Slack Nedir, Android’de Nasıl Kullanılır?

slack-nedir-nasıl-kullanılır

Çalışma arkadaşlarınla daima iletişimde kalabileceğin bir uygulama arıyorsan Slack ideal bir çözüm olabilir. Slack nedir, nasıl kullanılır bilmiyorsan bu yazımızda temel bilgileri bulabilir, kullanmaya başlayabilirsin. Android özelinde fikir edinmek için hemen okumaya başla!

Slack Nedir?

Slack, temelde bir mesajlaşma uygulaması ama ekip çalışması için klasik bir mesajlaşma uygulamalarından daha fazlasını sunuyor. Metin bazlı mesajlaşmanın yanı sıra sesli ve görüntülü görüşmeye de imkan tanıyor.

İş dünyasına yönelik geliştirilen uygulama takım içi iletişimi, dosya ve bilgi paylaşımını hızlandıran özelliklere sahip. Bire bir görüşmenin yanı sıra toplu halde iletişimi de kolaylaştırıyor.

Kanallar, botlar, entegre uygulamalar ve bulut desteği sunuyor. Ücretsiz versiyonu oldukça tatmin edici olmakla beraber paralı sürümlerinde daha fazla özellik bulabilirsin.

Çoklu platform desteği sayesinde bilgisayarlarında ve mobil cihazlarında kolaylıkla kullanabilirsin. Uygulamanın şimdilik Türkçe dil seçeneği bulunmuyor. Android’de nasıl kullanacağına dair bilgiler paylaşalım.

Slack Nasıl Kullanılır?

Slack kullanabilmek için öncelikle platforma üye olman gerekiyor. Üye olmak için bir Workspace (Çalışma Alanı) oluşturmalı veya bir ekibe katılmak için davet almalısın. Bir çalışma alanın yöneticisi veya üyesi olabilirsin.

Uygulamayı Android cihazına indirip kurduktan sonra çalışma alanına belirleyeceğin bir kullanıcı adıyla giriş yapman yeterli olacak. Bir ekibe üye olman durumunda yönetici tarafından neler yapabileceğin belirlenecek.

Örneğin yönetici mesajlaşma için çalışma saati belirleyebilir ve bu saatler dışında mesaj olsa dahi bildirim gitmeyeceği için kimse rahatsız olmaz. WhatsApp grup yöneticisi yetkilerinden çok daha iyi ve kullanışlı.

Slack, takım çalışmasını kolaylaştırmak adına Channells (Kanallar) özelliğine sahip. Ekibini bu kanallara göre ayırabilir, birbirleriyle daha hızlı iletişim kurmasını sağlayabilirsin. Kanallara kimlerin üye olacağını yönetici belirler.

Uygulama görünüm itibarıyla bir mesajlaşma uygulamasını andırıyor ancak menü seçeneklerini kısa kısa tanıyalım.

slack-nedir-nasıl-kullanılır

1- Kalem simgesine dokunarak yeni bir mesaj yazabilir, kime veya hangi kanala gideceğine karar verebilirsin. İstersen bu mesajına belge, fotoğraf veya video ekleyebilirsin.

Gelen mesajlara emojiler ile cevap verebilirsin. Reply in Thread özelliği sayesinde bir mesaj dizisi oluşturabilir, ilgili mesajların bir bütün halinde olmasını sağlayabilirsin.

slack-nedir-nasıl-kullanılır

2- Home çalışma alanın ana ekranını gösterir.

3- DMs (Direkt Mesaj) özelliğini kullanarak istediğin kişiye doğrudan mesaj atabilir, özel bir konuşma başlatabilirsin.

Direkt mesajlaşma bölümünde kişiyi seçtikten sonra açılan pencerede üstte yer alan telefon simgesine dokunarak sesli ve görüntülü arama yapabilirsin.

slack-nedir-nasıl-kullanılır

4- Mentions, adının geçtiği, bahsedildiğin mesajları rahatlıkla kontrol edebilirsin. @kullaniciadi şeklinde bir kanala mesaj atarsan ilgili kişiye bildirim gider. Bu sayede kanaldaki her mesajı okuma zorunluluğu ortadan kalkar.

slack-nedir-nasıl-kullanılır

5- Search düğmesi daha önce yapılan mesajlaşmalarda ve dosya paylaşımlarında arama yapmanı sağlar.

slack-nedir-nasıl-kullanılır

6- You sekmesinde kendi profilini düzenleyebilir, tercihlerini düzenleyebilir, Update Your Status bölümünden durumunu güncelleyebilir, ne yaptığına dair herkese bilgi verebilirsin.

slack-nedir-nasıl-kullanılır

Slack nedir, nasıl kullanılır kısaca değindik. Evden çalışma için takım çalışması uygulamalarına da göz atmayı ihmal etme.

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. Slack

    Slack

    Slack, ekibinle bilgi alışverişini kolaylaştıran bir iletişim uygulaması. Kanallar oluşturup konulara, projelere ve gruplara göre düzenleyebilirsin. İş arkadaşlarınla grupça veya bireysel mesajlaşabilir, dosya paylaşabilirsin. Ücretli sürümde telekonferans ve ekran paylaşma gibi ek özellikler de sunuyor.

Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?
Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?

Facebook’ta bazı yaptığın paylaşımları silmek istiyor ancak tek tek de uğraşmak istemiyor musun? Facebook toplu gönderi silme özelliğiyle seni bu dertten kurtaracak. Eski fotoğraf veya videolarından kurtulabilir ve yepyeni bir başlangıç yapabilirsin. Detaylar için hemen oku! …

Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?
Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bir akış fotoğrafını, hikayeni, Reels veya IGTV videonu yanlışlıkla sildin mi? Boşa üzülme! Instagram silinen gönderileri geri getirme mümkün. Yakınlarda silinenler özelliği ne işe yarar, nasıl kullanılır, tüm detaylarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! I…

WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?
WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?

Gönderdiğin bir fotoğraf ve video bakıldıktan sonra kendi kendini yok etse nasıl olurdu? Nasıl yani der gibisin? WhatsApp kaybolan fotoğraf ve videolar özelliğini duyurdu. Bu yepyeni özellik nasıl kullanılır, ayrıntılarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! …

TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma
TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma

Sosyal medyanın en sevilen kısa video paylaşım uygulaması TikTok’u kullanıyor musun? Yoksa bir yayıncı mısın? TikTok analiz ve istatistikleri ile içeriklerinin ne kadar başarılı olduğunu, takipçilerinin özelliklerini ve çok daha fazlasını öğrenmek için hemen okumaya başla! Ti…