WhatsApp mesaj düzenleme sonradan nasıl yapılır?

whatsapp-mesaj-düzenleme

Mesajlaşırken komik imla yanlışları mı yapıyorsun? Bunlar önemli olmayabilir ama ya anlam karışıklığına sebep olacak yanlışlar yaparsan? WhatsApp mesaj düzenleme özelliğiyle gönderdiğin mesajlarını sonradan düzeltmene imkan tanıyor. Nasıl yapılır öğrenmek için okumaya başla!

WhatsApp mesaj düzeltme

Mesajatar dünyasındaki rekabet hız kesmeden devam ediyor ve uygulamalar yeni özellikleri bir bir duyuruyor. Tüm kullanıcıların uzun süredir beklediği gönderilen mesajı düzenleme özelliği nihayet WhatsApp’a geldi. Telegram’da bu özellik çok önceden duyurulmuştu.

✒️ Daha fazla bilgi almak için Telegram’da gönderilen mesajlar nasıl düzenlenir yazımızı okuyabilirsin.

Hızlı yazmak için yapılan yanlışları artık düzeltmek kolay. Mesajı silip yeniden gönderme derdi de ortadan kalkıyor. Göndermiş olduğun mesajı sonradan düzenleyebileceksin. Bu sayede yazım yanlışlarını düzeltebilir, anlam karışıklığına neden olabilecek ifadeleri baştan yazabilirsin.

WhatsApp mesaj düzenleme konusunda bilmen gereken bazı hususları hatırlatmakta fayda var. Bunlara kısaca değinelim.

 • Bir mesajı gönderdikten sonra 15 dakika içerisinde düzenleyebilirsin. Bu süre geçtikten sonra mesajı düzenlemen mümkün değil.
 • WhatsApp düzenleme geçmişini tutmuyor yani bir mesajda yapmış olduğunun düzenlemeleri görmen veya karşılaştırman mümkün değil.
 • Bir mesaj düzenlendiğinde zaman damgasının yanında “Düzenlendi” ifadesi yer alır.
 • Yok olan mesajları da düzenleyebilirsin.
 • Bir mesaj düzenlendiğinde sohbetteki herkes için güncellenir.
 • Bir mesajı düzenlediğinde uyarı mesajı alırsın.
 • Bir mesajı düzenlediğinde sohbetteki kişilere yeni bir bildirim gitmez.
 • Fotoğraf, video ve diğer medya türlerini veya başlıklarını düzenleyemezsin.

WhatsApp gönderilen mesaj düzeltme nasıl yapılır?

Şimdi WhatsApp’ta gönderdiğin bir mesajı nasıl düzenleyeceğini adım adım görelim. Bunun için aşağıdaki basit adımları izlemen yeterli.

1. Düzenlemek istediğim mesajın bulunduğu sohbetine gir.

2. Düzenlemek istediğin mesaja parmağını basılı tut. Üst kısımda açılan menüde yer alan üç noktaya bas.

whatsapp-mesaj-düzenleme

3. Açılan menüden Düzenle seçeneğine dokun.

whatsapp-mesaj-düzenleme

4. Mesajın açılacak ve klavyeni kullanarak istediğin düzenlemeyi yap. Ardından yeşil onay simgesine tıklayarak mesajını gönder.

whatsapp-mesaj-düzenleme

5. Gelen uyarı mesajını Tamam diyerek onayla.

whatsapp-mesaj-düzenleme

6. Artık mesajının zaman damgasının yanında “Düzenlendi” ifadesi yer alacak.

whatsapp-mesaj-düzenleme

📷 🎤 Gizliliğine önem veriyorsan WhatsApp’ın kameraya veya mikrofona eriştiği nasıl anlaşılır haberimizi mutlaka okumalısın.

Öğretici yazılar sunan AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber içeriyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup veya topluluk kurabilir; durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …