle WhatsApp görüntülü konuşma mümkün. Zoom uygulamasına alternatif olabilecek bu yeni özelliği popüler mesajlaşma uygulamasında nasıl kullanacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!

Messenger Rooms WhatsApp Görüntülü Aramada Kişi Sayısını Katlıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle insanlar evlerinden çıkamaz olmuş Zoom gibi toplu görüntülü konuşma uygulamaları popüler hale gelmişti.

Bu yeni eğilimin farkında olan Facebook, 50 kişiye kadar insanın bir araya gelip görüntülü arama yapabileceği Messenger Rooms yani oda özelliğini duyurdu.

WhatsApp görüntlü arama 50 kişiye kadar mümkün tabi ki Messenger Rooms sayesinde.

Oda oluşturup insanları davet etmek için Messenger uygulamasının da cihazında yüklü olmalı. Ancak sana gönderilen bir davete katılmak istersen Facebook veya Messenger uygulamasını yüklemek hatta bir hesabın dahi olmak zorunda değilsin.

Bu özellik Beta kullanıcılarına gelmiş durumda ama yakında tüm kullanıcılara gelecek. Şimdi nasıl yapacağına detaylıca bakalım.

Messenger Rooms ile 50 Kişilik WhatsApp Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

WhatsApp görüntülü konuşma 8 kişi ile sınırlı. Daha fazla kişiyle video konferans yapmak istiyorsan Messenger geçiş yapman ve bir oda oluşturman gerekecek.

Oluşturduğun odanın linkini eklemek istediğin kişilerle WhatsApp üzerinden paylaşabilir, katılmaları için arkadaşlarını davet edebilirsin.

Messenger Rooms özelliğini kullanarak WhatsApp görüntülü arama yapmak için:

1. Yöntem:

İlk olarak sohbet üzerinden nasıl başlatacağına değinelim.

1- WhatsApp’ı açıp görüntülü arama yapmak istediğin kişinin sohbetine gir. Mesaj yazdığın bölümdeki ataç simgesine tıkla.

messenger-rooms-whatsapp-görüntülü-arama

2- Açılan pencerede Oda seçeneğine dokun.

messenger-rooms-whatsapp-görüntülü-arama

3- Oda oluşturmak için Messengar’a Geç düğmesine bas.

messenger-rooms-whatsapp-görüntülü-arama

4- …’nın Odası şeklinde bir oda oluşturmak için Facebook hesabına giriş yapmalısın. … Olarak Oda Oluştur düğmesine tıkla.

messenger-rooms-whatsapp-görüntülü-arama

5- …’nın Odası adında odan oluşturulacak. WhatsApp’ta Bağlantı Gönder düğmesine tıkladığında sohbet ekranına geri döneceksin.

messenger-rooms-whatsapp-görüntülü-arama

6- Gönder simgesine tıkladığında bağlantı paylaşılacak. Diğer arkadaşlarını da odana davet etmek için bu bağlantıyı kopyalayıp onlara da gönderebilirsin.

messenger-rooms-whatsapp-görüntülü-arama

2. Yöntem:

Bu kez sohbetten değil de arama sekmesini kullanarak toplu görüntülü konuşma başlatacaksın. Bunun için:

1- WhatsApp’ı aç. Aramalar sekmesine tıkla.

2- Sağ alt köşede telefon ahizenin üstündeki kamera (oda) simgesine dokun.

messenger-rooms-whatsapp-görüntülü-arama

3- Bundan sonra yapacağın işlemler yukarıda anlattığımız yöntemle aynı. Ancak bağlantıyı paylaşmak için tek seferde en fazla 5 kişi seçebilirsin. Yine bağlantıyı kopyalayıp diğer arkadaşlarınla da paylaşabilirsin.

Messenger Rooms ile WhatsApp görüntülü arama hakkındaki düşüncelerini varsa sorularını Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et.

  1. Facebook Messenger

    Facebook Messenger

    Facebook Messenger SMS ve Facebook mesajlarını tek bir yerde toplayabileceğin ücretsiz bir iletişim uygulaması. Sesli ve görüntülü konuşabilir, bireysel veya grupça mesajlaşabilir, resimlerkonum bilgisi ve daha fazlasını paylaşabilir, hikayelere bakabilirsin.

  2. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden görüntülü arama yapabilir ve arkadaşlarınla sesli mesajlarvideolar, resimler ve belgeler paylaşabilirsin. Yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin

TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?
TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?

Komik videolar paylaşıyor ve çokça izleniyor musun? TikTok profilime kimler baktı diye merak ediyorsan işte cevabı! TikTok profiline bakanlar, uygulama üzerinden kolay bir şekilde görüntülenebiliyor. En hızlı yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için okumaya devam et! T…

Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?
Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?

Birbirinden harika kareler yakalıyor bunları müzik eşliğinde bir slayt gösterisine dönüştürmek mi istiyorsun? Müzikli slayt gösterisi yapmak için ihtiyacın olacak en iyi Android uygulamaları keşfetmek ve kolay yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için hemen okumaya başl…

TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem
TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem

Günümüzün popüler uygulaması TikTok’tan video izlemeyi seviyor musun? Peki, beğendiğin bu videoları indirmek ister misin? Bugün, TikTok’tan video indirme yöntemi olarak 4 farklı yoldan bahsedeceğiz. Bu sayede viral olmuş videoları saklayabilirsin. Nasıl mı, okumaya devam et! …

WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?
WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?

Severek kullandığın mesajlaşma uygulamasında gönderdiğin mesajların bir süre sonra kendiliğinden silinmesini ister misin? WhatsApp kaybolan mesajlar, artık kullanımda. Süreli mesajlar ile ilgili bilmen gerekenlere ve nasıl etkinleştireceğine dair tüm detaylar için hemen oku! …

Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?
Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?

Telefonunda gizliliğini ve güvenliğini korumak için kullandığın parmak izi okuyucu çalışmıyor mu? Panik yapmana hiç gerek yok! Bahsedeceğimiz sorunlar ve çözüm yollarını kendin deneyerek parmak izi okuyucunu hayata döndürebilirsin. Detayları öğrenmek için hemen okumaya başla!…