Instagram yapay zeka sohbeti nasıl oluşturulur?

instagram-ai-chat

Sana tavsiyelerde bulunabilecek ve yeni fikirler keşfetmeni sağlayacak bir sohbet arkadaşı ister misin? Instagram yapay zeka sohbeti ile kimseye gerek duymadan birçok bilgi edinebilir, yeni şeyler keşfedebilir biraz da eğlenebilirsin. Nasıl mı, detaylar için okumaya devam et!

Instagram AI chat

Son dönemin en popüler konusu yapay zeka özellikle de chatbotlar. Daha önce üretkenliğini artıracak en iyi chatbot uygulamalarına değinmiştik. Bu kez üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyaç duymadan doğrudan Instagram üzerinden sohbet edebileceğin bir chatbottan bahsedeceğiz.

Meta’nın uzun süredir kendi chatbotları üzerinde çalıştığı biliniyor ve Instagram’a entegrasyon çalışmaları devam ediyor. Instagram AI chat yani yapay zeka sohbet özelliğini duyurdu.

Instagram farklı karakterlere sahip chatbotlar oluşturacağını ve bunların takip edilebilir hale geleceğini de açıklamıştı. Ancak yapay zeka sohbeti özelliği şimdilik kısıtlı sayıda kullanıcıya sunuluyor. Bu chatbotları, sanal asistanın olarak kullanabilir veya sadece eğlence amaçlı deneyebilirsin. Bazı temel özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Sorular sorabilir ve öneriler alabilirsin.
 • Çıkartmalar, GIF’ler ve metinler için yeni öneriler sunar.
 • Ortak ilgi alanları hakkında sohbet edebilirsin.
 • Her zaman doğru ve iyi cevaplar alamayabilirsin. Bu yüzden karar alma süreçlerinde kullanmak pek de doğru değil.
 • Yapay zeka ile yaptığın sohbetler, yapay zeka eğitiminde kullanılabilir. Özellikle yapay zekanın verdiği cevapları iyi veya kötü olarak değerlendirerek gelişimine katkı sunabilirsin.
 • Yapay zeka ile olan sohbetler uçtan uca şifrelenmez ve diğer yapay zekalar ile paylaşılabilir.
 • Mevcut sohbeti silmen durumunda sohbet geçmişine erişemezsin.
 • Yapay zekaya gönderilen mesajlar Instagram topluluk kurallarına uygun olmalıdır.

Instagram yapay zeka sohbeti nasıl başlatılır?

Instagram’da bir yapay zekayla sohbet başlatmak için şu adımları izle:

 • Akış sayfanda (ana ekran) sağ üst köşede yer alan sohbet simgesine dokun.

instagram-ai-chat

 • Mevcut sohbetlerinin gösterildiği sayfanın sağ üst köşesindeki kalem simgesine tıkla.

instagram-ai-chat

 • Yapay zeka sohbeti oluştur seçeneğine dokun.

instagram-ai-chat

 • Bir yapay zeka seç.
 • Bir mesaj yaz veya istemde bulun. Ardından Gönder düğmesine dokun.

Artık yapay zekayla sohbete başlayabilirsin. Bir mesajın üstüne basılı tutarak yapay zekanın cevabı hakkında değerlendirme yapabilirsin. Çeşitli komutlar kullanarak yapay zekadan bazı işlemleri yapmasını isteyebilirsin.

Sağ üst köşedeki i simgesine dokunmak suretiyle buradaki seçeneklerden yapay zeka hakkında bilgi alabilir, başkalarıyla paylaşabilir ve yapay zekanın profil sayfasında gidebilirsin.

💬 Instagram direkt mesajları görüldü yapmadan okuma ile ilgili yazımızı şimdi incele.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, çerçeve ve özel efektler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?
TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?

Ekran başında fazlaca zaman geçirdiğini mi düşünüyorsun ya da çocuğunun daha kontrollü vakit geçirmesini mi istiyorsun? TikTok ekran süresi sınırlarını ayarlamana imkan tanıyor. Daha makul sürelerde uygulamayı kullanmanı sağlayacak bu özelliği keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…