WhatsApp Sohbet Geçmişini Aktarma Android ve iOS Arasında Nasıl Yapılır?

whatsapp-sohbet-geçmişini-aktarma

Yeni bir telefon aldığında sohbet geçmişini nasıl taşıyacağını merak ediyor musun? WhatsApp sohbet geçmişini aktarma Android-iOS arasında oluyorsa biraz meşakkatli olabilir. Uygulama cephesinden kullanıcıları sevindirecek yeni bir özellik duyuruldu. Detaylar için hemen oku!

WhatsApp Sohbet Geçmişini Aktarma

İster Android ister iPhone olsun WhatsApp’ı kullanmayan neredeyse yok gibi. Uygulama güçlü rakiplerine rağmen mesajlaşma uygulamaları arasındaki ezici üstünlüğünü sürdürüyor.

iOS veya Android bir cihaz kullanıyorsan yine aynı işletim sistemine sahip bir telefon aldığında WhatsApp sohbet geçmişini aktarma sorun olmuyor. Ancak iOS’tan Android’e veya tam tersi Android’den iOS’a geçiş yaptığında sohbet geçmişini yeni cihaza aktarmak sorun olabilmekte.

Üçüncü taraf uygulama kullanmak istemeyen ve basit bir şekilde bunu yapmak isteyen kullanıcılar bu durumdan şikayetçi idi. Kullanıcıların taleplerine daha fazla sessiz kalmayacağı belirten platform yeni bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu.

Bu sayede iOS’tan Android’e veya tam tersi geçişler daha kolay hale gelecek. Şimdilik test aşamasındaki özellik WABetaInfo tarafından paylaşıldı. USB-C Ligthning kablosu ile WhatsApp üzerinden paylaşmak mümkün olacak. Aktarım hızlı bir şekilde gerçekleşecek ve ek uygulamaya ihtiyaç kalmayacak.

Bu özelliğin kullanıma ne zaman açılacağına dair net bir tarih paylaşılmış değil ve henüz Beta kullanıcılarına da sunulmadı. Peki bu özellik gelene kadar ne yapabilirsin?

WhatsApp Sohbet Geçmişi Android-iOS Arasında Nasıl Aktarılır?

WhatsApp sohbet geçmişi temelde bulutta tutulan yedekler üzerinden yapılır. Bu yedekler Android’de Google Drive’da, iOS’da ise iCloud’da tutulur. Ancak her iki yedek farklı işletim sistemlerine sahip olduğundan Google Drive’daki yedeği iOS’ta kullanmak zordur.

Üçüncü taraf yazılım kullanmalı veya bilgisayar aracılığıyla yedekleri cihazlar arasında aktarmalısın. Ancak bu da her zaman tam çözüm olmayabilir.

Kaybetmek istemediğin sohbetlerini WhatsApp’ın Sohbeti Dışa Aktar özelliğini kullanarak yapabilirsin. WhatsApp sohbeti dışa aktar ne demek, ne işe yarar ile ilgili makalemizi okuyarak detaylı bilgi alabilirsin.

Sohbet geçmişini e-posta ile paylaşmak en iyi yollardan biri. Bunu şu şekilde kolayca yapabilirsin.

1- Sohbetini aç. Sağ üst köşedeki üç noktaya dokun ve Diğer seçeneğine gir.

whatsapp-sohbet-geçmişini-aktarma

2- Sohbeti Dışa Aktar seçeneğine bas. Medyaları dahil edip etmeyeceğine karar ver.

whatsapp-sohbet-geçmişini-aktarma

3- Sonrasında kullandığın Outlook, Gmail gibi bir e-posta istemcini seç ve normal e-posta gönderir gibi işlemlerini tamamla.

whatsapp-sohbet-geçmişini-aktarma

Android-iOS arasında WhatsApp sohbet geçmişini aktarma ile ilgili bahsedeceklerimiz şimdilik bu kadar. WhatsApp ses dosyalarını MP3’e dönüştürme nasıl yapılır, biliyor musun?

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Instagram’da birini nasıl bulurum?
Instagram’da birini nasıl bulurum?

Yeni tanıştığın birinin, bir arkadaşının veya yakınının Instagram hesabı var mı diye merak ediyorsan bulmak imkansız değil. Instagam’da birini bulmak için deneyebileceğin bazı yöntemler söz konusu. Neler yapabileceğini bu rehberimizde açıkladık, detaylar için okumaya devam et…

TikTok filtre kaldırma nasıl yapılır?
TikTok filtre kaldırma nasıl yapılır?

Takipçilerinle paylaşmak için özenerek bir video hazırladın ama kullandığın filtreler biraz abartılı mı geldi? Üzülme, TikTok filtre kaldırma sandığın kadar zor değil. Birkaç adımda daha gerçekçi bir görünüm elde edebilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et! G…

Instagram şifresi nasıl değiştirilir?
Instagram şifresi nasıl değiştirilir?

Hesabının şifresini uzun bir süredir değiştirmedin mi? Esasen güvenliğin için ihmal etmemen gereken konuların başında geliyor. Android’de Instagram şifresi nasıl değiştirilir merak ediyorsan işte sana pratik bir rehber. Parola yenileme adımlarını öğrenmek için okumaya başla. …

TikTok canlı yayın nasıl yapılır?
TikTok canlı yayın nasıl yapılır?

Takipçilerinle sohbet etmek, yeni insanlara ulaşmak ve yeteneklerini herkese göstermek mi istiyorsun? TikTok canlı yayın ile çok daha fazlasını yapabilirsin. TikTok canlı yayın nasıl açılır, şartları nelerdir ve çok daha fazlası bu rehberimizde. Detaylar için okumaya devam et…

Instagram Carousel (kaydırmalı post) nasıl yapılır?
Instagram Carousel (kaydırmalı post) nasıl yapılır?

Çok keyifli bir gezi veya enfes bir yemek mi yaptın? Yeni aldığın kıyafetin farklı kombinlerini göstermek mi istiyorsun? Instagram Carousel ile en önemli anları tek bir gönderide paylaşabilir ve takipçilerine alternatif fikirler sunabilirsin. Detaylar için hemen okumaya başla…