Android’de bilmen gereken en iyi 5 çağrı kaydedici uygulama

en-iyi-çağrı-kaydedici-uygulama

Telefonda yapacağın bir görüşmeyi daha sonra tekrar dinlemek için kaydetmen mi gerekiyor? O zaman en iyi 5 çağrı kaydedici uygulama listemiz tam da sana göre. Listemizdeki dilediğin uygulamayı AndroidListe’den indirip kullanmaya başlayabilirsin. Detaylar için okumaya devam et!

En iyi arama kaydedici uygulama

Android telefonda çağrı kaydetme, en çok tartışılan konulardan biri. Çünkü bu konuda Google’ın da kafası biraz karışık. Android’in ilk sürümlerinde arama kaydetmeye izin veren Google, daha sonra bunu kapattı. Ardından yine bir değişikliğe gitti ve izin verdi. Son olarak ise tekrar kapattı.

Bu sık yapılan değişikliğin temelinde kullanıcı güvenliği ve gizliliği yatıyor. Bazı hükumetler bunun kişisel hak ihlali olabileceğini savunduğundan üreticilerin buna izin vermesini yasaklıyor. Google’da Android’in farklı sürümlerinde politika değişikliğine giderek arama kaydetmeyi bir açıyor bir engelliyor.

GSM operatörleri de yapılan görüşmelerin kaydedilmesine pek sıcak bakmıyor. Ancak arama kaydediciler ile hala çağrıları kaydetmek mümkün.

En iyi görüşme kaydedici uygulama

Bahsedeceğimiz uygulamalar her cihazda ve her Android sürümünde çalışmayabilir ancak denemek de fayda var. Gizlilik politikalarında yapılan sık değişiklikler bunun temel nedeni. Ayrıca bir görüşmeyi kaydetmeden önce karşı taraftan da izin alman hem etik hem de yasal açıdan yararına olacaktır.

Şimdi en  iyi 5 görüşme kaydedici uygulamayı kısaca tanıyalım ardından detayları paylaşalım:

 • Arama Kaydedici CallU, özellikle Samsung marka cihazlar için optimize edilmiş bir araç.
 • Çağrı Kaydedici Blackbox, kayıt işlemlerini otomatikleştiriyor.
 • Arama Kaydedici – Cube ARC, VoIP aramaları kaydedecek kadar iddialı.
 • ACR Phone, kayıt cihazından daha fazlasını sunuyor.

🔑 Parolalarını sık sık unutuyorsan en iyi 5 şifre yöneticisi listemizi şimdi incele.

Uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla APK, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Arama Kaydedici

  Arama Kaydedici

  SMSROBOT tarafından geliştirilen Arama Kaydedici CallU, gelen çağrılara erişim izni istiyor ve yasaklamaların üstesinden gelebiliyor. Gelen çağrılara erişim sonrası otomatik olarak kayda başlıyor. Arayüzünü anlamak için biraz zaman lazım ama kayıt konusunda oldukça başarılı.

 2. Çağrı kaydedici

  Çağrı kaydedici

  Lucky Mobile Apps’in sunduğu Çağrı Kaydedici, gayet net ve anlaşılır bir arayüze sahip. Uygulama çağrıları yönetmiyor ve gerekli izinleri verdikten sonra sadece arka planda yapılan görüşmeleri otomatik olarak kaydediyor. Kaydedilen dosyaları şifre ile koruyabilir ve dilediğin an erişebilirsin.

 3. Çağrı kaydedici

  Çağrı kaydedici

  Çağrı Kaydedici Blackbox, siyah temalı net bir arayüze sahip. İyi bir ses kalitesiyle gelen ve giden çağrıları kaydedebiliyor. Yapılan kayıtları şifre ile korumana ve Drive hesabında depolamana imkan tanıyor. Konferans tipi konuşmaları kaydedebilmesine rağmen VoIP desteği sunmuyor.

 4. Cube Call Recorder ACR

  Cube Call Recorder ACR

  Arama Kaydedici Cube ARC, Google yasaklarına rağmen sorunsuz kayıt yapabilen nadir uygulamalardan biri. Kullanımı kolay uygulama otomatik kayıt yapabiliyor. VoIP desteği sunuyor. Widget aracılığıyla kayıt yapmak mümkün. Bazı özellikleri abonelik gerektirebilir.

 5. ACRPhone Telefon Arayıcı ve Spam Engelleyici

  ACRPhone Telefon Arayıcı ve Spam Engelleyici

  ACR Phone uygulaması bir çağrı kaydediciden ziyade komple çözüm sunuyor ve aramaları yönetmeni sağlıyor. Arama engelleme, arayan kimliği, otomatik arama gibi standart özelliklerinin yanı sıra görüşmeleri kaydetmeye imkan tanıyor. Kayıt için kendi APH eklentisini yüklemen gerekebilir.

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …