Telegram’da ekran görüntüsü (SS) alınca bildirim gider mi?

telegramda-ss-alınca-bildirim-gider-mi

Sohbet ederken gönderilen bazı fotoğrafları kaydediyor veya ekran görüntüsünü alıyor musun? Telegram’da ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi diye hiç düşündün mü? Bu rehberimizde bu soruya yanıt arayacak ve neler yapabileceğini paylaşacağız. Detaylar için okumaya devam et!

Telegram ekran görüntüsü alma bildirimi

Kullanıcı gizliliğine önem verdiğini her fırsatta dile getiren Telegram, yeni özelliklerle bunu güçlendirmeye çalışıyor. Yok olan mesajlar, spoiler, gizli sohbet gibi bir dizi seçenek sunuyor.

Telegram, normal bir sohbette gönderilen fotoğraflar kaydedildiğinde veya ekran görüntüsü alındığında ne mesajı gönderene ne de mesajı alana herhangi bir bildirim göndermez. Kişisel sohbetlerde ekran görüntüsü almak veya paylaşılan fotoğrafları kaydetmek oldukça kolay. Telegram böyle bir eylem gerçekleştiğine dair karşı tarafa bildirimde bulunmaz.

Aynı durum kanal ve grup sohbetleri içinde geçerli. Kanalın veya grubun yöneticisi herhangi bir kısıtlamaya gitmediyse üyeler içerikleri kolayca kaydedebilir ve ekran görüntüsü alabilir.

🤳 Detaylı bilgi almak için Telegram ekran görüntüsü alma engelleme kanal ve grup sohbetlerinde nasıl yapılır yazımızı okuyabilirsin.

Telegram’da SS alınca bildirim gider mi?

Uygulamanın şimdilik böyle bir özelliği yok. İsteyen herkes bir sohbetin SS’ini yani ekran görüntüsünü rahatlıkla alabilir. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi gizli sohbetlerde durum biraz farklı.

Gizli sohbetlerde ekran görüntüsü alınamaz. Alınmaya çalışıldığında bunun mümkün olmadığına dair uyarı gösterilir. Ayrıca yok etme zamanlayıcısı ayarlayarak ekran görüntüsü alınması veya resmin kaydedilmesini daha da güçleştirmek mümkün.

telegramda-ss-alınca-bildirim-gider-mi

Kısaca gizli sohbetler dışında Telegram’da SS alınca herhangi bir bildirim gitmez. Gizli sohbetlerde ekran görüntüsü almak imkansız olmasa da bir hayli zordur. İkinci bir telefona veya kameraya ihtiyaç duyulabilir.

🧑Telegram’da birini bulma yolları yazımıza da göz atabilirsin.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliğini ve kullanıcı verilerini koruyan bir anlık mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, kanal kurabilir, 200.000 kişilik gruplar oluşturabilir, 2 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilir ve canlı yayın yapabilirsin.

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …