Telegram Görüntülü Arama Özelliğine Kavuştu!

telegram-görüntülü-arama

Beklenen özellik nihayet popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’a da geldi. Artık Telegram görüntülü arama yapabiliyor. Rakiplerine göre biraz geç kalmış olsa da görüntülü konuşma özelliği en sonunda duyuruldu. Uygulamanın bu yeni özelliğine yakından tanımak, nasıl kullanacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!

Günümüzde mesajlaşma uygulamaları sadece kısa mesajlar paylaşmakla kalmıyor, birçok özellik daha sunuyor. Anlık mesajlaşma uygulamaları için görüntülü arama neredeyse olmazsa olmazlardan.

Özellikle Koronavirüs salgını sürecinde Zoom gibi birçok video konferans uygulaması popüler hale geldi. Toplu görüşmeleri sanal toplantı odalarına kaydırdılar.

Öyle ki Facebook, Messenger Rooms ile görüntülü konuşulabilecek kişi sayısını 50’ye çıkardı. Sahibi olduğu mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘a ve popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’a da bu yeni özelliği entegre etti.

Yaşanan tüm gelişmelere Telegram’ın kayıtsız kalması beklenemezdi. Geç de olsa Telegram görüntülü arama özelliğine kavuştu.

Telegram Görüntülü Arama Özellikleri

Diğer uygulamalarda olduğu gibi Kişiler listendekilerle kolaylıkla Telegram üzerinden görüntülü olarak görüşebileceksin. Görüşmek istediğin kişiye dokunup konuşma başlatman yeterli olacak.

Telegram geliştiricileri, kullanıcıların hatalarla karşılaşabileceği ancak en iyi kullanıcı deneyimini sunmak için çalışmalara devam ettiklerini ifade etmekteler.

Sesli arama sırasında görüntülü aramayı istediğin an açabilir veya kapatabilirsin.

Görüntülü aramalar, resim içinde resim modunu destekliyor. Bu sayede gelen mesajlarına cevap verebilir veya diğer işlemlerini yapabilirsin.

telegram-görüntülü-arama

Görüntülü aramaların uçtan uca şifreleme ile korunuyor. Senin ve sohbet ettiğin kişinin ekranın gösterilen 4 emoji aynı ise görüşmen %100 güvenli demek.

telegram-görüntülü-arama

Şimdilik Telegram, grup görüntülü aramayı desteklemiyor. Yakın bir gelecekte grup halinde de görüntülü olarak görüşebileceksin.

Telegram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Telegram görüntülü arama yapmak da çok kolay. Aşağıdaki adımları izleyerek görüntülü konuşmaya başlayabilirsin.

Telegram görüntülü sohbet için:

1- Uygulamayı aç. İki farklı şekilde sohbet başlatabilirsin. Görüntülü konuşmak istediğin kişinin profil sayfasına git.

2- Profil sayfasındaki kamera simgesine tıklayarak görüntülü arama başlat

telegram-görüntülü-arama

ya da

3- Görüntülü arama yapacağın kişiyle olan sohbet sayfana git.

4- Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayıp Görüntülü Arama seçeneğine dokun.

telegram-görüntülü-arama

Telegram görüntülü arama ilgili düşüncelerini, varsa sorularını Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliği ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, 200.000 kişilik grup oluşturabilir, 1.5 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilirsin. Vazgeçemeyeceğin uygulamalardan biri olacak!

Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?
Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?

Facebook’ta bazı yaptığın paylaşımları silmek istiyor ancak tek tek de uğraşmak istemiyor musun? Facebook toplu gönderi silme özelliğiyle seni bu dertten kurtaracak. Eski fotoğraf veya videolarından kurtulabilir ve yepyeni bir başlangıç yapabilirsin. Detaylar için hemen oku! …

Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?
Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bir akış fotoğrafını, hikayeni, Reels veya IGTV videonu yanlışlıkla sildin mi? Boşa üzülme! Instagram silinen gönderileri geri getirme mümkün. Yakınlarda silinenler özelliği ne işe yarar, nasıl kullanılır, tüm detaylarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! I…

WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?
WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?

Gönderdiğin bir fotoğraf ve video bakıldıktan sonra kendi kendini yok etse nasıl olurdu? Nasıl yani der gibisin? WhatsApp kaybolan fotoğraf ve videolar özelliğini duyurdu. Bu yepyeni özellik nasıl kullanılır, ayrıntılarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! …

TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma
TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma

Sosyal medyanın en sevilen kısa video paylaşım uygulaması TikTok’u kullanıyor musun? Yoksa bir yayıncı mısın? TikTok analiz ve istatistikleri ile içeriklerinin ne kadar başarılı olduğunu, takipçilerinin özelliklerini ve çok daha fazlasını öğrenmek için hemen okumaya başla! Ti…