Telegram’da Mesajlara Nasıl Tepki Verilir?

telegram-tepkiler

Mesajlarına daha hızlı cevap vermek, bir emoji ile tepkini dile getirmek ister misin? Telegram’da artık bu mümkün. Telegram’da mesajlara nasıl tepki verilir, en kolay haliyle bu rehberimizde. Son güncellemeyle birlikte gelen bu yeni özelliği keşfetmek için hemen okumaya başla!

Telegram Mesajlara Tepki Verme Özelliği

Mesajlara tepki verme özelliği Slack kullananların yakından bildiği bir özellik. Uzun uzun cevap yazmak veya klavyenden emoji aramak yerine cevabını hızlı bir şekilde tepki olarak verebilirsin. Mesajatarlar arasındaki kıyasıya rekabette bu özellik bir mihenk taşı.

Slack’te bu özellik zaten mevcut. Twitter’da tepki verme özelliğine kavuşmuş, tweetlere belli emojilerle hızlı yanıt verebiliyorsun. WhatsApp, tepkiler üzerinde çalıştığını duyurmuş ancak Beta aşaması dahi henüz yayımlanmadı. 2022 yılı itibarıyla kullanılma sunulması bekleniyor.

WhatsApp’ın en büyük rakibi Telegram, yeni yıl arifesi 12. güncellemesini (8.4 sürümü) yayımlayarak Tepkiler özelliğini duyurdu. Bu sayede duygu ve düşünceleri emojiler ile hızlıca verebilirsin. Tepkiler için kullanılan emoji seçeneklerini kişiselleştirebilirsin. Bu emojilerin hareketli olması da dikkat çekici.

Telegram Tepkiler, hem özel sohbetlerde hem de kanal ve grup sohbetlerinde de kullanılabiliyor. Sadece kanal ve grup yöneticilerinin tepkiler özelliğinin etkin olup olmayacağına karar vermesi gerekiyor.

Telegram Tepkiler Özelliği Nasıl Kullanılır?

Sohbet ederken aldığın mesaja nasıl tepki vereceğine geçelim. Aslında oldukça kolay. Bir mesaja tepki vermek için şu adımları izle.

Hareketli emoji ile tepki vermek için:

1. Telegram sohbetine git. 👍 (yukarı baş parmak emoji) ile hızlı bir tepki vermek için mesaja iki kere tıkla.

telegram-tepkiler

2. Daha farklı şekilde tepki vermek için mesaja bir kere dokun ve açılan menüyü sola çekerek daha fazla seçeneğe erişebilirsin. İstediğin emojiyi ( 😱 🙂 vb.) seç.

telegram-tepkiler

Varsayılan hızlı tepkiyi değiştirmek için:

1. Telegram uygulamasının açtıktan sonra sol üst köşedeki üç çizgili menü simgesine dokun.

telegram-tepkiler

2. Ayarlara gir.

telegram-tepkiler

3. Sohbet Ayarları seçeneğine bas.

telegram-tepkiler

4. Hızlı Tepki’ye tıkla ve varsayılan olarak dilediğin bir tanesini seç.

telegram-mesajlara-tepkiler

Özel sohbetlerde tüm tepkiler açıktır sadece varsayılan hızlı tepkiyi özelleştirebilirsin. Ancak kanal ve gruplarda yöneticiler tepkileri etkin hale getirebilir ve özelleştirebilir. Özelleştirmeden kastımız bazı emojilerin kullanımı açarken bazılarını kapatabilir.

Kanal ve gruplarda tepkileri açmak ve düzenlemek için:

1. Kanala ve gruba gir. Üstte yer alan kanal/grup ismine tıkla ve bilgi sayfasının açılmasını sağla.

telegram-mesajlara-tepkiler

2. Burada sağ üst köşedeki kalem simgesine dokun.

telegram-mesajlara-tepkiler

3. Düzenle sayfasında Tepkiler seçeneğine tıkla.

telegram-mesajlara-tepkiler

 

4. Önce tepkiler aç. Bunun için Tepkileri Etkinleştir anahtarını sağa çekerek aç (griden mavi renge döner).

telegram-mesajlara-tepkiler

5. Etkin olan mevcut tepkiler mavi renkli anahtarla gösterilir. Kapatmak istediğin tepkini anahtarını sola çek. Anahtar kapandığında gri renge döner. İstediğini etkinleştirip kapatabilirsin.

telegram-mesajlara-tepkiler

Telegram’da mesaj tepkileri oldukça ilgi çekeceğe benziyor. Ayrıca Telegram mesaj iletme gönderen kaynağı olmadan nasıl yapacağını öğrenmek için blog yazımı şimdi incele.

Android haberleri içeren AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliği ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, kanal kurabilir, 200.000 kişilik gruplar oluşturabilir, 2 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilir, canlı yayın yapabilirsin.

TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?
TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?

Ekran başında fazlaca zaman geçirdiğini mi düşünüyorsun ya da çocuğunun daha kontrollü vakit geçirmesini mi istiyorsun? TikTok ekran süresi sınırlarını ayarlamana imkan tanıyor. Daha makul sürelerde uygulamayı kullanmanı sağlayacak bu özelliği keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…