Instagram Reels Facebook’ta paylaşma nasıl yapılır?

instagram-reels-facebookta-paylaşma

Hazırlamış olduğun güzelim videoları Facabook’ta paylaşmak ve içeriklerinden arkadaşlarını da haberdar etmek ister misin? Cevabın evetse Instragram Reels Facebook’ta paylaşma ile ilgili bu öğreticimiz tam senlik. Nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için hemen okumaya başla!

Instagram Reels Facebook’ta paylaşma ayarları

Instagram Reels videolarını Facebook’ta da paylaşmana imkan tanıyor. Bu sayede yakın çevrenin de videolarını izlemesini sağlayabilir, daha fazla kişiye ulaşabilirsin. Reels videolarını paylaşmadan önceden bazı ayarları yapman gerekiyor. Öncelikle buna bakalım.

Reels videolarını hem Instagram’da hem de Facebook’ta paylaşmak için iki platformda da hesabın olmalı. Instagram ve Facebook hesaplarını aynı Hesaplar Merkezi’ne eklemiş, hesapları birbirine bağlamış olmalısın.

Bir Facebook hesabın olduğunu ve bunu daha önce Instagram’a eklediğini varsayarak Reels videolarının Facebook’ta otomatik olarak paylaşılması için yapman gereken ayarlar:

1. Instagram’da profil sayfana gir. Önce sağ üst köşedeki üç çizgili menü simgesine ardından Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine dokun.

instagram-reels-facebookta-paylaşma

2. Hesaplar Merkezi’ne gir.

instagram-reels-facebookta-paylaşma

3. Bağlantılı deneyimler seçeneğine tıkla.

instagram-reels-facebookta-paylaşma

4. Profiller arasında paylaşım seçeneğine dokun.

instagram-reels-facebookta-paylaşma

5. Şuradan Paylaş kısmından ilgili Instagram hesabını seç.

instagram-reels-facebookta-paylaşma

6. Otomatik olarak paylaş seçeneklerinden Instagram Reels videoları seçeneğine anahtarı sağa çekerek (anahtar maviden gri renge döner). İlk defa yaparken erişim izni isteyebilir: Ayarla > İzin ver > Anahtarı aç.

instagram-reels-facebookta-paylaşma

Bu seçeneği Reels videosunu paylaşmadan önce kapatman mümkün.

⛓️‍💥 Instagram Facebook bağlantısını kaldırma nasıl yapılır yazımızı okuyarak iki platformun bağlantısını iptal edebilirsin.

Gönderim sırasında Reels videosu Facebook’ta paylaşma

Facebook hesabınla Instagram hesabını birbirine bağladığına göre ve otomatik paylaşmayı etkinleştirdiğine göre şimdi gönderim sırasında nasıl yapacağına değinelim. Bunun için şu adımları izle:

1. Her zaman yaptığın gibi Instagram’da + simgesine ardında Reels Videosu seçeneğine dokun.

2. Videonu çek, varsa gerekli düzenlemeleri yaparak ilerle. Son aşamada;

Yukarıda bahsettiğimiz ayarı yapmadıysan:

  • Facebook’ta Tavsiye Et seçeneğini açık hale getir.

instagram-reels-facebookta-paylaşma

Yukarıda değindiğimiz ayarı yaptıysan:

  • Facebook’ta Paylaş seçeneğinin açık olduğundan emin ol. Facebook’ta paylaşmak istemiyorsan bu seçeneği kapalı hale getirmen yeterli.

Gönderim sonrası Reels videosu Facebook’ta paylaşma

Reels videonu önce Instagram’da ardından Facebook’ta paylaşabilirsin. Bu klasik içerik paylaşma yöntemi ve tüm işleri elle (manuel) kendin yapman gerekiyor. Ancak yukarıda değindiğimiz yöntem tüm paylaşımların otomatik olarak yapılmasını sağlıyor. Şimdi gelelim klasik yöntemle gönderi sonrası bir Reels videosunu Facebook’ta nasıl paylaşacağına değinelim.

  • Paylaşmak istediğin Reels videonu aç.
  • Sağ tarafta yer alan uçağa benzeyen Paylaş simgesine dokun.

instagram-reels-facebookta-paylaşma

  • Reels videosunu Facebook’ta paylaş seçeneğine tıkla. Bu seçenek gözükmüyor ise Paylaş düğmesine dokunup Facebook uygulamasını da seçebilirsin.

instagram-reels-facebookta-paylaşma

🫱🏾‍🫲🏿 Instagram atılan takip isteklerini görme yazımızı şimdi incele.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema, ve haber sunuyor. Bu tutorial yazısını beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, çerçeve ve özel efektler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’de bilmen gereken en iyi 5 simge oluşturucu
Android’de bilmen gereken en iyi 5 simge oluşturucu

Android’ine daha kişisel bir görümün kazandırmak ister misin? Cevabın evetse uygulama simgelerini değiştirerek işe başlayabilirsin. Bunun için en iyi 5 simge oluşturucu listemizdeki uygulamaları hemen deneyebilirsin. En iyi Android uygulamaları keşfetmek için okumaya devam et…

Android’de Instagram hikaye nasıl silinir?
Android’de Instagram hikaye nasıl silinir?

Paylaştığın hikayenin artık gösterilmesini istemiyorsan 24 saat geçmesini beklemeden kendin silebilirsin. Bu rehberimizde Instagram hikaye nasıl silinir tüm ayrıntılarıyla bulabilirsin. Hikaye yayındayken veya sonrasında atman gereken adımları öğrenmek için okumaya devam et! …