Telegram’da kişiler nasıl silinir?

telegramda-kişiler-nasıl-silinir

Kişi listende gereksiz veya tanımadığın numaralar mı? Rehberinde temizlik zamanı gelmiş olabilir. Tüm lüzumsuz numaralardan kurtulabilirsin. Popüler mesajatar Telelgram’da kişi silme sandığından daha basit. Bu rehberle nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için okumaya devam et.

Telegram’da rehberde olmayan kişilerin görünmesi

Gruplar, kanallar gibi birçok avantaj sağlayan Telegram her geçen gün popülaritesini artıyor ve daha fazla kişi kullanmaya başlıyor. Bu çok daha fazla insanın kanallara ve gruplara eklenmesi anlamı taşıyor. Hatta farkında olmadan bu insanları kendi rehberine dahi ekleyebilirsin.

Telegram çoklu cihaz ve platform desteğine sahip. İster bilgisayarda ister mobil cihazlarda kullanabilirsin. Android, iOS ve Windows gibi birçok işletim sistemiyle uyumlu çalışıyor. Ancak özellik cep telefonu dışında ortak kullanılan bilgisayarlarda Telegram hesabına giriş yapman durumunda önceki oturuma ait kişileri senin listene de ekleyebiliyor.

Bu senkronizasyon hatası uygulamanın düzeltilmesi gereken yönlerinden biri. Çünkü bu hata, Telegram’da rehberde olmayan kişileri görmene neden oluyor. Ortak kullanılan cihazlarda bu sorun sıklıkla yaşanıyor. Bu sorun gizlilik zafiyetine de neden olabileceğinden sıkça eleştiriliyor.

🤷‍♂️ Bazı numaraları engellemek istersen Telegram’da kişi engelleme nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsin.

Telegram’da kişi silme adımları

Uygulamayı kullanarak istediğin kişiyi kolayca silebilirsin. Hatta istersen tüm kişilerini dahi silmen mümkün. Öncelikle bir kişiyi nasıl sileceğine ardından da tüm kişiler listeni tamamen nasıl sileceğine bakalım.

1. Uygulamayı aç. Sol taraftaki üç çizgili menü simgesine dokun.

telegramda-kişiler-nasıl-silinir

2. Kişiler seçeneğine gir.

telegramda-kişiler-nasıl-silinir

3. Açılan pencereden silmek istediğin kişiye tıkla.

telegramda-kişiler-nasıl-silinir

4. Sohbet penceresi açılacak. İsmine veya resmine dokun.

telegramda-kişiler-nasıl-silinir

5. Sağ taraftaki üç noktaya bas.

telegramda-kişiler-nasıl-silinir

6. Kişiyi Sil seçeneğine dokun.

telegramda-kişiler-nasıl-silinir

7. Uyarı mesajını Sil diyerek onayla. Hepsi bu kadar.

telegramda-kişiler-nasıl-silinir

  • Tüm Telegram kişilerini silmek için şu adımları izle:

1. Sol üst köşedeki üç çizgili menü simgesine dokun.

2. Ayarlara gir.

3. Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine tıkla.

telegramda-kişiler-nasıl-silinir

4. Eşitlenen Kişileri Sil seçeneğine dokun.

telegramda-kişiler-nasıl-silinir

Telegram’da kişiler nasıl silinir artık öğrenmiş oldun. Herhangi bir yabancı numara fark ettiğinde bu şekilde kendin kolaylıkla silebilirsin.

📻 Telegram kanal bulma yazımızı okuyarak senle ortak zevklere sahip daha fazla insanla tanışabilirsin.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu blog yazısını beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliğini ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, kanal kurabilir, 200.000 kişilik gruplar oluşturabilir, 2 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilir ve canlı yayın yapabilirsin.

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?
TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?

Onlarca video oluşturup paylaşıyor ve takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyorsun. Özellikle bazı yorumlar çok hoşuna gidiyorsa favorilerine ekleyebilirsin. Bu tutorial ile TikTok’ta yorumlar favorilere nasıl eklenir adım adım öğrenebilirsin. Detaylar için okumaya devam et! …