Telegram’da Uygulama İçi Mesaj Çevirisi Nasıl Kullanılır?

telegram-mesaj-çevirisi

Telegram’da yalnızca arkadaşlarınla iletişim kurmuyor, grup ve kanallara da katılıyorsan yabancı dile ihtiyacın olabilir. Yabancı dilin yoksa uygulama içi mesaj çevirisi sayesine herkesle yazışabilirsin. Bu yeni özelliği nasıl kullanacağını keşfetmek için hemen okumaya başla!

Telegram Uygulama İçi Mesaj Çevirisi

Yeni yıla hızlı başlayan Telegram bir dizi özellik duyurmuştu. Bunlardan birisi de mesaj çevirisi. 500 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan uygulama, yabancı dil problemini ortadan kaldırmaya yönelik bir adım attı ve artık sohbetlerde atılan mesajların üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyaç duymadan farklı bir dile çevrilmesini sağlıyor.

Kanallar ve gruplar için hayat kurtarıcı sayılabilecek bu özellik, farklı dillere mensup insanların bir araya gelmesini mümkün kılıyor. Çeviri, yapay zeka tarafından yapılıyor ve her zaman doğru sonuçlar vermese de iletişimi kolaylaştıracağı aşikar.

Mesaj Çevirisini Aktive Etme

Bu özellikten yararlanabilmek için öncelikle mesaj çeviriciyi etkin hale getirmelisin. Uygulamada yapacağın bir dizi ayar yeterli olacak. Bunun için:

1. Telegram’ı aç ve sol üst köşede yer alan üç çizgili menüye dokun.

telegram-mesaj-çevirisi

2. Ayarlara gir.

telegram-mesaj-çevirisi

3. Dil seçeneğine dokun.

telegram-mesaj-çevirisi

4. Mesajları Çevir bölümünde üstte yer alan Çevir Düğmesini Göster seçeneğini imlece (gri renkli) sağa çekerek aç (imleç maviye döner).

telegram-mesaj-çevirisi

Mesaj Çevirisi Nasıl Kullanır?

Telegram’ın yeni işlevsel özelliğini etkinleştirdiğine göre artık sohbetlerinde nasıl kullanacağına bakalım. Bunun için aşağıdaki adımları izle.

1. Telegram sohbetini aç. Çevirmek istediğin mesaja bir kez dokun.

2. Mesajın için bir menü açılacak. Burada Çevir seçeneğine bas.

telegram-mesaj-çevirisi

3. Otomatik Çeviri açılacak ve ana dilinde artık mesajı okuyabilirsin.

telegram-mesaj-çevirisi

 

4. Mesajın çevirisini okuduktan sonra Çeviriyi Kapat düğmesine dokun.

Mesaj çevirisi dışında bir diğer yeni özellik ise tepkiler. Telegram’da mesajlara nasıl tepki verilir makalemizi şimdi okuyarak bilgi edinebilirsin.

APK ve uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliği ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, kanal kurabilir, 200.000 kişilik gruplar oluşturabilir, 2 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilir, canlı yayın yapabilirsin.

Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?
Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?

Halen kullanmaya devam ettiğin mesajlaşma uygulamasından daha fazla yararlanmak ister misin? Telegram Premium kullanıma açıldı. Uygulamadan daha fazlasını almanı sağlayacak bu paralı versiyon nedir, nasıl kullanılır merak ediyorsan detaylar AndroidListe’de, okumaya devam et! …

WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?
WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?

Mesajlaşırken daha gizli kalmak istiyorsan deneyebileceğin yöntemler var. WhatsApp gizli mod için açıp kapatabileceğin tek bir özellik sunmaz. Ancak yapacağın bir dizi ayar ile uygulamayı gizlilik içinde kullanabilirsin. Bu püf noktalarını ve hileleri keşfetmek için hemen oku…

Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?
Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?

Popüler sosyal ağda gizli bir hesap ile karşılaştın ancak bir türlü merakını yenemiyor musun? Facebook gizli hesap görme adına deneyebileceğin yöntemler mevcut. En iyisi insanların gizliliğine saygı duymak. Yine de nasıl yapabileceğini öğrenmek istiyorsan hemen okumaya başla!…

WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?
WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?

Mesajlarına emojiler ile karşılık veriyor musun? Ancak gelen mesajlara cevap vermeyi kolaylaştıran bu ifade tepkileri bazen can sıkıcı olabilir. WhatsApp ifade bildirimlerini kapatma, devre dışı bırakma, özelliğine de sahip. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…