Telegram Görüntülü Arama Özelliğine Kavuştu!

telegram-görüntülü-arama

Beklenen özellik nihayet popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’a da geldi. Artık Telegram görüntülü arama yapabiliyor. Rakiplerine göre biraz geç kalmış olsa da görüntülü konuşma özelliği en sonunda duyuruldu. Uygulamanın bu yeni özelliğine yakından tanımak, nasıl kullanacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!

Günümüzde mesajlaşma uygulamaları sadece kısa mesajlar paylaşmakla kalmıyor, birçok özellik daha sunuyor. Anlık mesajlaşma uygulamaları için görüntülü arama neredeyse olmazsa olmazlardan.

Özellikle Koronavirüs salgını sürecinde Zoom gibi birçok video konferans uygulaması popüler hale geldi. Toplu görüşmeleri sanal toplantı odalarına kaydırdılar.

Öyle ki Facebook, Messenger Rooms ile görüntülü konuşulabilecek kişi sayısını 50’ye çıkardı. Sahibi olduğu mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘a ve popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’a da bu yeni özelliği entegre etti.

Yaşanan tüm gelişmelere Telegram’ın kayıtsız kalması beklenemezdi. Geç de olsa Telegram görüntülü arama özelliğine kavuştu.

Telegram Görüntülü Arama Özellikleri

Diğer uygulamalarda olduğu gibi Kişiler listendekilerle kolaylıkla Telegram üzerinden görüntülü olarak görüşebileceksin. Görüşmek istediğin kişiye dokunup konuşma başlatman yeterli olacak.

Telegram geliştiricileri, kullanıcıların hatalarla karşılaşabileceği ancak en iyi kullanıcı deneyimini sunmak için çalışmalara devam ettiklerini ifade etmekteler.

Sesli arama sırasında görüntülü aramayı istediğin an açabilir veya kapatabilirsin.

Görüntülü aramalar, resim içinde resim modunu destekliyor. Bu sayede gelen mesajlarına cevap verebilir veya diğer işlemlerini yapabilirsin.

telegram-görüntülü-arama

Görüntülü aramaların uçtan uca şifreleme ile korunuyor. Senin ve sohbet ettiğin kişinin ekranın gösterilen 4 emoji aynı ise görüşmen %100 güvenli demek.

telegram-görüntülü-arama

Şimdilik Telegram, grup görüntülü aramayı desteklemiyor. Yakın bir gelecekte grup halinde de görüntülü olarak görüşebileceksin.

Telegram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Telegram görüntülü arama yapmak da çok kolay. Aşağıdaki adımları izleyerek görüntülü konuşmaya başlayabilirsin.

Telegram görüntülü sohbet için:

1- Uygulamayı aç. İki farklı şekilde sohbet başlatabilirsin. Görüntülü konuşmak istediğin kişinin profil sayfasına git.

2- Profil sayfasındaki kamera simgesine tıklayarak görüntülü arama başlat

telegram-görüntülü-arama

ya da

3- Görüntülü arama yapacağın kişiyle olan sohbet sayfana git.

4- Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayıp Görüntülü Arama seçeneğine dokun.

telegram-görüntülü-arama

Telegram görüntülü arama ilgili düşüncelerini, varsa sorularını Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliği ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, 200.000 kişilik grup oluşturabilir, 1.5 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilirsin. Vazgeçemeyeceğin uygulamalardan biri olacak!

WhatsApp Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gidiyor mu?
WhatsApp Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gidiyor mu?

Son zamanların en çok sorulan sorularından birine cevap arıyoruz: WhatsApp ekran görüntüsü alınca bildirim gidiyor mu? Ekran görüntüsü aldığında karşı tarafının haberi oluyor mu? Bu gerçekten mümkün mü yoksa bir şehir efsanesinden mi ibaret? Detaylar için hemen okumaya başla.…

Telefonda Gizlenen Uygulamalar Nasıl Bulunur?
Telefonda Gizlenen Uygulamalar Nasıl Bulunur?

Telefonuna bilgin dışında uygulama yüklenmiş olabilir mi? Çocukların cihazlarında herhangi bir uygulamayı gizliyor mu? Telefonda gizlenen uygulamalar nasıl bulunur diye merak ediyorsan işte, soruna cevap verebilecek çözümler. Nasıl bulacağını öğrenmek için hemen okumaya başla…

TikTok Video Yavaşlatma ve Hızlandırma Nasıl Yapılır?
TikTok Video Yavaşlatma ve Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Tiktok’ta video izlemeyi ve paylaşmayı seviyor musun? Daha ilginç hale getirmek için videolarının hızını değiştirebilirsin. TikTok video yavaşlatma ve hızlandırma, kayıt sırasında ve sonrasında mümkün. İstersen uygulama kullanarak da yapabilirsin. Daha fazlası için hemen oku.…

WhatsApp Sesli Mesajlarda Ses Nasıl Değiştirilir?
WhatsApp Sesli Mesajlarda Ses Nasıl Değiştirilir?

Yazışmak yerine sesli mesaj göndermeyi tercih ettiğin oluyor mu? Sesli mesajlarını daha eğlenceli hale getirmek ister misin? Sesini değiştirmek suretiyle WhatsApp sesli mesaj atabilirsin. Daha keyifli bir sohbet deneyimi yaşamanı sağlayacak bu ipucunu keşfetmek için hemen oku…

TikTok Konum veya Bölge Değiştirme Nasıl Yapılır?
TikTok Konum veya Bölge Değiştirme Nasıl Yapılır?

TikTok’ta farklı ülkelerden, bölgelerden içerikler görmek, videolar izlemek istiyorsun ama bu pek mümkün olmuyor mu? TikTok konum veya bölge değiştirme konusunda her ne kadar sıkı olsa da deneyebileceğin çözümler de bulunuyor. Neler yapabileceğini görmek için okumaya devam et…