Google Play Ülke Kısıtlaması veya Android Uyumsuz Uygulamaları Yükleme Nasıl Yapılır?

google-play-ülke-kısıtlaması-android-uyumsuz-uygulamaları-yükleme

Cihazınız bu sürümle uyum değil mi? Bu öge ülkenizde kullanılamıyor mu? Google Play ülke kısıtlaması, Android uyumsuz uygulamaları yükleme nasıl yapılır?

Google Play’den uygulama indirmeye çalışırken hata alman sinir bozucu olabilir. Bunlar genelde “Bu öge ülkenizde kullanılamıyor.”, “Cihazınız bu sürümle uyumlu değil.” hatası olmakta. Bu hatalara rağmen Google Play ülke kısıtlaması veya Android uyumsuz uygulamaları yükleme nasıl yapılır, tek tek inceleyeceğiz.

Android Uyumsuz Uygulamaları Yükleme ve Google Play Ülke Kısıtlaması Aşma Yolları

Uygulama yükleme sırasında en çok karşılaşılan sorunlardan cihaz uyumsuzlukları veya ülke kısıtlamaları aşılabilir.

Bütün uygulamalar için kesin sonuç alınmasa da pek çok uygulamada bahsedeceğimiz yollar işe yarayacaktır. Gerçekten cihazın uyumsuz, eskimiş olabilir. Şimdi nasıl yapacağımızı ele alalım.

Google Play Ülke Kısıtlaması Olan Uygulamaları Yükleme

Bir uygulamayı indirmeye çalışırken bu öge ülkenizde kullanılamıyor hatası alıyorsan deneyebileceğin yöntemler var: VPN kullanmak ya da APK olarak yüklemek.

VPN Kullanmak

VPN kullanmak, bulunduğun konumu maskeleyebiliyor. Bu sayede bulunduğun ülke veya bölge uygulama için uygun hale geliyor.

Cihazına TunnelBear gibi bir tane VPN uygulaması yükleyebilirsin. Bu uygulamayı sayfamızdan indirebilirsin. Yapman gereken hata aldığın uygulamayı indirmeden önce VPN uygulamanı etkin hale getirmeli ve kurulum işlemi tamamlanmadan kapatmamalısın.

Bir hatırlatma: VPN kullanırken mobil verin üzerinden yani telefon hattından bağlanırsan Google Play Store konumunu tespit edebilir. Kablosuz ağı tercih etmelisin.

APK Kullanmak

Google Play ülke kısıtlaması olmaksızın uygulama yüklemenin bir yolu da APK kullanmak. İstediğin uygulamanın APK’sini yani kurulum dosyasını sitemizden indirebilirsin. Sadece küçük bir Android ayarı yapman yeterli.

google-play-ülke-kısıtlaması-android-uyumsuz-uygulamaları-yükleme

Bunun için Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini etkin hale getirmelisin. Bu sayede Google Play Store dışındaki kaynaklardan APK kullanarak uygulama yüklemeye izin vermiş olursun.

Android Uyumsuz Uygulamaları Yükleme

Android uyumsuz uygulamaları yükleme sırasında cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası vermekte. Bunu da aşmak mümkün olabilir. Cihazında en son güncellemeleri yaptığından ve en son Android işletim sistemine yükselttiğinden emin ol.

Cihaz üreticin artık güncellemeleri ve sürüm yükseltmelerini desteklemiyorsa üçüncü taraf bir ROM yükleyebilirsin. Bunu biraz daha tecrübeli Android kullanıcılarına tavsiye ediyoruz.

Yine APK kullanımı uyum sorununu çözebilir. Her türlü APK dosyasını sitemizde bulabilirsin.

Market Helper Kullanmak

Android uyumsuz uygulamaları yüklemenin bir başka yolu da Market Helper kullanmak. Kimi uygulama geliştirici uygulamalarının belirli cihazlarda kullanımını kısıtlayabilir. Market Helper bu noktada devreye girerek cihazının farklı bir cihazmış gibi algılanmasını sağlıyor. Bu sayede uyumsuz uygulamaya uygun hale gelebilir.

Bir hatırlatma: Market Helper kullanmak için cihazına root yani kökleme yapmış olmalısın. Uyumsuz görünen uygulamayı yükledikten sonra cihazını yeniden başlatıp eski ayarlarına getirmeyi de unutma!

Android uyumsuz uygulamaları yükleme, Google Play ülke kısıtlaması kaldırma yollarına değindik. Telefonunun kilit ekranına yazı yazabileceğini biliyor muydun? Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sitemizden uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi takip et!

  1. TunnelBear VPN

    TunnelBear VPN

    TunnelBear konumunun önemi olmadan web sitelerini gezebileceğin bir VPN. Farklı ülkelerden engelli sitelere girebilir. IP adresini maskeleyebilirsin. Halka açık kablosuz bağlantıları güvenli şekilde kullanabilirsin.

  2. Market Helper

    Market Helper

    Market Helper ile cihazını aslında olduğundan daha farklı bir model olarak gösterebilirsin. Uyumsuz uygulamaların cihazını uyumlu görmesini sağlayabilirsin. Bu sayede Android uyumsuz uygulamaları cihazına indirip yükleyebilirsin.

Instagram Takipçi Çıkarma Engellemeden Nasıl Yapılır?
Instagram Takipçi Çıkarma Engellemeden Nasıl Yapılır?

Bol bol resim ve video paylaşıyorsun, çok da takipçin var ama bazıları seni takip etmese daha mı iyi olur? Engelleme yapmadan Instagram takipçi çıkarma mümkün. Üstelik takipten çıkardığından da haberleri olmayacak. Adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…

WhatsApp Emoji Renkleri Nasıl Değiştirilir?
WhatsApp Emoji Renkleri Nasıl Değiştirilir?

Emojilerle kendini ifade etmeyi seviyor ama sabit renklerinden de sıkıldın mı? Artık WhatsApp’ta emoji renkleri değiştirilebiliyor. Durumlar için geliştirilen yeni özellik, bu sarı ifadelerin renklerini değiştirmeni sağlıyor. Nasıl yapılır keşfetmek için hemen okumaya başla! …

Tüm Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir ve Kaydedilir?
Tüm Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir ve Kaydedilir?

Sosyal ağlarda arkadaşlarınla fotoğraf ve videolar paylaşıyorsun ama artık bunların birçoğu cihazında yok mu? Paylaştığın tüm Instagram fotoğrafları nasıl indirilir merak ediyorsan işte çözüm. Ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp Mesajlarına Emojilerle Nasıl Tepki Verilir?
WhatsApp Mesajlarına Emojilerle Nasıl Tepki Verilir?

Çok sık mesajlaşıyor ama bazı duygu ve cevaplarını emojilerle kısa yoldan ifade etmeyi seviyor musun? Yakında WhatsApp mesajlarına emojilerle tepki vermek mümkün olacak. Birçok mesajlaşma uygulamasında kullandığın bu özellikle ilgili detaylı bilgi almak için okumaya devam et!…

Telegram Galeriye Kaydetme Kapatma Nasıl Yapılır?
Telegram Galeriye Kaydetme Kapatma Nasıl Yapılır?

Cihazının hafızası çok çabuk mu doluyor? Belki de çok fazla gereksiz indirme yapıyorsun. Telegram galeriye kaydetme kapatma basit bir çözüm olabilir. Bu sayede her fotoğraf galerine kaydedilmez ve depolama alanı sana kalır. Adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için hemen oku! …