Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?

müzikli-slayt-gösterisi

Birbirinden harika kareler yakalıyor bunları müzik eşliğinde bir slayt gösterisine dönüştürmek mi istiyorsun? Müzikli slayt gösterisi yapmak için ihtiyacın olacak en iyi Android uygulamaları keşfetmek ve kolay yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için hemen okumaya başla!

Müzikli Slayt Gösterisi Yapımı

Pek çok güzel fotoğraf çektin ve bunları bir video tadında, müzikle birlikte bir slayt gösterisine dönüştürmek istiyorsan Android bunu senin için kolaylaştırıyor.

Bugün, müzikli slayt gösterisi Android’de nasıl yapılır, hangi uygulamaları kullanabilirsin hepsi AndroidListe’de. Öncelikle nasıl yapacağına değinecek sonrasında ise en iyi slayt gösterisi uygulamalarını paylaşacağız.

Müzikli Slayt Gösterisi Nasıl Yapılır?

Harika bir slayt gösterisi hazırlamak için öncelikle bir uygulamaya ihtiyacın olacak. En iyi Android uygulamalardan biri olan VideoShow ile kolaylıkla yapabilirsin. Alternatif uygulamaları makalemizin sonunda bulabilirsin.

Müzikli slayt gösterisi yapmak için VideoShow uygulamasını indir, cihazına kur ve gereken izinleri ver. Sonrasında ise aşağıdaki adımları izle. Diğer uygulamalar da benzer aşamalara sahiptir.

1- Uygulamayı aç. Sol üst köşede Slayt Gösterisi seçeneğine dokun.

2- Galerinde yüklü olan resimler gösterilecek, slayt gösterine eklemek istediklerini seç ve Sonraki düğmesine dokun.

3- Altta yer alan menüden bir Tema seçebilir, Müzik-Ses ekleyebilirsin. Düzenle seçeneğine dokunarak geçişler, efektler gibi düzenlemeler yapabilirsin.

müzikli-slayt-gösterisi

4- Müzik eklemek için Müzik-Ses düğmesine dokun. Müzik Seçin menüsü açılacak.

müzikli-slayt-gösterisi

5- Buraya dokunduğunda Yüklediklerim bölümünde uygulama üzerinden indirdiğin müzikleri görebilirsin. Daha fazla müzik indirin seçeneğine dokunarak yeni müzikler keşfedebilir ve indirebilirsin.

müzikli-slayt-gösterisi

6- Müziğim seçeneğine dokunarak kendi müziklerini kullanabilirsin. Kullanmak istediğin müziğe dokunman yeterli.

müzikli-slayt-gösterisi

7- Müzik Ekle seçeneğine dokunarak gösterine şarkını ekle.

müzikli-slayt-gösterisi

8- Yine sesle ilgili seçenekleri kullanarak düzenleme yapabilirsin.

9- Sağ üst köşede yer alan İhracat (Dışa Aktar) seçeneğine dokunduğunda slayt gösterini galerine kaydedebilir (Galeriye Kaydet) veya diğer uygulamalarla paylaşabilirsin (Şurada Paylaş).

müzikli-slayt-gösterisi

10- Galeriye Kaydet dediğinde hangi kalitede kayıt yapmak istediğin sorulacak. Dilediğin birini seç.

müzikli-slayt-gösterisi

Uygulamanın temel özelliklerine kısaca değinerek bir slayt gösterisi hazırladık. Uygulamanın ücretsiz versiyonunda slaytlara filigran eklendiğini hatırlatalım.

Müzikli Slayt Gösterisi Yapmak İçin En İyi Android Uygulamalar

VideoShow ile nasıl müzikli slayt gösterisi yapabileceğini açıkladık. Şimdi alternatif olarak kullanabileceğin en iyi slayt yapma uygulamalarına göz atalım.

Listemize geçmeden önce en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarına da bak.

AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

 1. VideoShow: Video editor &maker

  VideoShow: Video editor &maker

  VideoShow, birçok düzenleme aracıyla gelen bir video düzenleyici ancak fotoğraflarından müzikli slayt gösterileri ve videolar yapmanı sağlıyor. Altyazı, efekt ekleyebilir, renkleri değiştirebilir veya videoları birleştirebilirsin. İstersen videoların kalitesini de ayarlayabilirsin.

 2. FilmoraGo - Video Düzenleyici

  FilmoraGo – Video Düzenleyici

  Birçok profesyonel düzenleme aracı sunan FilmoraGo, birden çok video klibi birleştirebileceğin gibi slaytlar hazırlamana da imkan veren bir video düzenleyici. Çeşitli efektler, filtreler ve ayarlar arasından seçim yapabilir, başlık ve metin de ekleyebilir ve HD kalitesinde videoları kaydedebilirsin.

 3. PicPlayPost - Video Kolaj

  PicPlayPost – Video Kolaj

  Kullanımı kolay PicPlayPost hızlı bir şekilde fotoğraflarından slaytlar, videolar ve GIF’ler oluşturmanı sağlıyor. Otomatik olarak slayt gösterisi hazırlayabilir, çok çeşitli efektler ile videolarını zenginleştirebilirsin. Öğretici videolar hazırlamanı da kolaylaştırıyor.

 4. Pixgram- video photo slideshow

  Pixgram- video photo slideshow

  Pixgram, fotoğraf ve müzikleri hızlı bir şekilde bir araya getirerek slaytlar hazırlamanı kolaylaştırıyor. Basit düzenleme seçeneklerini ek bilgiye gerek duymadan rahatlıkla kullanabilirsin. Efektler, filtreler ve müzikler ekleyerek slaytlarını renklendirebilir, kolayca paylaşabilirsin.

 5. Slayt Gösterisi Hazırlayıcı

  Slayt Gösterisi Hazırlayıcı

  Scoompa Slayt Gösterisi Hazırlayıcı, kullanım kolaylığının yanı sıra bir dizi filtreçıkartma ve başka birçok farklı özelliği bir araya getirerek video oluşturmanı, slatylar yapmanı sağlıyor. GIF’ler, stiller ve metinler deekleyebilirsin. Slaytlarında dilediğin müziği de kullanabilirsin.

TikTok hesap gizleme nasıl yapılır?
TikTok hesap gizleme nasıl yapılır?

Video izlemek istiyor ama kim olduğunun pek de bilinmesini istemiyor musun? TikTok hesap gizleme özelliğinden yararlanman mümkün. Böylelikle biyografin diğer kullanıcılara gösterilmez sen de daha gizli kalabilirsin. Hesabını nasıl gizleyeceğini öğrenmek için okumaya devam et!…

Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?
Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?

Paylaşım yaptığın hesabın gerçekten sana ait olduğunu herkese anlatmak mı istiyorsun? Hesabın için TikTok doğrulama talebinde bulunabilirsin. Hesabın doğrulanırsa mavi tikli bir rozet alabilirsin. Doğrulama işlemlerini adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…

WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?
WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?

Mesajlaşmalarını daha gizli ve güvenli hale getirmek ister misin? Sana iyi bir haberimiz var: WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme imkanı sunuyor. Bu yeni özellik sayesinde bireysel sohbetlerini meraklı gözlerden koruyabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…