Deepfake Nedir, Nasıl Yapılır, En İyi Android Uygulamalar Hangisi?

deepfake-nedir-nasıl-yapılır

Ünlülerin ortalıkta gezinen sahte videolarını hatırlıyor musun? Gerçeklik algımızı alt üst eden Deepfake nedir, nasıl yapılır, bu alandaki en iyi Android uygulamalar neler, hepsi burada. Sen de kendi videolarını çekip paylaşabilir, herkesi şaşırtabilirsin. Çok daha fazlasını keşfetmek için hemen oku!

Deepfake Nedir?

Yapay zekanın son mucizesi Deepfake nedir diye baktığımızda deep-learning, derin makine öğrenmesi kelimesinin fake sahte kelimesiyle birleştirilmiş hali. Mevcut bir videoda yer alan bir kişinin yapay sinir ağları kullanılarak başka bir kişinin görüntüsüyle değiştirildiği medyalar.

Bir kişinin yüzünü ve sesini taklit ederek gerçekte var olmayan ama oldukça gerçekçi sahte videolar oluşturmaya deepfake deniyor.

İşin yasal olarak sıkıntılı boyutları olduğu kadar eğlenceli bir tarafları da var. Biz işin eğlenceli kısmını paylaşacağız.

Deepfake Nasıl Yapılır?

Deepfake nasıl yapılır diye merak edenler için Android uygulamalar harika sonuçlar sunuyor. Bu uygulamalar arasından REFACE’i inceleyerek nasıl deepfake videolar oluşturabileceğini açıklayalım.

Bu uygulamayı AndroidListe’den indir ve kur. Kurulum sırasında gerekli izinleri vermeyi de unutma.

Deepfake ile kendi sansasyonel sahte videolarını oluşturmak için

1- Uygulamayı açtıktan sonra yüzün ekrandaki daire içinde olacak şekilde ortadaki deklanşöre basarak özçekim yap.

deepfake-nedir-nasıl-yapılır

2- Uygulamanın galerisinden yüzünü değiştirmek istediğin video klibi seç ve Reface düğmesine dokun.

deepfake-nedir-nasıl-yapılır

3- Refacing işlemi başlayacak. Video hazır olduğunda Save to Gallery (Galeriye Kaydet) ve Share (Paylaş) seçeneğini göreceksin.

deepfake-nedir-nasıl-yapılır

Artık kendini Ironman, Hızlı ve Öfkeli’de Vin Diesel veya Taylor Swift olarak görebilir, arkadaşlarını şaşırtabilirsin.

En İyi Deepfake Uygulamaları

Android, bu teknolojiyi mobil cihazlarında kullanmanı sağlayan uygulamalara sahip. En iyi Deepfake uygulamaları AndroidListe’de seni bekliyor!

Yüz değiştirmeye yarayan REFACE listemizin başında.

Harika GIF’ler de oluşturabileceğin Morphin oldukça eğlenceli.

Jiggy ile dans ettiremediğin kimse kalmasın.

Gerçek zamanlı yüz değiştirmeni sağlayan DiffSnap oldukça başarılı.

Bu uygulamalarla ilgili detayları ve indirme linklerini aşağıda bulabilirsin.

Android’de videodan GIF nasıl yapılır, biliyor musun?

Deepfake nedir, nasıl yapılır ile ilgili düşüncelerini, varsa sorularını Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et!

 1. REFACE: face swap videos

  REFACE: face swap videos

  REFACE, unutulmaz film sahnelerinde, viral olmuş mem ve GIF’lerde kendi yüzünü kullanabileceğin bir yüz değiştirme uygulaması. Deepfake teknolojisinden faydalanan uygulama oldukça eğlenceli klipler çekmene ve paylaşmana imkan tanıyor

 2. Morphin – CGI GIF Studio

  Morphin – CGI GIF Studio

  Morphin, 3D teknolojisinden yararlanarak kendi GIF’lerini oluşturmanı sağlıyor. GIF’de yer alan ana karakterin yerine kendi yüzünü kullanabilirsin. Uygulamanın yapay zekası, deepfake videosuna benzer sonuçlar elde etmeni sağlıyor.

 3. Jiggy: Deepfake GIF Maker - Make anyone dance!

  Jiggy: Deepfake GIF Maker – Make anyone dance!

  Jiggy, fotoğraflarındaki kişileri hareketlendiren bir deepfake uygulaması. Uygulama sayesinde bir fotoğraftaki tüm kişileri dans ettirebilir, şaşırtıcı sonuçlar elde edebilirsin. Kolay düzenleme seçenekleri sayesinde yaşlı birini dahi kimsenin inanamayacağı bir dansçıya dönüştürebilirsin.

 4. DiffSnap-deepfake, kendi fotoğraflarını çeken

  DiffSnap-deepfake, kendi fotoğraflarını çeken

  DiffSnap, gerçek zamanlı olarak yüz değiştirmene imkan tanıyan yapay zekasıyla oldukça eğlenceli bir kamera uygulaması. Maskeleri, filtreleri sayesinde yüz üzerinde değişiklikler de yapabilirsin. Vücut yapısında dahi değişiklik yapabilirsin.

Telefonda Gizlenen Uygulamalar Nasıl Bulunur?
Telefonda Gizlenen Uygulamalar Nasıl Bulunur?

Telefonuna bilgin dışında uygulama yüklenmiş olabilir mi? Çocukların cihazlarında herhangi bir uygulamayı gizliyor mu? Telefonda gizlenen uygulamalar nasıl bulunur diye merak ediyorsan işte, soruna cevap verebilecek çözümler. Nasıl bulacağını öğrenmek için hemen okumaya başla…

TikTok Video Yavaşlatma ve Hızlandırma Nasıl Yapılır?
TikTok Video Yavaşlatma ve Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Tiktok’ta video izlemeyi ve paylaşmayı seviyor musun? Daha ilginç hale getirmek için videolarının hızını değiştirebilirsin. TikTok video yavaşlatma ve hızlandırma, kayıt sırasında ve sonrasında mümkün. İstersen uygulama kullanarak da yapabilirsin. Daha fazlası için hemen oku.…

WhatsApp Sesli Mesajlarda Ses Nasıl Değiştirilir?
WhatsApp Sesli Mesajlarda Ses Nasıl Değiştirilir?

Yazışmak yerine sesli mesaj göndermeyi tercih ettiğin oluyor mu? Sesli mesajlarını daha eğlenceli hale getirmek ister misin? Sesini değiştirmek suretiyle WhatsApp sesli mesaj atabilirsin. Daha keyifli bir sohbet deneyimi yaşamanı sağlayacak bu ipucunu keşfetmek için hemen oku…

Kendi Resmini Duvar Kağıdı Yapmak için En İyi Uygulamalar!
Kendi Resmini Duvar Kağıdı Yapmak için En İyi Uygulamalar!

Ekranın çok mu klasik görünüyor? Android’le tarzını yansıtmaya ne dersin? Kendi resmini duvar kağıdı yapmak için kullanabileceğin en iyi uygulamalar AndroidListe’de. Listemize göz at, telefonunun havasını değiştir! Muhteşem kişiselleştirme seçenekleri için hemen okumaya başla…