Telegram hyperlink (köprü) mesajlara nasıl eklenir?

telegram-hyperlink

Kanal ve gruplarında birçok bilgi paylaşıyor bunların bazılarına tıklanabilir bağlantılar, köprüler, eklemek mi istiyorsun. Telegram hyperlink yani bağlantı oluşturarak mesaj paylaşmana imkan tanıyor. Mesajlarını işlevselleştirecek bu özelliği keşfetmek için okumaya devam et!

Telegram bağlantı oluşturma

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, rakiplerinden öne geçmesini sağlayan bir dizi özelliğe sahip. Bunlardan biri de mesajlara tıklanabilir bağlantılar oluşturabilme. Mesajının içindeki bazı kelimeler bağlantı ekleyerek hedef sayfaya gidilmesini kolaylaştırabilirsin. Buna hyperlink, hiperlink veya köprü adı verilmekte.

WhatsApp gibi birçok mesajatar zengin metin düzenleme seçeneklerine sahip olsa da bağlantı eklemene imkan vermez. Arkadaşlarınla veya müşterilerinle köprülü mesajlar paylaşarak onları yönlendirebilirsin. Örneğin bir blog yazısını okumalarını veya bir ürüne göz atmalarını sağlayabilirsin.

💵 Ek gelir istiyorsan Telegram’dan nasıl para kazanılır yazımıza göz atabilirsin.

Telegram hyperlink nasıl oluşturulur?

Oldukça işlevsel olan bu özelliği kullanmak da kolay. Normal bir mesaj atmaktan hiçbir farkı yok. Sadece mesajını göndermeden önce birkaç basit düzenleme yapman gerekiyor. Başlamadan önce eklemek istediğin linkin bağlantısını kopyalaman veya bir yere not etmen yararına olacaktır.

Telegram mesajlarında bağlantı oluşturup göndermek için şu adımları izle:

1. Uygulamayı aç ve tıklanabilir bağlantı paylaşmak istediğin sohbetine gir.

2. Mesajını yaz ve bağlantı eklemek istediğin kelimeye veya kelimelere parmağını basılı tutarak seç.

3. Bu esnada mesajın üstünde açılacak menüdeki üç noktaya tıkla.

telegram-hyperlink

4. Bağlantı Oluştur seçeneğine dokun.

telegram-hyperlink

5. Açılan pencereye ilgili web adresinin linkini yaz veya önceden kopyaladığın bağlantıyı yapıştır ve Tamam’a bas.

telegram-hyperlink

6. Her zaman olduğu gibi sağ taraftaki uçak simgesine dokunarak mesajını gönder.

telegram-hyperlink

Artık içinde tıklanabilir bağlantı olan yani hyperlinkli bir mesaj paylaşmış oldun. Alıcı mesajdaki bu linke tıklayarak hedef sayfaya kolayca ulaşabilir.

telegram-hyperlink

🤳 Çok merak edilen sorulandan biri olan Telegram’da SS alınca bildirim gider mi cevabını öğrenmek için haberimizi okuyabilirsin.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliğini ve kullanıcı verilerini koruyan bir anlık mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, kanal kurabilir, 200.000 kişilik gruplar oluşturabilir, 2 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilir ve canlı yayın yapabilirsin.

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …