TikTok silinen taslakları geri getirme nasıl yapılır?

tiktok-silinen-taslakları-geri-getirme

Paylaşmak için hazırladığın video taslağını bir türlü bulamıyor musun? Kaybolmuş veya silinmiş olabilir mi? TikTok silinen taslakları geri getirme adına deneyebileceğin yöntemler sunuyor mu? Bu konuda merak ettiğin sorularına cevap bulmak için bu rehberimizi okumaya devam et!

TikTok silinen taslakları geri getirme mümkün mü?

En çok kullanılan video paylaşım ağı TikTok, videolarını kolayca hazırlaman için birçok araç sunuyor. Hatta bir videoyu düzenlemekten vazgeçtiğinde hemen silmiyor ve taslak olarak kaydetmene imkan tanıyor. Böylelikle daha sonra bu videoyu düzenlemen mümkün.

Taslaklar özelliği kullanışlı gibi görülse de bazı dezavantajlara sahip. Taslaklar oluşturulduğu cihazın hafızasında tutuluyor. TikTok, bulut depolama özelliği sunmadığından farklı bir cihazda oturum açıldığında taslaklara erişmek mümkün olmuyor. Özellikle birçok cihazda TikTok kullanıyor ve taslak oluşturuyorsan bu taslaklara her cihazdan erişmen mümkün değil.

Taslaklar oluşturulduğu cihazda bir klasör altında tutulur. Bu klasöre TikTok profilinden erişebilirsin. Ancak bir taslağı, silmen durumunda erişmen mümkün değil. Taslağı galerindeki bir videodan oluşturduysan sadece bu videoya erişebilirsin.

tiktok-silinen-taslakları-geri-getirme

TikTok’tan mevcut verilerini istemen taslakları geri getirdiği iddia edilse de bu yöntemin işe yaradığını söylemek mümkün değil.

Bunun dışında 3. taraf kurtarma uygulamalarının bir kısmı, TikTok silinen taslakları geri getirebildiğini iddia etmekte ancak TikTok’ta taslak videoları kalıcı olarak siliyor. Bu taslakları herhangi bir çöp sepetine göndermiyor. Bu nedenle 3. Taraf uygulamaların pek de işe yaraması mümkün gözükmüyor.

Yine bazıları, kameranın kendi galerisinden silinen taslakları bulabileceğini iddia ediyor. Ancak bir taslağı cihazının kamerası yerine TikTok’un kendi kamerası ile oluşturduysan ve sildiysen bir daha erişmen mümkün değil.

📹 TikTok kaydedilen videolar nasıl bulunur yazımızı da incele.

TikTok taslakları geri getirme sorunu yaşamamak için kaydet!

TikTok taslaklarını kaybolmasını veya silinmesini önlemek adına bu taslaklardaki videonun cihazına kaydedilmesini sağlayabilirsin. Böylelikle silinmesi veya kaybolması durumunda taslak videona cihazının galerisinden erişebilirsin. Bunun için şu adımları izle:

  • Her zaman yaptığın gibi TikTok ana ekranındaki + simgesine dokun.
  • Video çekimini tamamla ve sağ taraftaki kırmızı onay simgesine dokunarak ilerle.
  • Sağ yanda bulunan menüden Kaydet simgesine dokun.

tiktok-silinen-taslakları-geri-getirme

  • Sonraki düğmesine dokunarak ilerle. Taslak düğmesine dokunarak videoyu Taslaklara eklemeyi unutma. Videonun hazır olduğunu düşünüyorsan açıklama yazarak paylaşabilirsin.

👈 TikTok dürt ne demek ile ilgili yazımızı okuyarak kolayca öğrenebilirsin.

APK indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. TikTok

    TikTok

    TikTok ile şarkılar ve ses efektleri içeren zengin bir kütüphaneyi kullanarak ilginç videolar düzenleyebilir ve paylaşabilirsin. Akışında diğer kullanıcıların videolarını izleyebilirsin. Videolarına inanılmaz filtreler uygulayabilir, eğlenceli çıkartmalar ve etiketler ekleyebilir hatta videolarını diğer sosyal ağlarda paylaşabilirsin.

Tek telefonda iki WhatsApp hesabı nasıl kullanılır?
Tek telefonda iki WhatsApp hesabı nasıl kullanılır?

Uzun süredir beklenen özellik nihayet geldi. Tek telefonda iki WhatsApp kullanmak artık mümkün. Bu yeni özelliğin olumlu ve olumsuz yönleri mevcut. İki telefon taşıma derdini bir nebze olsun azaltan uygulama neler vadediyor ve nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…