Telegram Stickers WhatsApp Çıkartma Olarak Nasıl Kullanılır?

 telegram stickers whatsapp çıkartma

Telegram stickers çok hoşuna gidiyor ve bunları WhatsApp çıkartma olarak arkadaşlarınla paylaşmak istiyor ama nasıl yapacağını bilmiyorsan işte, çözüm!

WhatsApp da çıkartma kervanına katıldı. Viber, Telegram gibi anlık mesajlaşma uygulamalarının aksine WhatsApp çıkartma özelliğini ekleme konusunda baya ayak diredi. Nihayet o da bu özelliğe kovuştu.

WhatsApp çıkartma konusunda çok fazla seçenek sunmuyor. Ancak yeni stickerlar ekleme ve özelleştirme şansın var.

WhatsApp Çıkartma Olarak Telegram Stickers Nasıl Kullanılır?

Özellikle Telegram stickers yani Telegram çıkartmaları oldukça popüler. Bugün Telegram stickers WhatsApp çıkartma olarak nasıl kullanılır, adım adım aktaracağız.

1.Telegram Stickers İndir

Telegram stickers üç aşamalı şekilde iniyor: linki alma, botu açma ve ZIP’ten dosyayı çıkarma. Tüm bu aşamaları detaylarıyla görelim

A.Çıkartma Paketi Linkini Alma

Telegram, ister tek tek istersen paket halinde çıkartmaları indirmene izin veriyor. Bütün bir çıkartma paketini indirmek için aşağıdaki adımları izle.

1.Adım: Telegram uygulamasını aç. Sol üst köşedeki üst üste üç çizginin bulunduğu menü simgesine sonrasında da Ayarlar’a dokun.

telegram stickers whatsapp çıkartma

2.Adım: Ayarlar bölümünden Sohbet Ayarları’na tıkla. Açılan pencereden Çıkartmalar ve Maskeler seçeneğini bul.

telegram stickers whatsapp çıkartma

3.Adım: Çıkarmalar ve Maskeler penceresinde, WhatsApp’a aktarmak istediğin sticker paketinin yanındaki üç noktaya, ardından da Bağlantıyı Kopyala’ya dokun. (Önceden Telegram sticker paketlerinin yüklü olduğundan emin ol!)

telegram stickers whatsapp çıkartma

B.Sticker Downloader Bot’u Açma

1.Adım: Telegram uygulamasında arama simgesine dokun ve StickerDownloadBot ara. Sohbet etmek için üzerine tıkla.

telegram stickers whatsapp çıkartma

2.Adım: Bazı durumlarda altta Settings menüsü gözükür eğer bu menü sende çıkmıyorsa sohbet ekranına Settings yazarak Ayarlar’ın çıkmasını sağla. Select the Sticker output default format diyerek aktarılacak dosya formatını sana soracak. Webp’yi seç.

telegram stickers whatsapp çıkartma

3.Adım: Kopyaladığın linki mesaj bölümüne yapıştırıp gönder. ZIP dosyasının hazır olduğunu söyleyen bir uyarı alacaksın.

telegram stickers whatsapp çıkartma

4.Adım: Dosya ekranda hazır olduğunda indirmek için dosyaya dokun. Dosya Telegram > Telegram Documents klasörüne indirilecek. (Dilersen çıkartmaları tek tek de indirebilirsin. Bunun için çıkartmayı bu bota göndermen yeterli. Geri kalan aynı.)

C.ZIP Dosyasını Çıkarma

İndirdiğin dosyayı şimdi çıkartma zamanın. Bunun için bir dosya yöneticisine veya WinZip uygulamasına ihtiyacın olacak. Eğer bunlardan biri telefonunda zaten yüklü ise işin daha kolay olacak.

telegram stickers whatsapp çıkartma

Dosyayı çıkarmak için dosya yöneticinden Telegram > Telegram Documents’a git indirdiğin ZIP dosyasına basılı tut veya dosya seçeneklerine dokun Klasöre Çıkart diyerek dosya arşivden çıkar. Bu dosyayı Android cihazının ana belleğindeki Pictures dosyasına taşı. Aksi takdirde WhatsApp bulamayacak.

2.Telegram Stickers WhatsApp’a Nasıl Aktarılır?

