Otomatik Çağrı ve Spam Arama Engelleme Nasıl Yapılır?

spam-arama-engelleme

Bilinmeyen numaralardan çağrı alıp duruyor musun? Bunlar otomatik çağrı mı? Android’de spam arama engelleme nasıl yapılır öğren ve tüm bunlardan kurtul!

Rehberinde kayıtlı olmayan numaralardan çağrılar almaktan, telemarket aramaları dinlemekten veya mesajları okumaktan bıktıysan çaresiz değilsin. Otomatik çağrı ve spam arama engelleme nasıl yapılır, bugün ele alacağız.

Otomatik Çağrı ve Spam Arama Engelleme Dertlerine Son Verecek!

İstenmeyen numaralardan yapılan yığın aramalara spam arama denilmekte. Bunlar otomatik çağrı şeklinde de olabilmekte. Ürün veya hizmet tanıtımı, satış veya anket yapmak amacıyla gerçekleştirilirler. Çağrı engelleme bir nebze olsun seni bu dertten kurtarabilir.

Spam arama engelleme için neler yapabilirsin? Bu konuda uygulamalar var mı, okumaya devam et!

Otomatik Çağrı ve Spam Arama Engelleme Uygulamaları

Spam arama engelleme, ideal çözüm. Bunun için Android’ini ayarlayabilirsin. Çağrı engelleme yapabilen uygulamalar da bulabilirsin. Bu uygulamalar büyük bir spam numara arşivine sahip.

spam-arama-engelleme

Belirli bir numaradan sürekli çağrı almaktan yorulduysan telefon uygulamanı aç. Arama listende bu numaraya basılı tut, açılan pencereden Numarayı Engelle seçeneğine dokun.

Geniş spam numara listesine sahip, çağrı engelleme yapabilen, Google Telefon veya Truecaller gibi uygulamaları düşünebilirsin.

Spam arama engelleme üzerine uzmanlaşmış Hiya ve Mr. Number’ın yanı sıra kara liste oluşturabileceğin Calls Blacklist’i de kullanabilirsin.

Spam arama engelleme adına bu uygulamaları dene. En iyi çağrı kaydetme uygulamalarına da göz at! Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sitemizden uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi takip et!

 1. Telefon

  Telefon

  Google tarafından geliştirilen bu uygulama aramaların üzerinde tam kontrol sağlar. Görüntülü görüşme imkanı sunuyor. Spam engelleme, arayan kimliği belirleme yapabiliyor. Şüpheli aramaları bildirebilir, otomatik çağrılardan kurtulabilirsin.

 2. Hiya-Arama Kimlik ve Engelleme

  Hiya-Arama Kimlik ve Engelleme

  Hiya, güvenli bir şekilde aramalar yapmana yardımcı olan ücretsiz bir uygulama. Arayan kimliğini tespit eder, spam arama ve mesajları engeller. Kara liste oluşturmanı sağlar. Listedeki numaradan gelen çağrılarda seni uyarır.

 3. Mr. Number-Block calls & spam

  Mr. Number-Block calls & spam

  Mr. Number ile çağrı yapabilir ve alabilirsin. Özel numara, spam ve otomatik çağrıları engeller. Kişiye, bölgeye, ülkeye göre çağrı engelleme yapabilirsin. Spam aramalara karşı diğer kullanıcıları da uyarabilirsin. Şimdilik uygulama İngilizce.

 4. Numara engelleme - C.Blacklist

  Numara engelleme – C.Blacklist

  Call Blacklist, istenmeyen çağrı ve mesajları engelleyici bir uygulama. Özel veya bilinmeyen numara aramalarını bloklayabilirsin. Kendi kara listeni düzenleyebilir, otomatik ve spam aramalara karşı kendini koruyabilirsin.

 5. Truecaller – Arayanı göster

  Truecaller – Arayanı göster

  Truecaller, güvenli iletişim sağlayan bir telefon uygulaması. Gelen çağrıların kimden olduğunu tanımlar, istenmeyen aramaları engeller. Spam arama ve otomatik çağrı engelleme de kolaylıklar sunar. Spam listeleri oluşturur.

Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?
Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?

Halen kullanmaya devam ettiğin mesajlaşma uygulamasından daha fazla yararlanmak ister misin? Telegram Premium kullanıma açıldı. Uygulamadan daha fazlasını almanı sağlayacak bu paralı versiyon nedir, nasıl kullanılır merak ediyorsan detaylar AndroidListe’de, okumaya devam et! …

WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?
WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?

Mesajlaşırken daha gizli kalmak istiyorsan deneyebileceğin yöntemler var. WhatsApp gizli mod için açıp kapatabileceğin tek bir özellik sunmaz. Ancak yapacağın bir dizi ayar ile uygulamayı gizlilik içinde kullanabilirsin. Bu püf noktalarını ve hileleri keşfetmek için hemen oku…

Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?
Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?

Popüler sosyal ağda gizli bir hesap ile karşılaştın ancak bir türlü merakını yenemiyor musun? Facebook gizli hesap görme adına deneyebileceğin yöntemler mevcut. En iyisi insanların gizliliğine saygı duymak. Yine de nasıl yapabileceğini öğrenmek istiyorsan hemen okumaya başla!…

WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?
WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?

Mesajlarına emojiler ile karşılık veriyor musun? Ancak gelen mesajlara cevap vermeyi kolaylaştıran bu ifade tepkileri bazen can sıkıcı olabilir. WhatsApp ifade bildirimlerini kapatma, devre dışı bırakma, özelliğine de sahip. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…