Telegram’da Uygulama İçi Mesaj Çevirisi Nasıl Kullanılır?

telegram-mesaj-çevirisi

Telegram’da yalnızca arkadaşlarınla iletişim kurmuyor, grup ve kanallara da katılıyorsan yabancı dile ihtiyacın olabilir. Yabancı dilin yoksa uygulama içi mesaj çevirisi sayesine herkesle yazışabilirsin. Bu yeni özelliği nasıl kullanacağını keşfetmek için hemen okumaya başla!

Telegram Uygulama İçi Mesaj Çevirisi

Yeni yıla hızlı başlayan Telegram bir dizi özellik duyurmuştu. Bunlardan birisi de mesaj çevirisi. 500 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan uygulama, yabancı dil problemini ortadan kaldırmaya yönelik bir adım attı ve artık sohbetlerde atılan mesajların üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyaç duymadan farklı bir dile çevrilmesini sağlıyor.

Kanallar ve gruplar için hayat kurtarıcı sayılabilecek bu özellik, farklı dillere mensup insanların bir araya gelmesini mümkün kılıyor. Çeviri, yapay zeka tarafından yapılıyor ve her zaman doğru sonuçlar vermese de iletişimi kolaylaştıracağı aşikar.

Mesaj Çevirisini Aktive Etme

Bu özellikten yararlanabilmek için öncelikle mesaj çeviriciyi etkin hale getirmelisin. Uygulamada yapacağın bir dizi ayar yeterli olacak. Bunun için:

1. Telegram’ı aç ve sol üst köşede yer alan üç çizgili menüye dokun.

telegram-mesaj-çevirisi

2. Ayarlara gir.

telegram-mesaj-çevirisi

3. Dil seçeneğine dokun.

telegram-mesaj-çevirisi

4. Mesajları Çevir bölümünde üstte yer alan Çevir Düğmesini Göster seçeneğini imlece (gri renkli) sağa çekerek aç (imleç maviye döner).

telegram-mesaj-çevirisi

Mesaj Çevirisi Nasıl Kullanır?

Telegram’ın yeni işlevsel özelliğini etkinleştirdiğine göre artık sohbetlerinde nasıl kullanacağına bakalım. Bunun için aşağıdaki adımları izle.

1. Telegram sohbetini aç. Çevirmek istediğin mesaja bir kez dokun.

2. Mesajın için bir menü açılacak. Burada Çevir seçeneğine bas.

telegram-mesaj-çevirisi

3. Otomatik Çeviri açılacak ve ana dilinde artık mesajı okuyabilirsin.

telegram-mesaj-çevirisi

 

4. Mesajın çevirisini okuduktan sonra Çeviriyi Kapat düğmesine dokun.

Mesaj çevirisi dışında bir diğer yeni özellik ise tepkiler. Telegram’da mesajlara nasıl tepki verilir makalemizi şimdi okuyarak bilgi edinebilirsin.

APK ve uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliği ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, kanal kurabilir, 200.000 kişilik gruplar oluşturabilir, 2 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilir, canlı yayın yapabilirsin.

TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?
TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?

Ekran başında fazlaca zaman geçirdiğini mi düşünüyorsun ya da çocuğunun daha kontrollü vakit geçirmesini mi istiyorsun? TikTok ekran süresi sınırlarını ayarlamana imkan tanıyor. Daha makul sürelerde uygulamayı kullanmanı sağlayacak bu özelliği keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…