Telegram gizli gruplara katılma nasıl yapılır?

telegram-gizli-gruplara-katılma

Seninle aynı ilgi alanlarına sahip insanlarla tanışmak ve sohbet etmek ister misin? Bunun için Telegram gizli gruplara veya herkese açık olanlara katılabilirsin. Genel gruplara katılmak kolay ancak Telegram özel gruplara nasıl katılabileceğini öğrenmek için okumaya devam et!

Telegram özel gruplar

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, kanal ve grup özelliğiyle rakiplerine fark atıyor. Devasa gruplara katılarak yeni insanlarla tanışabilir, onlardan yardım alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsin.

🔈 Daha fazla bilgi için Telegram’da kanal bulma yazımızı incelemeni öneririz.

Gruplar, iki şekilde ayarlamak mümkün: genel ve gizli. Genel gruplara herkes rahatlıkla katılabilirken gizli gruplara herkes katılamaz. Bu gruplar özel olduğunu için diğer kullanıcılara kapalıdır. Bu gruplara katılabilmek için bir davet almak veya davet bağlantısına sahip olmak gerekir.

Gizli bir gruba katılabilmek için grubun yöneticisi tarafından davet edilmen veya gruba üye bir arkadaşından davet alman gerekir. Ayrıca yöneticinin gruba katılışını onaylaması gerekebilir.

Telegram gizli gruplara nasıl katılınır?

Herkese açık olmayan gruplara katılmak için davet alman gerektiğini daha önce belirtmiştik. Eğer böyle bir davet aldıysan gizli gruba kolayca katılabilirsin.

Tek yapman gereken davet linkine tıklaman ve Join Group veya Gruba Katıl düğmesine dokunmak.

telegram-gizli-gruplara-katılma

Davet linkleri t.me/… şeklinde paylaşılır. Genellikle grubun adı yerine karışık bir kod yer alır. Bazı durumlarda özel bir grubun adını t.me/grupadi yazarak web tarayıcından bulabilirsin.

Özel yani gizli gruplar, Telegram arama sonuçlarında gösterilmez. Özel bir grubun adını veya linkini biliyorsan katılmaya çalıştığında kısa bir süreliğine içeriği görmen mümkün olsa da yönetici onaylamadan gruba katılamaz ve içerikleri okuyamazsın.

Artık ücret ödemek istemiyorsan Telegram Premium nasıl iptal edilir haberimize göz atabilirsin.

APK indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliğini ve kullanıcı verilerini koruyan bir anlık mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, kanal kurabilir, 200.000 kişilik gruplar oluşturabilir, 2 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilir ve canlı yayın yapabilirsin.

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …