Etkileşimi artırmak için Instagram ortak paylaşım (Collabs) nasıl yapılır?

instagram-ortak-paylaşım-nasıl-yapılır

Sosyal ağında düzenli olarak paylaşımlar yapıyor, takipçi kitleni büyütmek, etkileşimini artırmak mı istiyorsun? Instagram ortak paylaşım ile bunu kolayca yapabilirsin. Diğer içerik üreticilerle Instagram Collab nasıl yapılır detaylı bir şekilde öğrenmek için okumaya devam et!

Instagram Collabs – katkıda bulunanlar

Birçok yetenekli içerik üreticinin bulunduğu Instagram’da etkileşimini artırmak ve daha fazla insana ulaşmak isteyenlere Collabs, katkıda bulunanlar, özelliğiyle destek sunuyor. Bu sayede diğer içerik üreticilerle ortak paylaşım yapabilir ve onların hesaplarında senin gönderilerinin paylaşılmasını sağlayabilirsin.

Şimdilik bu özelliği, Reels ve gönderilerde kullanmak mümkün. Hikayelere henüz gelmedi. Temel hedef, içerik üreticileri arasındaki iş birliğini artırmak ve paylaşımları daha fazla insanın görmesini sağlamak.

Katkıda bulunanlar özelliği, etiketleme üzerine inşa edilmiş. Temel prensip şu: Gönderinde bir kişiyi etiketleyecek, onu katkıda bulunan olarak eklemek istediğine dair bir davet göndereceksin. Karşı taraf bu daveti kabul ettiğinde gönderin onun hesabında da paylaşılacak. Kısaca bir gönderi her iki hesapta da yayınlanacak.

🕺 Instagram ortak takipçileri görme haberimiz de ilgini çekebilir.

Instagram ortak paylaşım nasıl yapılır?

Yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda Instagram’da ortak paylaşım nasıl yapacağına, katkıda bulunan birini nasıl ekleyeceğine bakalım. Öncelikle bir gönderi üzerinden atman gereken adımları açıklayalım.

1. Uygulamayı aç. Her zaman yaptığın gibi + simgesine dokun ve Gönderi‘yi seç.

instagram-ortak-paylaşım-nasıl-yapılır

2. Gönderine resim ekledikten sonra açılan sayfadan Kişileri Etiketle seçeneğine gir.

instagram-ortak-paylaşım-nasıl-yapılır

3. Katkıda bulunanlar davet et düğmesine dokun.

instagram-ortak-paylaşım-nasıl-yapılır

4. Davet edeceğin yani ortak paylaşım yapmak istediğin hesabı arama çubuğu kullanarak bul ve ismine tıkla.

instagram-ortak-paylaşım-nasıl-yapılır

5. Kişileri Etiketle sayfasında davet ettiğin kişi listelenecek. Eğer birden fazla kişi davet etmek istersen yine katkıda bulunalar davet et düğmesine tıklayabilirsin. Sağ üst köşesindeki mavi onay tikine dokunarak işlemi onayla.

instagram-ortak-paylaşım-nasıl-yapılır

6. Gönderini Paylaş düğmesine dokunarak yayınla.

Karşı taraf davetini DM’den (sohbetler) alacak ve kabul ederse onun hesabından da gönderin paylaşılacak.

Reels videolarına da katkıda bulunan ekleyip ortak paylaşım yapmak istersen şu adımları izle:

  • Reels videonu ekledikten sonra ilerle.
  • Kişileri etiketle seçeneğine gir.

instagram-ortak-paylaşım-nasıl-yapılır

  • Katkıda bulunanlar davet et seçeneğine dokun.

instagram-ortak-paylaşım-nasıl-yapılır

  • Kişiyi bulup ekle ve son olarak Kişi Etiketle sayfasının sağ üst köşesindeki mavi tike dokunarak işlemi onayla.

🕴️Kendini belli etmeden gezinmek istiyorsan hesap olmadan Instagram gönderi görme yazımızı şimdi incele.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, çerçeve ve özel efektler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?
TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?

Onlarca video oluşturup paylaşıyor ve takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyorsun. Özellikle bazı yorumlar çok hoşuna gidiyorsa favorilerine ekleyebilirsin. Bu tutorial ile TikTok’ta yorumlar favorilere nasıl eklenir adım adım öğrenebilirsin. Detaylar için okumaya devam et! …