Android’de Instagram hikayelerine nasıl hızlı tepki verilir?

Bir hikayeyi beğendin mi? Bir hikayeye farklı şekillerde tepki vermek mümkün. Instagram hikayelerine hızlı tepkiler için seçenekler sunuyor. Bu seçeneklerin neler olduğunu ve bunları nasıl kullanacağın anlatan pratik bir rehber hazırladık. Detayları keşfetmek için hemen oku!

 

Instagram hikayelerine hızlı tepki verme

Sosyal ağda birçok hikaye paylaşılıyor ve kimileri gerçekten çok ilgi çekici. Bu tür dikkatini çeken paylaşımlara beğenini göstermek, hızlıca tepki vermek isteyebilirsin. Popüler mesajlaşma uygulamalarından alışık olduğunu hızlı tepkiler Instagram’da da bulunuyor.

Bir hikayeye tepki vermek istediğinde 😂 😯 😍 😢 👏 🔥 emojilerini kullanabilirsin. Bu emojiler, oldukça eğlenceli animasyonlara sahip. Beğendiğin bir hikayeye böyle bir tepki verdiğinde DM aracılığıyla bu kişiye iletilir. Alan kişi mesajlarından vermiş olduğun tepkiyi görebilir.

Hikayeye tepki vermek için:

  • Hikayeyi görüntülerken aşağıda Mesaj Gönder kısmına dokun.
  • 6 farklı emojiden birini seç.

instagram-hikaye-tepki-beğeni

Seçimin karşı tarafa anında iletilecek. Bu sayede uzun uzun mesaj atıp duygularını ifade etmek yerine bu emojiler ile eğlenceli bir şekilde tepki verebilirsin.

Özellikle takipçisi çok olan kullanıcılar için sürekli DM’ye tepki mesajı gelmesi biraz rahatsız edici olabilir hatta hikayelerdeki mesaj özelliğini kapatmaya neden olabilir.

 

Instagram hikayelerini beğenme

Hikayeye hızlı tepki verdiğinde DM aracılığıyla sohbet başlatma durumu söz konusu olmakta. Kimi hallerde sohbet başlatmak istemeyebilirsin. Ancak hikayeyi beğendiğini göstermek istiyorsan sohbet başlatmadan da bunu yapabilirsin.

Instagram hikayeyi beğendiğini göstermeni sağlayan bir butona sahip. Tıpkı gönderilerde olduğu gibi bir kalp simgesi yer alıyor. Bir hikayeyi beğendiğinde bu kalp simgesine dokunman yeterli.

instagram-hikaye-tepki-beğeni

Karşı tarafa herhangi bir bildirim veya mesaj gitmeyecek. DM üzerinden sohbet başlatman gerekmeyecek.

Hikayelerini kimlerin beğendiğini görmek istediğinde ise hikayeni yukarı kaydırman yeterli. Hikayeni beğenen hesapların altında kalp simgesini görebilirsin. Instagram eski beğenileri silme imkanı da tanır.

instagram-hikaye-tepki-beğeni

Bu şekilde hikayenin beğenilmesi özellikle takipçisi çok olan kullanıcılar için daha avantajlı. Çünkü DM’den gelen tepki mesajları gibi sürekli bildirim veya mesaj alma sorununu ortadan kalkmış oluyor.

✉️ Tanımadığın kişilerden çok sayıda mesaj alıyorsan Instagram mesaj isteklerini kapatma ile ilgili blog yazımızı şimdi incele.

Android rehberler paylaşan AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…