Otomatik Çağrı ve Spam Arama Engelleme Nasıl Yapılır?

spam-arama-engelleme

Bilinmeyen numaralardan çağrı alıp duruyor musun? Bunlar otomatik çağrı mı? Android’de spam arama engelleme nasıl yapılır öğren ve tüm bunlardan kurtul!

Rehberinde kayıtlı olmayan numaralardan çağrılar almaktan, telemarket aramaları dinlemekten veya mesajları okumaktan bıktıysan çaresiz değilsin. Otomatik çağrı ve spam arama engelleme nasıl yapılır, bugün ele alacağız.

Otomatik Çağrı ve Spam Arama Engelleme Dertlerine Son Verecek!

İstenmeyen numaralardan yapılan yığın aramalara spam arama denilmekte. Bunlar otomatik çağrı şeklinde de olabilmekte. Ürün veya hizmet tanıtımı, satış veya anket yapmak amacıyla gerçekleştirilirler. Çağrı engelleme bir nebze olsun seni bu dertten kurtarabilir.

Spam arama engelleme için neler yapabilirsin? Bu konuda uygulamalar var mı, okumaya devam et!

Otomatik Çağrı ve Spam Arama Engelleme Uygulamaları

Spam arama engelleme, ideal çözüm. Bunun için Android’ini ayarlayabilirsin. Çağrı engelleme yapabilen uygulamalar da bulabilirsin. Bu uygulamalar büyük bir spam numara arşivine sahip.

spam-arama-engelleme

Belirli bir numaradan sürekli çağrı almaktan yorulduysan telefon uygulamanı aç. Arama listende bu numaraya basılı tut, açılan pencereden Numarayı Engelle seçeneğine dokun.

Geniş spam numara listesine sahip, çağrı engelleme yapabilen, Google Telefon veya Truecaller gibi uygulamaları düşünebilirsin.

Spam arama engelleme üzerine uzmanlaşmış Hiya ve Mr. Number’ın yanı sıra kara liste oluşturabileceğin Calls Blacklist’i de kullanabilirsin.

Spam arama engelleme adına bu uygulamaları dene. En iyi çağrı kaydetme uygulamalarına da göz at! Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sitemizden uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi takip et!

 1. Telefon

  Telefon

  Google tarafından geliştirilen bu uygulama aramaların üzerinde tam kontrol sağlar. Görüntülü görüşme imkanı sunuyor. Spam engelleme, arayan kimliği belirleme yapabiliyor. Şüpheli aramaları bildirebilir, otomatik çağrılardan kurtulabilirsin.

 2. Hiya-Arama Kimlik ve Engelleme

  Hiya-Arama Kimlik ve Engelleme

  Hiya, güvenli bir şekilde aramalar yapmana yardımcı olan ücretsiz bir uygulama. Arayan kimliğini tespit eder, spam arama ve mesajları engeller. Kara liste oluşturmanı sağlar. Listedeki numaradan gelen çağrılarda seni uyarır.

 3. Mr. Number-Block calls & spam

  Mr. Number-Block calls & spam

  Mr. Number ile çağrı yapabilir ve alabilirsin. Özel numara, spam ve otomatik çağrıları engeller. Kişiye, bölgeye, ülkeye göre çağrı engelleme yapabilirsin. Spam aramalara karşı diğer kullanıcıları da uyarabilirsin. Şimdilik uygulama İngilizce.

 4. Numara engelleme - C.Blacklist

  Numara engelleme – C.Blacklist

  Call Blacklist, istenmeyen çağrı ve mesajları engelleyici bir uygulama. Özel veya bilinmeyen numara aramalarını bloklayabilirsin. Kendi kara listeni düzenleyebilir, otomatik ve spam aramalara karşı kendini koruyabilirsin.

 5. Truecaller – Arayanı göster

  Truecaller – Arayanı göster

  Truecaller, güvenli iletişim sağlayan bir telefon uygulaması. Gelen çağrıların kimden olduğunu tanımlar, istenmeyen aramaları engeller. Spam arama ve otomatik çağrı engelleme de kolaylıklar sunar. Spam listeleri oluşturur.

Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?
Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?

Paylaşım yaptığın hesabın gerçekten sana ait olduğunu herkese anlatmak mı istiyorsun? Hesabın için TikTok doğrulama talebinde bulunabilirsin. Hesabın doğrulanırsa mavi tikli bir rozet alabilirsin. Doğrulama işlemlerini adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…

WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?
WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?

Mesajlaşmalarını daha gizli ve güvenli hale getirmek ister misin? Sana iyi bir haberimiz var: WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme imkanı sunuyor. Bu yeni özellik sayesinde bireysel sohbetlerini meraklı gözlerden koruyabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…

WhatsApp silinen arama geçmişi geri getirme nasıl yapılır?
WhatsApp silinen arama geçmişi geri getirme nasıl yapılır?

Mesajlaşmak dışında arkadaşlarınla görüşmek için WhatsApp’ı mı kullanıyorsun? Yoksa arama geçmişini yanlışlıkla sildin mi? WhatsApp silinen arama geçmişi geri getirme adına deneyebileceğin bazı yöntemler var. Bu yöntemleri ve nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Instagram gönderi ve hikaye görünür yapma yolları
Instagram gönderi ve hikaye görünür yapma yolları

Paylaştığın hikaye ve gönderileri bazı takipçilerin için görünmez hale mi getirdin? Tekrardan görünür hale mi getirmek istiyorsun? Instagram hikaye görünür yapma imkanı sunar. Ancak gönderiler için süreç daha farklı işliyor. Neler yapabileceğini görmek için okumaya devam et! …

Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?
Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?

Daha önce paylaşmış olduğun hikayelere yeniden bakmak mı istiyorsun? Paylaşmış olduğun Instagram eski hikayelere bakma şansın var ancak başkasının eski hikayelerini görmek pek de kolay değil. Bu rehberimizde geçmiş hikayelere nasıl bakacağını keşfetmek için okumaya devam et! …