2019 Google Play Store Alternatifleri: En İyi 5 Alternatif Android Market

google-play-store-alternatifleri

Yeni uygulamalar denemeyi seviyor musun? Play Store’da artık bulamadığın oyun ve uygulamalar mı var? Google Play Store alternatiflerini dene. Alternatif Android marketlerde birçok oyunu ve uygulamayı bulabilir, APK dosyası indirebilirsin. 2019’un en iyi 5 Play Store alternatifi için hemen oku!

2019’un En İyi 5 Google Play Alternatifi ile Mobil Cihazlarını Şahlandır!

Android cihazlarına uygulama ve oyun yüklemek için ilk akla gelen yer elbette Google Play Store. Mobil cihazların tamamına hazır yüklü halde geliyor ancak alternatifsiz değil.

Farklı gerekçelerle uygulamalar, zamanla Play Store’dan kaldırılıyor veya geliştiriciler uygulamaları farklı platformlara taşıyor. Bir uygulamanın güncel sürümü hiç de hoşuna gitmeyebilir. Eski haline dönmek için APK dosyaları bulabileceğin alternatif Android market elbette var.

2019’da öne çıkan Google Play Store alternatiflerini listeledik. Listemize geçmeden önce bu uygulamaları kullanmak ne yapman gerektiğine bakalım.

Google Play Alternatifi Nasıl Yüklenir?

Daha fazla uygulamaya erişmek için listemizdeki uygulamaları yüklemeden önce şu düzenlemeleri yap:

1- Telefon veya tabletinden Ayarlar’ı aç.

2- Güvenlik seçeneğine gir.

3- Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulama Yükleme’ye izin ver.

Böylelikle listemizdeki Android alternatif marketlerin APK dosyalarını cihazına yükleyebileceksin.

Google Play Store Alternatifleri 2019 Listesi

Play Store alternatiflerine kısa değinelim, detaylı bilgiler için okumaya devam et.

1- AndroidListe: Sitemize ait bu mobil mağazada sayısız uygulama ve oyun seni bekliyor.

2- Uptodown Lite: Ünlü site Uptodown’un hafifletilmiş uygulama mağazası.

3- Aptoide: Zengin bir arşive sahip olan aynı isimli sitenin mobil uygulaması.

4- APKMirror: Kolayca APK dosyalarına ulaşmanı sağlayan alternatif Android mağaza.

5- AppBrain App Market: Play Store’da yer alan alternatif market.

Bu uygulamalarla ilgili ayrıntılar aşağıda. Google Play’den para iadesi nasıl alınır biliyor musun? Konu ile ilgili farklı görüş veya önerilerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sayfamızdan uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi takip et!

 1. Android Liste: En iyi oyunlar ve uygulamalar

  Android Liste: En iyi oyunlar ve uygulamalar

  AndroidListe ile Android cihazın için en iyi uygulamaları, oyunları ve temaları bulup indirebilirsin. Uygulama ve oyunlar kategorilere göre düzenlenmiş. Oyun ve uygulama incelemelerini okuyabilir, eski sürümleri ve APK dosyalarını bulabilirsin.

 2. Uptodown Lite

  Uptodown Lite

  Uptodown güvenilebilir iyi bir Play Store alternatifi. Uygulamalara malware testleri yapılıyor. Uygulama indirme bağlantılarına erişebilir, son yapılan güncellemelerden haberdar olabilirsin. Lite olması nedeniyle hafızada fazlaca yer kaplamaz.

 3. Aptoide

  Aptoide

  Google Play alternatifi olarak Aptoide, birçok uygulamayı ve oyunu ücretsiz indirmeni sağlıyor. Uygulama ve oyunların resmi sürümlerinin yanı sıra düzenlenmiş alternatiflerine de yer veriyor. Kategorilere göz atabilir, yorumları okuyabilirsin.

 4. APKMirror

  APKMirror

  APKMirror ile uygulamaların hem orijinal hem de modlanmış APK olarak indirebilirsin. Birçok uygulamayı ücretsiz sunuyor. Bazı oyun ve uygulamalar için Google Play ülke kısıtlamasından kurtulmak veya eski sürümlere ulaşmak için harika bir alternatif.

 5. AppBrain App Market

  AppBrain App Market

  AppBrain App Market, Play Store içindeki alternatif Android market. Günün uygulaması, en son güncellenenler, sana önerilen uygulamalar gibi pek çok içeriğe sahip. Ücretli uygulamalar için fiyat indirimlerinden yararlanmanı da sağlıyor.

TikTok hesap gizleme nasıl yapılır?
TikTok hesap gizleme nasıl yapılır?

Video izlemek istiyor ama kim olduğunun pek de bilinmesini istemiyor musun? TikTok hesap gizleme özelliğinden yararlanman mümkün. Böylelikle biyografin diğer kullanıcılara gösterilmez sen de daha gizli kalabilirsin. Hesabını nasıl gizleyeceğini öğrenmek için okumaya devam et!…

Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?
Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?

Paylaşım yaptığın hesabın gerçekten sana ait olduğunu herkese anlatmak mı istiyorsun? Hesabın için TikTok doğrulama talebinde bulunabilirsin. Hesabın doğrulanırsa mavi tikli bir rozet alabilirsin. Doğrulama işlemlerini adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…

WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?
WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?

Mesajlaşmalarını daha gizli ve güvenli hale getirmek ister misin? Sana iyi bir haberimiz var: WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme imkanı sunuyor. Bu yeni özellik sayesinde bireysel sohbetlerini meraklı gözlerden koruyabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…