1.Adım: Personal Stickers For WhatsApp uygulamasını cihazına indir. İstersen uygulamayı sayfamızdan indirebilirsin.

2.Adım: Uygulamayı aç, burada çıkartma paketlerini göreceksin. ADD butonuna bas, onay mesajındaki EKLE’ye dokunarak eklemeyi tamamla.

telegram stickers whatsapp çıkartma

3.Adım: WhatsApp’ı aç ve çıkartmalara git. Yüklediğin yeni paketi burada göreceksin. Ayrıca paketin üzerinde yeni yüklendiğini belirten küçük yeşil nokta göreceksin.

telegram stickers whatsapp çıkartma

İşte hepsi bu kadar kolay. Burada anlattıklarımızı telefonunla kolayca yapabilirsin. Dilersen bilgisayarını kullanarak da gerçekleştirebilirsin. WhatsApp’ta çıkartma olarak Telegram stickers kullanmak yerine kendi WhatsApp çıkartmalarını da yapabilirsin. Adı geçen uygulamaları sayfamızdan ve sitemizden indirebilirsin. Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger ile dilediğince mesaj gönderebilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sohbet edebilir ve arkadaşlarına videolar, resimler, sesli mesajlar gönderebilirsin. Özgürce mesajlaşmak için daha fazla bekleme.

 2. Telegram

  Telegram

  Telegram kullanımı kolay, gizliliği ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma programıdır. Sohbet grupları oluşturabilir, 1 GB’a kadar videolar paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilirsin. Vazgeçemeyeceğin uygulamalardan biri olacak.

 3. Personal stickers for WhatsApp

  Personal stickers for WhatsApp

  WhatsApp çıkartmaları kullanıyor musun? Yepyeni çıkartmalarla arkadaşlarını şaşırtmak, duygularını daha eğlenceli aktarmak istiyorsan Personal Stickers for WhatsApp tam senlik. Telefonundaki herhangi bir resmi çıkartma yapabilirsin.

Instagram Takipçi Çıkarma Engellemeden Nasıl Yapılır?
Instagram Takipçi Çıkarma Engellemeden Nasıl Yapılır?

Bol bol resim ve video paylaşıyorsun, çok da takipçin var ama bazıları seni takip etmese daha mı iyi olur? Engelleme yapmadan Instagram takipçi çıkarma mümkün. Üstelik takipten çıkardığından da haberleri olmayacak. Adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…

WhatsApp Emoji Renkleri Nasıl Değiştirilir?
WhatsApp Emoji Renkleri Nasıl Değiştirilir?

Emojilerle kendini ifade etmeyi seviyor ama sabit renklerinden de sıkıldın mı? Artık WhatsApp’ta emoji renkleri değiştirilebiliyor. Durumlar için geliştirilen yeni özellik, bu sarı ifadelerin renklerini değiştirmeni sağlıyor. Nasıl yapılır keşfetmek için hemen okumaya başla! …

Tüm Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir ve Kaydedilir?
Tüm Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir ve Kaydedilir?

Sosyal ağlarda arkadaşlarınla fotoğraf ve videolar paylaşıyorsun ama artık bunların birçoğu cihazında yok mu? Paylaştığın tüm Instagram fotoğrafları nasıl indirilir merak ediyorsan işte çözüm. Ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp Mesajlarına Emojilerle Nasıl Tepki Verilir?
WhatsApp Mesajlarına Emojilerle Nasıl Tepki Verilir?

Çok sık mesajlaşıyor ama bazı duygu ve cevaplarını emojilerle kısa yoldan ifade etmeyi seviyor musun? Yakında WhatsApp mesajlarına emojilerle tepki vermek mümkün olacak. Birçok mesajlaşma uygulamasında kullandığın bu özellikle ilgili detaylı bilgi almak için okumaya devam et!…

Telegram Galeriye Kaydetme Kapatma Nasıl Yapılır?
Telegram Galeriye Kaydetme Kapatma Nasıl Yapılır?

Cihazının hafızası çok çabuk mu doluyor? Belki de çok fazla gereksiz indirme yapıyorsun. Telegram galeriye kaydetme kapatma basit bir çözüm olabilir. Bu sayede her fotoğraf galerine kaydedilmez ve depolama alanı sana kalır. Adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için hemen oku! …