2019’un En İyi Telegram İpuçları ve Püf Noktaları

-telegram-ipuçları-püf-noktaları

Ücretsiz mesajlaşma imkanı sunan Telegram’ı daha etkin kullanmak ister misin? Telegram ipuçları ve püf noktaları arasından en iyi 5 tanesini seçtik, hemen incele!

Mesajlaşma uygulaması kullananlar için iyi bir seçenek olan Telegram popülaritesini giderek artırıyor. Uygulamayı daha verimli kullanmanı sağlayacak ipuçlarını ve püf noktalarını listeledik.

Telegram için En İyi 5 İpucu ve Püf Noktası

Mesajlaşma uygulaması denildiğinde her ne kadar akla ilk olarak WhatsApp gelse de başarılı pek çok iletişim uygulaması var. Telegram sunmuş olduğu yenilikçi özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Bugün Telegram kullanırken işine çok yarayacak ipucu ve püf noktalarından 5 tanesini listeledik. Şimdi bunları detaylıca inceleyelim.

1- Kullanıcı Adı Seçme

Telegram’ı yapılandırırken telefon numaran ve adın yeterli oluyor. Ancak gerçek adının veya telefon numaranın görünmesini istemiyorsan kendine bir kullanıcı adı seçebilirsin. Bunun için menüden Ayarlar > Kullanıcı Adı seçeneğine tıklayıp bir isim belirlemen yeterli. Çok daha özel bir kullanıcı adı için destek ekibiyle iletişime geçebilirsin.

-telegram-ipuçları-püf-noktaları

2- Mesaj Ön İzlemelerini Kapatma

Kilit ekranı bildirimleri ve mesaj ön izlemeleri aslında harika özellikler. Ancak telefonunu sık sık ortalıkta bırakıyor ve meraklı gözlerden mesajlarını sakınmak istiyorsan bunu kapatabilirsin. Bunun için menüden Ayarlar > Bildirimler ve Sesler > Uygulama İçi Bildirimler’den ön izlemeleri kapatabilirsin.

-telegram-ipuçları-püf-noktaları

3- Medyaları Galeriden Gizleme

Telegram aracılığıyla aldığın video ve resimlerin galeri uygulaman tarafından gösterilmesini engelleyebilirsin. Bunu yapmak için menüden Ayarlar > Sohbet Ayarları > Galeriye Kaydet seçeneğini kapalı konuma getir.

-telegram-ipuçları-püf-noktaları

4- Son Görülme Zamanını Kapatma

En son ne zaman Telegram’da çevrimiçi olduğunu diğerleriyle paylaşmak istemiyorsan bunu da düzenleyebilirsin. Bunu yapmak için menüden Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Son Görülme seçeneğinden Herkes, Kişilerim veya Hiç Kimse olarak değiştirebilirsin. Hiç kimseyi seçtiğinde sen de diğerlerini göremeyeceksin!

-telegram-ipuçları-püf-noktaları

5- Mesajları Gizlice Okuma

Sana gelen bir mesajı gizlice karşı tarafa haber vermeden okumak istiyorsan bunun küçük bir hilesi var. Bir mesaj aldığında telefonunu durum çubuğundan Uçak Modu’na al. Daha sonra Telegram’a gir ve mesajı oku. Uygulamayı kapattıktan sonra telefonunu normal moda getir. Karşı taraf mesajı okuyup okumadığını asla bilemeyecek.

-telegram-ipuçları-püf-noktaları

Telegram ipuçları ve püf noktaları şimdilik bu kadar. Telegram stickerlarını WhatsApp çıkartma olarak kullanmak ister misin? Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sitemizden uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi takip et!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliği ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması. 200 kişilik grup oluşturabilir, 1.5 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilirsin. Vazgeçemeyeceğin uygulamalardan biri olacak.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?
WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?

Ünlü anlık mesajlaşma uygulaması hesabını daha güvende tutmak ve daha kolay bağlanabilmen için yeni alternatif yöntemler deniyor. WhatsApp doğrulama kodu artık e-posta ile de alınabilecek. Henüz test aşamasında olan bu özellik nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…