Telegram Görüntülü Arama Özelliğine Kavuştu!

telegram-görüntülü-arama

Beklenen özellik nihayet popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’a da geldi. Artık Telegram görüntülü arama yapabiliyor. Rakiplerine göre biraz geç kalmış olsa da görüntülü konuşma özelliği en sonunda duyuruldu. Uygulamanın bu yeni özelliğine yakından tanımak, nasıl kullanacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!

Günümüzde mesajlaşma uygulamaları sadece kısa mesajlar paylaşmakla kalmıyor, birçok özellik daha sunuyor. Anlık mesajlaşma uygulamaları için görüntülü arama neredeyse olmazsa olmazlardan.

Özellikle Koronavirüs salgını sürecinde Zoom gibi birçok video konferans uygulaması popüler hale geldi. Toplu görüşmeleri sanal toplantı odalarına kaydırdılar.

Öyle ki Facebook, Messenger Rooms ile görüntülü konuşulabilecek kişi sayısını 50’ye çıkardı. Sahibi olduğu mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘a ve popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’a da bu yeni özelliği entegre etti.

Yaşanan tüm gelişmelere Telegram’ın kayıtsız kalması beklenemezdi. Geç de olsa Telegram görüntülü arama özelliğine kavuştu.

Telegram Görüntülü Arama Özellikleri

Diğer uygulamalarda olduğu gibi Kişiler listendekilerle kolaylıkla Telegram üzerinden görüntülü olarak görüşebileceksin. Görüşmek istediğin kişiye dokunup konuşma başlatman yeterli olacak.

Telegram geliştiricileri, kullanıcıların hatalarla karşılaşabileceği ancak en iyi kullanıcı deneyimini sunmak için çalışmalara devam ettiklerini ifade etmekteler.

Sesli arama sırasında görüntülü aramayı istediğin an açabilir veya kapatabilirsin.

Görüntülü aramalar, resim içinde resim modunu destekliyor. Bu sayede gelen mesajlarına cevap verebilir veya diğer işlemlerini yapabilirsin.

telegram-görüntülü-arama

Görüntülü aramaların uçtan uca şifreleme ile korunuyor. Senin ve sohbet ettiğin kişinin ekranın gösterilen 4 emoji aynı ise görüşmen %100 güvenli demek.

telegram-görüntülü-arama

Şimdilik Telegram, grup görüntülü aramayı desteklemiyor. Yakın bir gelecekte grup halinde de görüntülü olarak görüşebileceksin.

Telegram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Telegram görüntülü arama yapmak da çok kolay. Aşağıdaki adımları izleyerek görüntülü konuşmaya başlayabilirsin.

Telegram görüntülü sohbet için:

1- Uygulamayı aç. İki farklı şekilde sohbet başlatabilirsin. Görüntülü konuşmak istediğin kişinin profil sayfasına git.

2- Profil sayfasındaki kamera simgesine tıklayarak görüntülü arama başlat

telegram-görüntülü-arama

ya da

3- Görüntülü arama yapacağın kişiyle olan sohbet sayfana git.

4- Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayıp Görüntülü Arama seçeneğine dokun.

telegram-görüntülü-arama

Telegram görüntülü arama ilgili düşüncelerini, varsa sorularını Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliği ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, 200.000 kişilik grup oluşturabilir, 1.5 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilirsin. Vazgeçemeyeceğin uygulamalardan biri olacak!

TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?
TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?

Komik videolar paylaşıyor ve çokça izleniyor musun? TikTok profilime kimler baktı diye merak ediyorsan işte cevabı! TikTok profiline bakanlar, uygulama üzerinden kolay bir şekilde görüntülenebiliyor. En hızlı yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için okumaya devam et! T…

Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?
Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?

Birbirinden harika kareler yakalıyor bunları müzik eşliğinde bir slayt gösterisine dönüştürmek mi istiyorsun? Müzikli slayt gösterisi yapmak için ihtiyacın olacak en iyi Android uygulamaları keşfetmek ve kolay yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için hemen okumaya başl…

TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem
TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem

Günümüzün popüler uygulaması TikTok’tan video izlemeyi seviyor musun? Peki, beğendiğin bu videoları indirmek ister misin? Bugün, TikTok’tan video indirme yöntemi olarak 4 farklı yoldan bahsedeceğiz. Bu sayede viral olmuş videoları saklayabilirsin. Nasıl mı, okumaya devam et! …

WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?
WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?

Severek kullandığın mesajlaşma uygulamasında gönderdiğin mesajların bir süre sonra kendiliğinden silinmesini ister misin? WhatsApp kaybolan mesajlar, artık kullanımda. Süreli mesajlar ile ilgili bilmen gerekenlere ve nasıl etkinleştireceğine dair tüm detaylar için hemen oku! …

Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?
Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?

Telefonunda gizliliğini ve güvenliğini korumak için kullandığın parmak izi okuyucu çalışmıyor mu? Panik yapmana hiç gerek yok! Bahsedeceğimiz sorunlar ve çözüm yollarını kendin deneyerek parmak izi okuyucunu hayata döndürebilirsin. Detayları öğrenmek için hemen okumaya başla!…