WhatsApp kanallar nasıl bulunur ve takip edilir?

whatsapp-kanallar-nasıl-bulunur-ve-takip-edilir.

Merak ettiğin insanlar veya organizasyonlar hakkında her daim bilgi sahibi olmanı sağlayacak WhatsApp kanallar yeni bir güncelleme kullanımda olacak. WhatsApp kanallarını kolayca bulabilecek ve takip edebileceksin. Bu yeni özelliği keşfetmek için haberimizi okumaya devam et!

WhatsApp kanal bulma ve takip

Popüler mesajlaşma uygulaması arayüz değişikliğiyle birlikte yeni güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Birçok kişiyi aynı anda bilgilendirmeyi sağlayan kanalları herkes kullanabilecek. Yeni kanallar keşfedip katılmak çok daha kolay olacak. Ancak bu özellik şimdilik sınırlı sayıda ülkede kullanımda.

Sadece yöneticilerin mesaj gönderebildiği kanallar tek taraflı iletişim sağlayacak. Takipçilerin telefon numaraları paylaşılmadığı için gizliliği de korumaya devam edecek. Sevdiğin birçok konuda WhatsApp üzerinden kanal bulman mümkün.

WhatsApp kanalları nasıl bulup takip edebilirsin?

Yakında gelecek güncelleme ile Durum sekmesi yerine Güncellemeler/Güncel (Updates) sekmesini arayüzde görmeye başlayacağız. Bu sekme sayesinde kanallara erişim kolaylaşacak. Menü isimleri ve seçenekler güncelleme kesin olarak yayınlandığında değişebilir ama genel itibarıyla yeni bir kanal bulmak için şu adımları izleyebilirsin:

 • Uygulamayı aç ve Güncellemeler sekmesine dokun.
 • Kanallar bölümünde + simgesine veya Kanal Bul düğmesine bas.
 • Kanalları popülerliğe, yeni eklenenlere veya alfabeye göre sıralamak mümkün.
 • Kanallar listelenecek. Yeşil tikli kanallar, WhatsApp tarafından onaylanmış olduğu anlamına gelir.
 • Takip etmek istediğin kanalın yanındaki + simgesine tıkla.

whatsapp-kanallar-nasıl-bulunur-ve-takip-edilir.

Kanallar ile ilgili bazı bilgilere de kısa kısa değinelim:

 • Bir kanalı takibe başlamadan önce ön izlemesine bakabilirsin. Bir kanalın ne tür içerikler paylaştığını görmek için ismine dokunman yeterli.
 • Kanal hakkında bilgi edinmek için Daha Fazla ⋮ seçeneğine dokun ve Kanal Bilgisi’ne tıkla.
 • Bir kanalı takip etmek için Kanal Bilgisi sayfasındaki Takip Et düğmesini de kullanabilirsin.
 • İstediğin kanalı arayıp bulmak için Kanallar sayfasındaki büyüteç simgeli arama motorunu kullanabilirsin.
 • Kanal yöneticileri, kanalın daha kolay bulunması için WhatsApp dışında linkler paylaşabilir. Bu bağlantılara tıklayarak kanala ulaşmak ve takip etmek de mümkün.

📧 WhatsApp spam mesajlar nasıl engellenir ve şikayet edilir yazımıza da göz atmayı unutma!

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup veya topluluk kurabilir; durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Küçük işletmeler için en iyi 5 e-fatura uygulaması
Küçük işletmeler için en iyi 5 e-fatura uygulaması

Serbest çalışan biriysen veya küçük bir işletmen varsa fatura kesmen gerektiğinde Android yanı başında. En iyi 5 e-fatura uygulamasını senin için listeledik. Bu uygulamalarla kağıt israf etmeden fatura kesebilir ve müşterilerine gönderebilirsin. Detaylar için okumaya devam et…

Telegram oturum açma geçmişi nasıl kontrol edilir?
Telegram oturum açma geçmişi nasıl kontrol edilir?

Hesabına birilerinin girip sohbetlerini okumuş olabileceği dair şüphelerin mi var? Şüpheni gidermek için Telegram oturum açma geçmişini kontrol edebilirsin. Bu sayede hesabına yabancı biri girmiş mi kolaylıkla öğrenebilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Kaliteli uyku için en iyi 5 uyku takip uygulaması
Kaliteli uyku için en iyi 5 uyku takip uygulaması

Geceleri daha sağlıklı uyumak, daha kaliteli bir uyku çekmek ister misin? Daha iyi dinlenmeni ve uykunu tam almanı sağlayacak en iyi 5 uyku takip uygulamasını senin için listeledik. Bu uygulamalar ile uykunu izleyebilir ve düzenleyebilirsin. Ayrıntılar için okumaya devam et! …